Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2017 > 12:08 Versiunea pentru printare
Marți, 26 septembrie 2017, ora 12:08

Subiect vot: Vot final
PHC 74/2017 privind constituirea Comisiei speciale de anchetă a Camerei Deputaților privind situația creată de pensionarea și reangajarea acelorași persoane în cadrul Ministerului Afacerilor Interne
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:271 - 124 59 27 19 7 13 14 8
- voturi pentru (DA):105 - 1 59 27 - - 13 - 5
- voturi împotrivă (NU):147 - 121 - - 18 6 - - 2
- abțineri:11 - 1 - - 1 1 - 7 1
- nu au votat:8 - 1 - - - - - 7 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati -
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD NU
16. Banias Mircea Marius - Abținere
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bende Sándor UDMR NU
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR NU
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD NU
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
33. Bontea Vlad PSD NU
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
40. Budăi Marius-Constantin PSD NU
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD NU
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE NU
46. Căciulă Aurel PSD NU
47. Călin Ion PSD NU
48. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD NU
53. Chiriță Dumitru PSD NU
54. Ciocan Dan PSD NU
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
56. Ciuhodaru Tudor PSD NU
57. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
58. Cîtea Vasile PSD NU
59. Cobuz Maricela PSD NU
60. Cocoș Vasile PSD NU
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
63. Constantin Daniel - DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR NU
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
68. Csoma Botond UDMR NU
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD NU
74. Dîrzu Ioan PSD NU
75. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
77. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dunava Costel Neculai PSD NU
81. Durbacă Eugen - NU
82. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR NU
84. Farago Petru UDMR NU
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
87. Florea Damian - NU
88. Floroiu Ionel PSD NU
89. Furic Iarco Minoritati Abținere
90. Furtună Mirela PSD NU
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
92. Gavrilă Camelia PSD NU
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
94. Găină Mihăiță PSD NU
95. Georgescu Nicolae PSD NU
96. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Gherman Dumitru PSD NU
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Ghinea Cristian USR DA
103. Gilia Claudia PSD NU
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Goga Octavian PSD -
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
111. Huncă Mihaela PSD NU
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Iulian PSD NU
114. Iancu Marius-Ionel PSD NU
115. Ibram Iusein Minoritati -
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Ioniță Antoneta PNL DA
120. Iordache Florin PSD NU
121. Itu Cornel PSD NU
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
123. Jivan Luminița-Maria PSD NU
124. Kelemen Hunor UDMR Abținere
125. Korodi Attila UDMR NU
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
127. Lazăr Sorin PSD NU
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Victoria Minoritati Abținere
130. Lovin Dumitru ALDE NU
131. Lungu Tudorița PNL DA
132. Lupașcu Costel PSD NU
133. Lupescu Dumitru USR DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD NU
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
136. Manole Petre-Florin PSD NU
137. Mareș Mara PNL DA
138. Marica Petru-Sorin PSD NU
139. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
141. Mihalescul Dumitru PNL DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
143. Mînzatu Roxana PSD NU
144. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
145. Mocanu Adrian PMP DA
146. Mocioalcă Ion PSD NU
147. Mohaci Mihai PSD NU
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Movilă Petru PMP DA
150. Munteanu Ioan PSD NU
151. Mușoiu Ștefan PSD NU
152. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD NU
156. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
157. Nicoară Romeo Florin PNL DA
158. Nicolae Andrei PSD NU
159. Nistor Laurențiu PSD NU
160. Niță Mihai ALDE NU
161. Niță Nicu PSD NU
162. Nosa Iuliu PSD NU
163. Olar Corneliu PNL DA
164. Olteanu Daniel PNL DA
165. Oprea Dumitru PNL DA
166. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
167. Oros Nechita-Adrian PNL DA
168. Oteșanu Daniela PSD NU
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pană Adriana-Doina PSD NU
171. Paraschiv Rodica PSD NU
172. Pașcan Emil-Marius PMP DA
173. Pau Radu - Adrian PSD NU
174. Petrea Gabriel PSD NU
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
176. Petric Octavian PSD NU
177. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
178. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
179. Ponta Victor-Viorel - DA
180. Pop Andrei PSD NU
181. Pop Tudor Rareș USR DA
182. Popa Florin PSD NU
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
184. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
185. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
186. Popescu Pavel PNL DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Preda Cezar-Florin PNL DA
189. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
190. Presură Alexandra PSD NU
191. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Radu Anișoara PSD NU
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
196. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
197. Rădulescu Alexandru PSD NU
198. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
199. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
200. Răduț Violeta PSD NU
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
202. Roman Florin-Claudiu PNL DA
203. Roman Ioan Sorin PSD NU
204. Romanescu Cristinel PNL DA
205. Roșca Lucreția PSD NU
206. Rotaru Alexandru PSD NU
207. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
208. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
209. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
210. Sefer Cristian-George PMP DA
211. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
212. Seres Dénes UDMR NU
213. Simion Lucian-Eduard PSD NU
214. Simonis Alfred - Robert PSD NU
215. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD Abținere
216. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
217. Solomon Adrian PSD NU
218. Spânu Ion PSD NU
219. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
220. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
221. Stancu Florinel PSD NU
222. Stănescu Alexandru PSD NU
223. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
224. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
225. Suciu Matei PSD NU
226. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
227. Szabó Ödön UDMR NU
228. Șarapatin Elvira PSD NU
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
230. Șișcu George PNL DA
231. Șotcan Theodora PSD NU
232. Șovăială Constantin PNL DA
233. Ștefan Corneliu PSD NU
234. Ștefan Ion PNL DA
235. Ștefan Viorel PSD NU
236. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Tabugan Ion PMP DA
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
240. Teiș Alina PSD NU
241. Terea Ioan PSD NU
242. Todor Adrian PSD NU
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
244. Toma Ilie PSD NU
245. Tomac Eugen PMP DA
246. Trăilă Cristina PNL DA
247. Tripa Florin-Dan PSD NU
248. Tudor Beatrice PSD NU
249. Turcan Raluca PNL DA
250. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
251. Tușa Adriana Diana PSD NU
252. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
253. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
254. Varga Vasile PNL DA
255. Vasile Daniel Minoritati Abținere
256. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
257. Vass Levente UDMR NU
258. Văcaru Alin Vasile - DA
259. Velcea Nicolae PSD NU
260. Vexler Silviu Minoritati -
261. Vișan George-Gabriel PSD NU
262. Vîlceanu Dan PNL DA
263. Vîrză Mihăiță PSD NU
264. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
265. Vlase Petru Gabriel PSD NU
266. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
267. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
268. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
269. Zainea Cornel USR DA
270. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 6:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro