Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2017 > 12:17 Versiunea pentru printare
Marți, 26 septembrie 2017, ora 12:17

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 251/2017 pentru aderarea României la Convenția internațională privind standardele de pregătire a navigatorilor, brevetare/atestare și efectuare a serviciului de cart pentru personalul navelor de pescuit, adoptată la Londra, la 7 iulie 1995
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:278 127 60 27 19 10 12 15 8
- voturi pentru (DA):277 126 60 27 19 10 12 15 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Chiriță Dumitru PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
66. Constantin Daniel - DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dan Nicușor Daniel USR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
84. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
85. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Durbacă Eugen - DA
89. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Fădor Angelica PNL DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Damian - DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL DA
109. Ghinea Cristian USR DA
110. Goga Octavian PSD NU
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huncă Mihaela PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Victoria Minoritati DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
147. Mihalescul Dumitru PNL DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
151. Mocanu Adrian PMP DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mohaci Mihai PSD DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neagu Nicolae PNL DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolae Andrei PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai ALDE DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL DA
168. Olteanu Daniel PNL DA
169. Oprea Dumitru PNL DA
170. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
171. Oros Nechita-Adrian PNL DA
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pașcan Emil-Marius PMP DA
177. Pau Radu - Adrian PSD DA
178. Petrea Gabriel PSD DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Petric Octavian PSD DA
181. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Ponta Victor-Viorel - DA
184. Pop Andrei PSD DA
185. Pop Tudor Rareș USR DA
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Mihai Valentin PSD DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
190. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
191. Popescu Pavel PNL DA
192. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
193. Preda Cezar-Florin PNL DA
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
198. Prună Cristina-Mădălina USR DA
199. Radu Anișoara PSD DA
200. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
201. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
202. Rădulescu Alexandru PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
205. Răduț Violeta PSD DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
207. Roman Florin-Claudiu PNL DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Romanescu Cristinel PNL DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Rotaru Alexandru PSD DA
212. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
213. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
214. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
215. Sefer Cristian-George PMP DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Simion Lucian-Eduard PSD DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
221. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Spânu Ion PSD DA
224. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
225. Stancu Florinel PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
230. Suciu Matei PSD DA
231. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șișcu George PNL DA
236. Șotcan Theodora PSD DA
237. Șovăială Constantin PNL DA
238. Ștefan Corneliu PSD DA
239. Ștefan Ion PNL DA
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tabugan Ion PMP DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Teiș Alina PSD DA
246. Terea Ioan PSD DA
247. Todor Adrian PSD DA
248. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
249. Toma Ilie PSD DA
250. Tomac Eugen PMP DA
251. Trăilă Cristina PNL DA
252. Tripa Florin-Dan PSD DA
253. Tudor Beatrice PSD DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
258. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
259. Varga Vasile PNL DA
260. Vasile Daniel Minoritati DA
261. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
262. Vasilică Radu Costin PSD DA
263. Vass Levente UDMR DA
264. Văcaru Alin Vasile - DA
265. Velcea Nicolae PSD DA
266. Vexler Silviu Minoritati DA
267. Vișan George-Gabriel PSD DA
268. Vîlceanu Dan PNL DA
269. Vîrză Mihăiță PSD DA
270. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
271. Vlase Petru Gabriel PSD DA
272. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
273. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
274. Vosganian Varujan ALDE DA
275. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
276. Zainea Cornel USR DA
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 19:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro