Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2017 > 12:21 Versiunea pentru printare
Marți, 26 septembrie 2017, ora 12:21

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 398/2016 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice pe anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:280 129 59 27 20 10 12 15 8
- voturi pentru (DA):269 128 59 27 20 10 3 15 7
- voturi împotrivă (NU):8 1 - - - - 7 - -
- abțineri:2 - - - - - 2 - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - -
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP NU
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Codreanu Constantin PMP DA
66. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
67. Constantin Daniel - DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
74. Culeafă Mihai PNL DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dan Nicușor Daniel USR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
85. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Durbacă Eugen - DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian - DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Furic Iarco Minoritati DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Camelia PSD DA
101. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Tinel PNL DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Gherman Dumitru PSD DA
109. Ghilea Găvrilă PNL DA
110. Ghinea Cristian USR DA
111. Gilia Claudia PSD DA
112. Goga Octavian PSD NU
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ioniță Antoneta PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
131. Jivan Luminița-Maria PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Victoria Minoritati DA
138. Lovin Dumitru ALDE DA
139. Lungu Tudorița PNL DA
140. Lupașcu Costel PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Mareș Mara PNL DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
150. Mihalescul Dumitru PNL DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mînzatu Roxana PSD DA
153. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
154. Mocanu Adrian PMP NU
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mohaci Mihai PSD DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Mușoiu Ștefan PSD DA
160. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
161. Neagu Nicolae PNL DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
164. Nicoară Romeo Florin PNL DA
165. Nicolae Andrei PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL DA
171. Olteanu Daniel PNL DA
172. Oprea Dumitru PNL DA
173. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
174. Oros Nechita-Adrian PNL DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pașcan Emil-Marius PMP DA
180. Pau Radu - Adrian PSD DA
181. Petrea Gabriel PSD DA
182. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
183. Petric Octavian PSD DA
184. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
185. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
186. Ponta Victor-Viorel - DA
187. Pop Andrei PSD DA
188. Pop Tudor Rareș USR DA
189. Popa Florin PSD DA
190. Popa Mihai Valentin PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
193. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
194. Popescu Pavel PNL DA
195. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
196. Preda Cezar-Florin PNL DA
197. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
198. Presură Alexandra PSD DA
199. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR DA
202. Radu Anișoara PSD DA
203. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
204. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
205. Rădulescu Alexandru PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
208. Răduț Violeta PSD DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Romanescu Cristinel PNL DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Rotaru Alexandru PSD DA
215. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
216. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
217. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
218. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
219. Sefer Cristian-George PMP NU
220. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Simion Lucian-Eduard PSD DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
225. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Spânu Ion PSD DA
228. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
229. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
230. Stancu Florinel PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Suciu Matei PSD DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șarapatin Elvira PSD DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șișcu George PNL DA
239. Șotcan Theodora PSD DA
240. Șovăială Constantin PNL DA
241. Ștefan Corneliu PSD DA
242. Ștefan Ion PNL DA
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tabugan Ion PMP NU
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Teiș Alina PSD DA
249. Terea Ioan PSD DA
250. Todor Adrian PSD DA
251. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
252. Toma Ilie PSD DA
253. Tomac Eugen PMP DA
254. Tripa Florin-Dan PSD DA
255. Tudor Beatrice PSD DA
256. Turcan Raluca PNL DA
257. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
260. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
261. Varga Vasile PNL DA
262. Vasile Daniel Minoritati DA
263. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Vass Levente UDMR DA
266. Văcaru Alin Vasile - DA
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vișan George-Gabriel PSD DA
270. Vîlceanu Dan PNL DA
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
275. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
276. Vosganian Varujan ALDE DA
277. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
278. Zainea Cornel USR DA
279. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 13:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro