Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2017 > 12:25 Versiunea pentru printare
Marți, 26 septembrie 2017, ora 12:25

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 175/2016 privind completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în sănătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:277 126 59 27 18 11 13 15 8
- voturi pentru (DA):275 125 58 27 18 11 13 15 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Codreanu Constantin PMP DA
66. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
67. Constantin Daniel - DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dan Nicușor Daniel USR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
84. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Durbacă Eugen - DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian - DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL DA
108. Ghinea Cristian USR DA
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Goga Octavian PSD NU
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huncă Mihaela PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL Abținere
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL DA
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
147. Mihalescul Dumitru PNL DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
151. Mocanu Adrian PMP DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Movilă Petru PMP DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neagu Nicolae PNL DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolae Andrei PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai ALDE DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Olar Corneliu PNL DA
169. Olteanu Daniel PNL DA
170. Oprea Dumitru PNL DA
171. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
172. Oros Nechita-Adrian PNL DA
173. Oteșanu Daniela PSD DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pașcan Emil-Marius PMP DA
178. Pau Radu - Adrian PSD DA
179. Petrea Gabriel PSD DA
180. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
181. Petric Octavian PSD DA
182. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
183. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
184. Ponta Victor-Viorel - DA
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Tudor Rareș USR DA
187. Popa Florin PSD DA
188. Popa Mihai Valentin PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
191. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
192. Popescu Pavel PNL DA
193. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
194. Preda Cezar-Florin PNL DA
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
196. Presură Alexandra PSD DA
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
198. Prună Cristina-Mădălina USR DA
199. Radu Anișoara PSD DA
200. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
201. Rădulescu Alexandru PSD DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
204. Răduț Violeta PSD DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
206. Roman Florin-Claudiu PNL DA
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Romanescu Cristinel PNL DA
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Alexandru PSD DA
211. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
212. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
213. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
214. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
215. Sefer Cristian-George PMP DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Simion Lucian-Eduard PSD DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
221. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Spânu Ion PSD DA
224. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
225. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
226. Stancu Florinel PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
230. Suciu Matei PSD DA
231. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șotcan Theodora PSD DA
236. Șovăială Constantin PNL DA
237. Ștefan Corneliu PSD DA
238. Ștefan Ion PNL DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tabugan Ion PMP DA
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Teiș Alina PSD DA
245. Terea Ioan PSD DA
246. Todor Adrian PSD DA
247. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Tomac Eugen PMP DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Tripa Florin-Dan PSD DA
252. Tudor Beatrice PSD DA
253. Turcan Raluca PNL DA
254. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
255. Tușa Adriana Diana PSD DA
256. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
257. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
258. Varga Vasile PNL DA
259. Vasile Daniel Minoritati DA
260. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
261. Vasilică Radu Costin PSD DA
262. Vass Levente UDMR DA
263. Văcaru Alin Vasile - DA
264. Velcea Nicolae PSD DA
265. Vexler Silviu Minoritati DA
266. Vișan George-Gabriel PSD DA
267. Vîlceanu Dan PNL DA
268. Vîrză Mihăiță PSD DA
269. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
272. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
273. Vosganian Varujan ALDE DA
274. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
275. Zainea Cornel USR DA
276. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 23:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro