Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2017 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 octombrie 2017, ora 12:19

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Documentul de reflectie privind valorificarea oportunitatilor oferite de globalizare COM (2017) 240 (PH CD 77/2017).
PHC 77/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Documentul de reflecție privind valorificarea oportunităților oferite de globalizare COM (2017) 240
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:265 129 53 26 20 11 11 13 2
- voturi pentru (DA):261 128 51 25 20 11 11 13 2
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 1 - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bodea Marius PNL DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Borza Remus-Adrian - DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
56. Cherecheș Florica PNL DA
57. Cherecheș Viorica PNL DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Chiriță Dumitru PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Cobuz Maricela PSD DA
65. Cocoș Vasile PSD DA
66. Codreanu Constantin PMP DA
67. Cosma Andreea PSD DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
75. Culeafă Mihai PNL DA
76. Cupă Ion ALDE DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Dan Nicușor Daniel USR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
85. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian - DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL DA
108. Ghinea Cristian USR DA
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Goga Octavian PSD DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
115. Huncă Mihaela PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Iftimie Neculai PSD DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lungu Tudorița PNL DA
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
142. Mihalescul Dumitru PNL DA
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mînzatu Roxana PSD DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
151. Neagu Nicolae PNL DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
154. Nicoară Romeo Florin PNL DA
155. Nicolae Andrei PSD DA
156. Nicolicea Eugen PSD DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olar Corneliu PNL DA
161. Olteanu Daniel PNL DA
162. Oprea Dumitru PNL DA
163. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
164. Oros Nechita-Adrian PNL DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Palăr Ionel PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pașcan Emil-Marius PMP DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Pop Andrei PSD DA
176. Pop Georgian PSD DA
177. Pop Tudor Rareș USR DA
178. Popa Florin PSD DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
181. Popescu Pavel PNL -
182. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
183. Preda Cezar-Florin PNL DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
189. Rădulescu Alexandru PSD DA
190. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
191. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
192. Răduț Violeta PSD DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Ioan Sorin PSD DA
196. Romanescu Cristinel PNL DA
197. Roșca Lucreția PSD DA
198. Rotaru Alexandru PSD DA
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
200. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
201. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
202. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
203. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
204. Sefer Cristian-George PMP DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
208. Simion Lucian-Eduard PSD DA
209. Simionca Ionuț PMP DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Suciu Matei PSD DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șarapatin Elvira PSD DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șotcan Theodora PSD DA
227. Șovăială Constantin PNL DA
228. Ștefan Corneliu PSD DA
229. Ștefan Viorel PSD DA
230. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
232. Tabugan Ion PMP DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Teiș Alina PSD DA
235. Tîlvăr Angel PSD DA
236. Todor Adrian PSD DA
237. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Tomac Eugen PMP DA
240. Tripa Florin-Dan PSD DA
241. Tudor Beatrice PSD DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
244. Tușa Adriana Diana PSD DA
245. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
246. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
247. Varga Glad-Aurel PNL DA
248. Varga Vasile PNL DA
249. Vasile Daniel Minoritati DA
250. Vasilică Radu Costin PSD DA
251. Vass Levente UDMR DA
252. Velcea Nicolae PSD DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vișan George-Gabriel PSD DA
255. Vîlceanu Dan PNL DA
256. Vîrză Mihăiță PSD DA
257. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
258. Vlase Petru Gabriel PSD DA
259. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
261. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zainea Cornel USR DA
264. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 16:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro