Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2017 > 11:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 octombrie 2017, ora 11:16

Subiect vot: Plx 359/2016 ama.5
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:150 - 70 32 21 15 3 6 2 1
- voturi pentru (DA):91 - 70 - - 15 3 - 2 1
- voturi împotrivă (NU):57 - - 31 20 - - 6 - -
- abțineri:2 - - 1 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bodea Marius PNL NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Borza Remus-Adrian - DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL NU
29. Bulai Iulian USR Abținere
30. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calista Mara-Daniela PNL NU
33. Călin Ion PSD DA
34. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
35. Cherecheș Florica PNL NU
36. Chichirău Cosette-Paula USR NU
37. Chiriță Dumitru PSD DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
41. Cosma Lavinia-Corina USR NU
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
45. Cupșa Ioan PNL NU
46. Dan Nicușor Daniel USR NU
47. Dehelean Silviu USR NU
48. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
49. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
50. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
51. Drulă Cătălin USR NU
52. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
53. Farago Petru UDMR DA
54. Floroiu Ionel PSD DA
55. Furtună Mirela PSD DA
56. Gavrilă Camelia PSD DA
57. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
58. Gheorghe Tinel PNL NU
59. Gherman Dumitru PSD DA
60. Ghilea Găvrilă PNL NU
61. Gilia Claudia PSD DA
62. Halici Nicușor PSD DA
63. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
64. Huncă Mihaela PSD DA
65. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
66. Intotero Natalia-Elena PSD DA
67. Ion Stelian-Cristian USR NU
68. Ionescu George PNL NU
69. Ioniță Antoneta PNL NU
70. Iordache Florin PSD DA
71. Korodi Attila UDMR DA
72. Lazăr Sorin PSD DA
73. Lungu Tudorița PNL NU
74. Lupescu Dumitru USR NU
75. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
76. Manole Petre-Florin PSD DA
77. Marica Petru-Sorin PSD DA
78. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
79. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
80. Mînzatu Roxana PSD DA
81. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Munteanu Ioan PSD DA
83. Mușoiu Ștefan PSD DA
84. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
85. Neagu Nicolae PNL NU
86. Neață Eugen PSD DA
87. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
88. Nicolae Andrei PSD DA
89. Nistor Laurențiu PSD DA
90. Niță Nicu PSD DA
91. Nosa Iuliu PSD DA
92. Olar Corneliu PNL NU
93. Olteanu Daniel PNL NU
94. Oprea Dumitru PNL NU
95. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
96. Oteșanu Daniela PSD DA
97. Pambuccian Varujan Minoritati DA
98. Paraschiv Rodica PSD DA
99. Pașcan Emil-Marius PMP NU
100. Păle Dănuț PSD DA
101. Pop Andrei PSD DA
102. Popa Florin PSD DA
103. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
104. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
105. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
106. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
107. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
108. Răduț Violeta PSD DA
109. Roman Florin-Claudiu PNL NU
110. Roman Ioan Sorin PSD DA
111. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
112. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
113. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
114. Sefer Cristian-George PMP NU
115. Seres Dénes UDMR DA
116. Simionca Ionuț PMP NU
117. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
118. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
119. Solomon Adrian PSD DA
120. Spânu Ion PSD DA
121. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
122. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
123. Stancu Florinel PSD DA
124. Stănescu Alexandru PSD DA
125. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
126. Szabó Ödön UDMR DA
127. Șișcu George PNL NU
128. Șotcan Theodora PSD DA
129. Ștefan Corneliu PSD DA
130. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
131. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
132. Teiș Alina PSD DA
133. Tîlvăr Angel PSD DA
134. Toma Ilie PSD DA
135. Tomac Eugen PMP NU
136. Trăilă Cristina PNL NU
137. Tudor Beatrice PSD DA
138. Turcan Raluca PNL NU
139. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
140. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
141. Varga Vasile PNL NU
142. Vasilică Radu Costin PSD DA
143. Vass Levente UDMR DA
144. Vișan George-Gabriel PSD DA
145. Vîlceanu Dan PNL NU
146. Vîrză Mihăiță PSD DA
147. Vlase Petru Gabriel PSD DA
148. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
149. Zainea Cornel USR NU
150. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 9:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro