Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2017 > 12:18 Versiunea pentru printare
Marți, 26 septembrie 2017, ora 12:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 269/2017 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Cabinetul de Miniștri al Ucrainei privind cooperarea în domeniul transporturilor militare, semnat la București, la 21 aprilie 2016
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:279 - 127 60 27 19 11 12 15 8
- voturi pentru (DA):258 - 124 59 27 2 11 12 15 8
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 - - 2 - - - -
- abțineri:18 - 2 1 - 15 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR Abținere
10. Apjok Norbert UDMR Abținere
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benedek Zacharie UDMR Abținere
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR Abținere
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Chiriță Dumitru PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
66. Constantin Daniel - DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
71. Csoma Botond UDMR Abținere
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dan Nicușor Daniel USR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
83. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Durbacă Eugen - DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR Abținere
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian - DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL DA
108. Ghinea Cristian USR DA
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Goga Octavian PSD NU
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huncă Mihaela PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Kelemen Hunor UDMR NU
131. Korodi Attila UDMR NU
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Victoria Minoritati DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
148. Mihalescul Dumitru PNL DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mînzatu Roxana PSD DA
151. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
152. Mocanu Adrian PMP DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mohaci Mihai PSD DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
156. Munteanu Ioan PSD DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
160. Neagu Nicolae PNL DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Andrei PSD Abținere
165. Nistor Laurențiu PSD DA
166. Niță Mihai ALDE DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Olar Corneliu PNL DA
170. Olteanu Daniel PNL DA
171. Oprea Dumitru PNL DA
172. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
173. Oros Nechita-Adrian PNL DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Palăr Ionel PNL DA
176. Pană Adriana-Doina PSD DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pașcan Emil-Marius PMP DA
179. Pau Radu - Adrian PSD DA
180. Petrea Gabriel PSD DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Petric Octavian PSD DA
183. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
184. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
185. Ponta Victor-Viorel - DA
186. Pop Andrei PSD Abținere
187. Pop Tudor Rareș USR DA
188. Popa Florin PSD DA
189. Popa Mihai Valentin PSD DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
192. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
193. Popescu Pavel PNL DA
194. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
195. Preda Cezar-Florin PNL DA
196. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
199. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR DA
201. Radu Anișoara PSD DA
202. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
203. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
204. Rădulescu Alexandru PSD DA
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
206. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
207. Răduț Violeta PSD DA
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
209. Roman Florin-Claudiu PNL DA
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Romanescu Cristinel PNL DA
212. Roșca Lucreția PSD DA
213. Rotaru Alexandru PSD DA
214. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
215. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
216. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
217. Sefer Cristian-George PMP DA
218. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Simion Lucian-Eduard PSD DA
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
223. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Spânu Ion PSD DA
226. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
227. Stancu Florinel PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
230. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
231. Suciu Matei PSD DA
232. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
233. Szabó Ödön UDMR Abținere
234. Șarapatin Elvira PSD DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șișcu George PNL DA
237. Șotcan Theodora PSD DA
238. Șovăială Constantin PNL DA
239. Ștefan Corneliu PSD DA
240. Ștefan Ion PNL DA
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tabugan Ion PMP DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Teiș Alina PSD DA
247. Terea Ioan PSD DA
248. Todor Adrian PSD DA
249. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
250. Toma Ilie PSD DA
251. Tomac Eugen PMP DA
252. Trăilă Cristina PNL DA
253. Tripa Florin-Dan PSD DA
254. Tudor Beatrice PSD DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
257. Tușa Adriana Diana PSD DA
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
259. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
260. Varga Vasile PNL DA
261. Vasile Daniel Minoritati DA
262. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
263. Vasilică Radu Costin PSD DA
264. Vass Levente UDMR Abținere
265. Văcaru Alin Vasile - DA
266. Velcea Nicolae PSD DA
267. Vexler Silviu Minoritati DA
268. Vișan George-Gabriel PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
274. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
275. Vosganian Varujan ALDE DA
276. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
277. Zainea Cornel USR DA
278. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 decembrie 2017, 22:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro