Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2017 > 11:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 octombrie 2017, ora 11:16

Subiect vot: Plx 359/2016 ama.4
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:146 71 31 21 14 3 5 - 1
- voturi pentru (DA):90 71 1 - 14 3 - - 1
- voturi împotrivă (NU):52 - 26 21 - - 5 - -
- abțineri:4 - 4 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bodea Marius PNL NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Borza Remus-Adrian - DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR NU
25. Bran Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Buican Cristian PNL NU
28. Bulai Iulian USR NU
29. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calista Mara-Daniela PNL NU
32. Călin Ion PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL NU
35. Chichirău Cosette-Paula USR NU
36. Chiriță Dumitru PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Lavinia-Corina USR NU
41. Csép Éva-Andrea UDMR DA
42. Csoma Botond UDMR DA
43. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
44. Cupșa Ioan PNL NU
45. Dan Nicușor Daniel USR NU
46. Dehelean Silviu USR NU
47. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
48. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
49. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
50. Drulă Cătălin USR NU
51. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
52. Farago Petru UDMR DA
53. Floroiu Ionel PSD DA
54. Furtună Mirela PSD DA
55. Gavrilă Camelia PSD DA
56. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
58. Gheorghe Tinel PNL Abținere
59. Gherman Dumitru PSD DA
60. Ghilea Găvrilă PNL NU
61. Gilia Claudia PSD DA
62. Halici Nicușor PSD DA
63. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
64. Huncă Mihaela PSD DA
65. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
66. Intotero Natalia-Elena PSD DA
67. Ion Stelian-Cristian USR NU
68. Ionescu George PNL NU
69. Ioniță Antoneta PNL NU
70. Iordache Florin PSD DA
71. Lazăr Sorin PSD DA
72. Lungu Tudorița PNL NU
73. Lupescu Dumitru USR NU
74. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
75. Manole Petre-Florin PSD DA
76. Marica Petru-Sorin PSD DA
77. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
78. Mînzatu Roxana PSD DA
79. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Munteanu Ioan PSD DA
81. Mușoiu Ștefan PSD DA
82. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
83. Neagu Nicolae PNL NU
84. Neață Eugen PSD DA
85. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
86. Nicolae Andrei PSD DA
87. Nistor Laurențiu PSD DA
88. Niță Nicu PSD DA
89. Nosa Iuliu PSD DA
90. Olar Corneliu PNL NU
91. Olteanu Daniel PNL NU
92. Oprea Dumitru PNL NU
93. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
94. Oteșanu Daniela PSD DA
95. Paraschiv Rodica PSD DA
96. Pașcan Emil-Marius PMP NU
97. Păle Dănuț PSD DA
98. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
99. Pop Andrei PSD DA
100. Popa Florin PSD DA
101. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
102. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
103. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
104. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
105. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
106. Răduț Violeta PSD DA
107. Roman Florin-Claudiu PNL NU
108. Roman Ioan Sorin PSD DA
109. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
110. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
111. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
112. Sefer Cristian-George PMP NU
113. Seres Dénes UDMR DA
114. Simionca Ionuț PMP NU
115. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
116. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
117. Solomon Adrian PSD DA
118. Spânu Ion PSD DA
119. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
120. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
121. Stancu Florinel PSD DA
122. Stănescu Alexandru PSD DA
123. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
124. Szabó Ödön UDMR DA
125. Șișcu George PNL Abținere
126. Șotcan Theodora PSD DA
127. Ștefan Corneliu PSD DA
128. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
129. Teiș Alina PSD DA
130. Terea Ioan PSD DA
131. Tîlvăr Angel PSD DA
132. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
133. Toma Ilie PSD DA
134. Tomac Eugen PMP NU
135. Tudor Beatrice PSD DA
136. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
137. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
138. Varga Vasile PNL NU
139. Vasilică Radu Costin PSD DA
140. Vass Levente UDMR DA
141. Vișan George-Gabriel PSD DA
142. Vîlceanu Dan PNL NU
143. Vîrză Mihăiță PSD DA
144. Vlase Petru Gabriel PSD DA
145. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
146. Zainea Cornel USR NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 1:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro