Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2017 > 12:08 Versiunea pentru printare
Marți, 26 septembrie 2017, ora 12:08

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 73/2017).
PHC 73/2017 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:270 - 123 59 27 18 8 13 14 8
- voturi pentru (DA):266 - 123 58 26 18 8 13 14 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:3 - - - 1 - - - - 2
- nu au votat:1 - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL -
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
62. Constantin Daniel - DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
79. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Durbacă Eugen - DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Damian - DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Ghinea Cristian USR DA
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Goga Octavian PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR DA
119. Ionescu George PNL DA
120. Ioniță Antoneta PNL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
124. Jivan Luminița-Maria PSD DA
125. Korodi Attila UDMR DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Longher Victoria Minoritati DA
129. Lovin Dumitru ALDE DA
130. Lungu Tudorița PNL DA
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Lupescu Dumitru USR DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Mareș Mara PNL DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
141. Mihalescul Dumitru PNL DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
145. Mocanu Adrian PMP DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Mohaci Mihai PSD DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Movilă Petru PMP DA
150. Munteanu Ioan PSD DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL DA
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olar Corneliu PNL DA
164. Olteanu Daniel PNL DA
165. Oprea Dumitru PNL DA
166. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
167. Oros Nechita-Adrian PNL DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius PMP DA
173. Pau Radu - Adrian PSD DA
174. Petrea Gabriel PSD DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Petric Octavian PSD DA
177. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
178. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
179. Ponta Victor-Viorel - Abținere
180. Pop Andrei PSD DA
181. Pop Tudor Rareș USR DA
182. Popa Florin PSD DA
183. Popa Mihai Valentin PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
186. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
187. Popescu Pavel PNL DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Preda Cezar-Florin PNL DA
190. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Radu Anișoara PSD DA
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
197. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
198. Rădulescu Alexandru PSD DA
199. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
200. Răduț Violeta PSD DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
202. Roman Florin-Claudiu PNL DA
203. Roman Ioan Sorin PSD DA
204. Romanescu Cristinel PNL DA
205. Roșca Lucreția PSD DA
206. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
207. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
208. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
209. Sefer Cristian-George PMP DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Simion Lucian-Eduard PSD DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
215. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
216. Solomon Adrian PSD DA
217. Spânu Ion PSD DA
218. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
219. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
220. Stancu Florinel PSD DA
221. Stănescu Alexandru PSD DA
222. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
223. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
224. Suciu Matei PSD DA
225. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șotcan Theodora PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL DA
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefan Ion PNL DA
234. Ștefan Viorel PSD DA
235. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
237. Tabugan Ion PMP DA
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Teiș Alina PSD DA
240. Terea Ioan PSD DA
241. Todor Adrian PSD DA
242. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
243. Toma Ilie PSD DA
244. Tomac Eugen PMP DA
245. Trăilă Cristina PNL DA
246. Tripa Florin-Dan PSD DA
247. Tudor Beatrice PSD DA
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
250. Tușa Adriana Diana PSD DA
251. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
252. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
253. Varga Vasile PNL DA
254. Vasile Daniel Minoritati DA
255. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
256. Vass Levente UDMR DA
257. Văcaru Alin Vasile - DA
258. Velcea Nicolae PSD DA
259. Vexler Silviu Minoritati DA
260. Vișan George-Gabriel PSD DA
261. Vîlceanu Dan PNL DA
262. Vîrză Mihăiță PSD DA
263. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
264. Vlase Petru Gabriel PSD DA
265. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
266. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
267. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
268. Zainea Cornel USR DA
269. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 4:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro