Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2017 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 octombrie 2017, ora 12:19

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 75/2017).
PHC 75/2017 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:273 - 130 59 26 19 11 12 13 3
- voturi pentru (DA):272 - 130 58 26 19 11 12 13 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bodea Marius PNL DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Borza Remus-Adrian - DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
56. Cherecheș Florica PNL DA
57. Cherecheș Viorica PNL DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Chiriță Dumitru PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Cobuz Maricela PSD DA
65. Cocoș Vasile PSD DA
66. Codreanu Constantin PMP DA
67. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
75. Culeafă Mihai PNL DA
76. Cupă Ion ALDE DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Dan Nicușor Daniel USR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
85. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian - DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Ghinea Cristian USR DA
108. Gilia Claudia PSD DA
109. Goga Octavian PSD DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Huncă Mihaela PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Victoria Minoritati DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL DA
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
147. Mocioalcă Ion PSD DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL DA
157. Nicolae Andrei PSD DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olar Corneliu PNL DA
164. Olteanu Daniel PNL DA
165. Oprea Dumitru PNL DA
166. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
167. Oros Nechita-Adrian PNL DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius PMP DA
173. Păle Dănuț PSD DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Petric Octavian PSD DA
176. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
177. Plumb Rovana PSD DA
178. Pop Andrei PSD DA
179. Pop Georgian PSD DA
180. Pop Tudor Rareș USR DA
181. Popa Florin PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
184. Popescu Pavel PNL DA
185. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
186. Preda Cezar-Florin PNL DA
187. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR DA
192. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
194. Rădulescu Alexandru PSD DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
197. Răduț Violeta PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
199. Roman Florin-Claudiu PNL DA
200. Roman Ioan Sorin PSD DA
201. Romanescu Cristinel PNL DA
202. Roșca Lucreția PSD DA
203. Rotaru Alexandru PSD DA
204. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
205. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
206. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
207. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
208. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
209. Sefer Cristian-George PMP DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
213. Simion Lucian-Eduard PSD DA
214. Simionca Ionuț PMP DA
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
217. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Spânu Ion PSD DA
220. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
221. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
222. Stancu Florinel PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Suciu Matei PSD DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șarapatin Elvira PSD DA
230. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șișcu George PNL DA
233. Șotcan Theodora PSD DA
234. Șovăială Constantin PNL DA
235. Ștefan Corneliu PSD DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tabugan Ion PMP DA
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Teiș Alina PSD DA
242. Tîlvăr Angel PSD DA
243. Todor Adrian PSD DA
244. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
245. Toma Ilie PSD DA
246. Tomac Eugen PMP DA
247. Trăilă Cristina PNL DA
248. Tripa Florin-Dan PSD DA
249. Tudor Beatrice PSD DA
250. Turcan Raluca PNL -
251. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
252. Tușa Adriana Diana PSD DA
253. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
254. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
255. Varga Glad-Aurel PNL DA
256. Varga Vasile PNL DA
257. Vasile Daniel Minoritati DA
258. Vasilică Radu Costin PSD DA
259. Vass Levente UDMR DA
260. Velcea Nicolae PSD DA
261. Vexler Silviu Minoritati DA
262. Vișan George-Gabriel PSD DA
263. Vîlceanu Dan PNL DA
264. Vîrză Mihăiță PSD DA
265. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
268. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
269. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zainea Cornel USR DA
272. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 11:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro