Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2017 > 12:26 Versiunea pentru printare
Marți, 26 septembrie 2017, ora 12:26

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 444/2016 pentru modificarea Legii nr.154/2014 pentru modificarea art.184 alin.(6) și (11) din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:276 128 58 27 19 11 10 15 8
- voturi pentru (DA):274 127 57 27 19 11 10 15 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
66. Constantin Daniel - DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL DA
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dan Nicușor Daniel USR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
83. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Durbacă Eugen - DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian - DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL DA
108. Ghinea Cristian USR DA
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Goga Octavian PSD NU
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huncă Mihaela PSD DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL DA
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
147. Mihalescul Dumitru PNL DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
151. Mocanu Adrian PMP DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mohaci Mihai PSD DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neagu Nicolae PNL DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolae Andrei PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai ALDE DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Olar Corneliu PNL DA
169. Olteanu Daniel PNL DA
170. Oprea Dumitru PNL DA
171. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
172. Oros Nechita-Adrian PNL DA
173. Oteșanu Daniela PSD DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pau Radu - Adrian PSD DA
178. Petrea Gabriel PSD DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Petric Octavian PSD DA
181. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Ponta Victor-Viorel - DA
184. Pop Andrei PSD DA
185. Pop Tudor Rareș USR DA
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Mihai Valentin PSD DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
190. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
191. Popescu Pavel PNL DA
192. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
193. Preda Cezar-Florin PNL DA
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
201. Rădulescu Alexandru PSD DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
204. Răduț Violeta PSD DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
206. Roman Florin-Claudiu PNL DA
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Romanescu Cristinel PNL DA
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Alexandru PSD DA
211. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
212. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
213. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
214. Sefer Cristian-George PMP DA
215. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Simion Lucian-Eduard PSD DA
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
220. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Spânu Ion PSD DA
223. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
224. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
225. Stancu Florinel PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Suciu Matei PSD DA
230. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șarapatin Elvira PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șișcu George PNL DA
235. Șotcan Theodora PSD DA
236. Șovăială Constantin PNL DA
237. Ștefan Corneliu PSD DA
238. Ștefan Ion PNL DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Teiș Alina PSD DA
244. Terea Ioan PSD DA
245. Todor Adrian PSD DA
246. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
247. Toma Ilie PSD DA
248. Tomac Eugen PMP DA
249. Trăilă Cristina PNL DA
250. Tripa Florin-Dan PSD DA
251. Tudor Beatrice PSD DA
252. Turcan Raluca PNL DA
253. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
254. Tușa Adriana Diana PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
256. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
257. Varga Vasile PNL DA
258. Vasile Daniel Minoritati DA
259. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
260. Vasilică Radu Costin PSD DA
261. Vass Levente UDMR DA
262. Văcaru Alin Vasile - DA
263. Velcea Nicolae PSD DA
264. Vexler Silviu Minoritati DA
265. Vișan George-Gabriel PSD DA
266. Vîlceanu Dan PNL DA
267. Vîrză Mihăiță PSD DA
268. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
269. Vlase Petru Gabriel PSD DA
270. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
271. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
272. Vosganian Varujan ALDE DA
273. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
274. Zainea Cornel USR DA
275. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 10:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro