Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2017 > 12:31 Versiunea pentru printare
Marți, 26 septembrie 2017, ora 12:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 362/2016 pentru completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:275 - 122 60 27 20 11 12 15 8
- voturi pentru (DA):214 - 121 1 27 20 11 12 14 8
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 2 - - - - - -
- abțineri:58 - - 57 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL Abținere
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
32. Bodea Marius PNL Abținere
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL Abținere
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL Abținere
54. Cherecheș Viorica PNL Abținere
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Constantin Daniel - DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL Abținere
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL Abținere
74. Dan Nicușor Daniel USR DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL Abținere
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Durbacă Eugen - DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL Abținere
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian - DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Furic Iarco Minoritati DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
103. Gheorghe Tinel PNL Abținere
104. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
107. Ghinea Cristian USR DA
108. Gilia Claudia PSD DA
109. Goga Octavian PSD NU
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL Abținere
124. Ioniță Antoneta PNL Abținere
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL Abținere
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Mareș Mara PNL Abținere
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
146. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mînzatu Roxana PSD DA
149. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
150. Mocanu Adrian PMP DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mohaci Mihai PSD DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Movilă Petru PMP DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neagu Nicolae PNL Abținere
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
163. Nicolae Andrei PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai ALDE DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL Abținere
168. Olteanu Daniel PNL Abținere
169. Oprea Dumitru PNL Abținere
170. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
171. Oros Nechita-Adrian PNL NU
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Palăr Ionel PNL Abținere
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pașcan Emil-Marius PMP DA
177. Pau Radu - Adrian PSD DA
178. Petrea Gabriel PSD DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Petric Octavian PSD DA
181. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Ponta Victor-Viorel - DA
184. Pop Andrei PSD DA
185. Pop Tudor Rareș USR DA
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Mihai Valentin PSD DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
190. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
191. Popescu Pavel PNL Abținere
192. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
193. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
198. Prună Cristina-Mădălina USR DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
201. Rădulescu Alexandru PSD DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
204. Răduț Violeta PSD DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
206. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Romanescu Cristinel PNL Abținere
209. Rotaru Alexandru PSD DA
210. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
211. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
212. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
213. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
214. Sefer Cristian-George PMP DA
215. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Simion Lucian-Eduard PSD DA
218. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Spânu Ion PSD DA
222. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
223. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
224. Stancu Florinel PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Suciu Matei PSD DA
229. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șișcu George PNL Abținere
233. Șotcan Theodora PSD DA
234. Șovăială Constantin PNL Abținere
235. Ștefan Corneliu PSD DA
236. Ștefan Ion PNL Abținere
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
240. Tabugan Ion PMP DA
241. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
242. Teiș Alina PSD DA
243. Terea Ioan PSD DA
244. Todor Adrian PSD DA
245. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Tomac Eugen PMP DA
248. Trăilă Cristina PNL Abținere
249. Tripa Florin-Dan PSD DA
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Turcan Raluca PNL Abținere
252. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
253. Tușa Adriana Diana PSD DA
254. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
255. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
256. Varga Vasile PNL Abținere
257. Vasile Daniel Minoritati DA
258. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
259. Vasilică Radu Costin PSD DA
260. Vass Levente UDMR DA
261. Văcaru Alin Vasile - DA
262. Velcea Nicolae PSD DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vișan George-Gabriel PSD DA
265. Vîlceanu Dan PNL Abținere
266. Vîrză Mihăiță PSD DA
267. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
268. Vlase Petru Gabriel PSD DA
269. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
270. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
271. Vosganian Varujan ALDE DA
272. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
273. Zainea Cornel USR DA
274. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 20:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro