Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2017 > 12:27 Versiunea pentru printare
Marți, 26 septembrie 2017, ora 12:27

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 100/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:276 126 59 26 20 11 12 15 7
- voturi pentru (DA):274 125 58 26 20 11 12 15 7
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Constantin Daniel - DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dan Nicușor Daniel USR DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Durbacă Eugen - DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Damian - DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furic Iarco Minoritati DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Ghinea Cristian USR DA
108. Gilia Claudia PSD DA
109. Goga Octavian PSD NU
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL DA
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
147. Mihalescul Dumitru PNL DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Mocanu Adrian PMP DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mohaci Mihai PSD DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
158. Neagu Nicolae PNL DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL DA
162. Nicolae Andrei PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL DA
168. Olteanu Daniel PNL DA
169. Oprea Dumitru PNL DA
170. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
171. Oros Nechita-Adrian PNL DA
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pașcan Emil-Marius PMP DA
177. Pau Radu - Adrian PSD DA
178. Petrea Gabriel PSD DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Petric Octavian PSD DA
181. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
183. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
184. Ponta Victor-Viorel - DA
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Tudor Rareș USR DA
187. Popa Florin PSD DA
188. Popa Mihai Valentin PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
191. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
192. Popescu Pavel PNL DA
193. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
194. Preda Cezar-Florin PNL DA
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
196. Presură Alexandra PSD DA
197. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
199. Prună Cristina-Mădălina USR DA
200. Radu Anișoara PSD DA
201. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
202. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
203. Rădulescu Alexandru PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
207. Roman Florin-Claudiu PNL DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Romanescu Cristinel PNL DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Rotaru Alexandru PSD DA
212. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
213. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
215. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
216. Sefer Cristian-George PMP DA
217. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Simion Lucian-Eduard PSD DA
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
222. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Spânu Ion PSD DA
225. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
226. Stancu Florinel PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
230. Suciu Matei PSD DA
231. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șișcu George PNL DA
236. Șotcan Theodora PSD DA
237. Șovăială Constantin PNL DA
238. Ștefan Corneliu PSD DA
239. Ștefan Ion PNL NU
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tabugan Ion PMP DA
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Teiș Alina PSD DA
245. Terea Ioan PSD DA
246. Todor Adrian PSD DA
247. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Tomac Eugen PMP DA
250. Tripa Florin-Dan PSD DA
251. Tudor Beatrice PSD DA
252. Turcan Raluca PNL DA
253. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
254. Tușa Adriana Diana PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
256. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
257. Varga Vasile PNL DA
258. Vasile Daniel Minoritati DA
259. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
260. Vasilică Radu Costin PSD DA
261. Vass Levente UDMR DA
262. Văcaru Alin Vasile - DA
263. Velcea Nicolae PSD DA
264. Vexler Silviu Minoritati DA
265. Vișan George-Gabriel PSD DA
266. Vîlceanu Dan PNL DA
267. Vîrză Mihăiță PSD DA
268. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
269. Vlase Petru Gabriel PSD DA
270. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
271. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
272. Vosganian Varujan ALDE DA
273. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
274. Zainea Cornel USR DA
275. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 5:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro