Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2017 > 11:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 octombrie 2017, ora 11:23

Subiect vot: Plx 359/2016 ama.99
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:148 67 32 22 15 3 6 2 1
- voturi pentru (DA):85 66 - - 15 3 - 1 -
- voturi împotrivă (NU):61 - 32 22 - - 6 - 1
- abțineri:2 1 - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bodea Marius PNL NU
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Borza Remus-Adrian - NU
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Bran Ioana PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Buican Cristian PNL NU
27. Bulai Iulian USR NU
28. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calista Mara-Daniela PNL NU
31. Căciulă Aurel PSD DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL NU
35. Cherecheș Viorica PNL NU
36. Chichirău Cosette-Paula USR NU
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
40. Cosma Lavinia-Corina USR NU
41. Csép Éva-Andrea UDMR DA
42. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
43. Cupșa Ioan PNL NU
44. Dan Nicușor Daniel USR NU
45. Dehelean Silviu USR NU
46. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
47. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
48. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
49. Drulă Cătălin USR NU
50. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
51. Farago Petru UDMR DA
52. Floroiu Ionel PSD DA
53. Furtună Mirela PSD DA
54. Gavrilă Camelia PSD DA
55. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
57. Gheorghe Tinel PNL NU
58. Gherman Dumitru PSD DA
59. Ghilea Găvrilă PNL NU
60. Gilia Claudia PSD DA
61. Halici Nicușor PSD DA
62. Huncă Mihaela PSD DA
63. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
64. Intotero Natalia-Elena PSD DA
65. Ion Stelian-Cristian USR NU
66. Ionescu George PNL NU
67. Ioniță Antoneta PNL NU
68. Iordache Florin PSD DA
69. Korodi Attila UDMR DA
70. Lazăr Sorin PSD DA
71. Lungu Tudorița PNL NU
72. Lupașcu Costel PSD DA
73. Lupescu Dumitru USR NU
74. Manole Petre-Florin PSD DA
75. Marica Petru-Sorin PSD DA
76. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
77. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
78. Mînzatu Roxana PSD DA
79. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Munteanu Ioan PSD DA
81. Mușoiu Ștefan PSD DA
82. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
83. Neagu Nicolae PNL NU
84. Neață Eugen PSD DA
85. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
86. Nicolae Andrei PSD Abținere
87. Nistor Laurențiu PSD DA
88. Niță Nicu PSD DA
89. Olar Corneliu PNL NU
90. Olteanu Daniel PNL NU
91. Oprea Dumitru PNL NU
92. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
93. Oteșanu Daniela PSD DA
94. Pambuccian Varujan Minoritati DA
95. Paraschiv Rodica PSD DA
96. Pașcan Emil-Marius PMP NU
97. Păle Dănuț PSD DA
98. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
99. Pop Andrei PSD DA
100. Popa Florin PSD DA
101. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
102. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
103. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
104. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
105. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
106. Răduț Violeta PSD DA
107. Roman Florin-Claudiu PNL NU
108. Roman Ioan Sorin PSD DA
109. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
110. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
111. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
112. Sefer Cristian-George PMP NU
113. Seres Dénes UDMR DA
114. Simion Lucian-Eduard PSD DA
115. Simionca Ionuț PMP NU
116. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
117. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
118. Solomon Adrian PSD DA
119. Spânu Ion PSD DA
120. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
121. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
122. Stancu Florinel PSD DA
123. Suciu Matei PSD DA
124. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
125. Szabó Ödön UDMR DA
126. Șotcan Theodora PSD DA
127. Ștefan Corneliu PSD DA
128. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
129. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
130. Teiș Alina PSD DA
131. Tîlvăr Angel PSD DA
132. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
133. Toma Ilie PSD DA
134. Tomac Eugen PMP NU
135. Trăilă Cristina PNL NU
136. Tudor Beatrice PSD DA
137. Turcan Raluca PNL NU
138. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
139. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
140. Varga Vasile PNL NU
141. Vasilică Radu Costin PSD DA
142. Vass Levente UDMR DA
143. Vîlceanu Dan PNL NU
144. Vîrză Mihăiță PSD DA
145. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
146. Vlase Petru Gabriel PSD DA
147. Zainea Cornel USR NU
148. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 octombrie 2017, 4:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro