Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2017 > 12:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 octombrie 2017, ora 12:34

Poziție pe
ordinea de zi:
144
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 359/2016 pentru modificarea Legii nr.334/2006 republicată în Monitorul Oficial al României nr.446/23.06.2015
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:279 - 131 59 27 20 12 12 12 6
- voturi pentru (DA):176 - 131 1 - 19 11 - 11 3
- voturi împotrivă (NU):96 - - 57 27 - - 12 - -
- abțineri:7 - - 1 - 1 1 - 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - Abținere
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Bichineț Corneliu PMP NU
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL NU
34. Bodea Marius PNL NU
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
38. Borza Remus-Adrian - DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR NU
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL NU
46. Bulai Iulian USR NU
47. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL NU
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
56. Cherecheș Florica PNL NU
57. Cherecheș Viorica PNL NU
58. Chichirău Cosette-Paula USR NU
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Chiriță Dumitru PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Codreanu Constantin PMP NU
67. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
68. Constantin Daniel - Abținere
69. Cosma Lavinia-Corina USR NU
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
75. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
76. Culeafă Mihai PNL NU
77. Cupă Ion ALDE DA
78. Cupșa Ioan PNL NU
79. Dan Nicușor Daniel USR NU
80. Dehelean Silviu USR NU
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
85. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
86. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
87. Drulă Cătălin USR NU
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian - DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
101. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
105. Gheorghe Tinel PNL NU
106. Gheorghiu Bogdan PNL NU
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL NU
109. Ghinea Cristian USR NU
110. Gilia Claudia PSD DA
111. Goga Octavian PSD DA
112. Gudu Vasile PNL NU
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
116. Huncă Mihaela PSD DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Iftimie Neculai PSD DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR NU
126. Ionescu George PNL NU
127. Ioniță Antoneta PNL NU
128. Iordache Florin PSD DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL NU
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR NU
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
146. Mihalescul Dumitru PNL NU
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mînzatu Roxana PSD DA
149. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mohaci Mihai PSD DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
153. Munteanu Ioan PSD DA
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
157. Neagu Nicolae PNL NU
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
160. Nicoară Romeo Florin PNL NU
161. Nicolae Andrei PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL NU
168. Olteanu Daniel PNL NU
169. Oprea Dumitru PNL DA
170. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
171. Oros Nechita-Adrian PNL NU
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Palăr Ionel PNL NU
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pașcan Emil-Marius PMP NU
177. Păle Dănuț PSD DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Petric Octavian PSD DA
180. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
181. Plumb Rovana PSD DA
182. Pop Andrei PSD DA
183. Pop Georgian PSD DA
184. Pop Tudor Rareș USR NU
185. Popa Florin PSD DA
186. Popa Mihai Valentin PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
189. Popescu Pavel PNL NU
190. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
191. Preda Cezar-Florin PNL NU
192. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
193. Presură Alexandra PSD DA
194. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
195. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
196. Prună Cristina-Mădălina USR NU
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
198. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
199. Rădulescu Alexandru PSD DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
202. Răduț Violeta PSD DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
204. Roman Florin-Claudiu PNL NU
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL NU
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Rotaru Alexandru PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
210. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
212. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
213. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
214. Sefer Cristian-George PMP NU
215. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
218. Simion Lucian-Eduard PSD DA
219. Simionca Ionuț PMP NU
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
222. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Spânu Ion PSD DA
225. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
226. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
227. Stancu Florinel PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Alexandru PSD DA
230. Suciu Matei PSD DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șarapatin Elvira PSD DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL NU
238. Șotcan Theodora PSD DA
239. Șovăială Constantin PNL NU
240. Ștefan Corneliu PSD DA
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
244. Tabugan Ion PMP NU
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Teiș Alina PSD DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Todor Adrian PSD DA
249. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
250. Toma Ilie PSD DA
251. Tomac Eugen PMP NU
252. Trăilă Cristina PNL NU
253. Tripa Florin-Dan PSD DA
254. Tudor Beatrice PSD DA
255. Turcan Raluca PNL NU
256. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
257. Tușa Adriana Diana PSD DA
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
259. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
260. Varga Glad-Aurel PNL NU
261. Varga Vasile PNL NU
262. Vasile Daniel Minoritati DA
263. Vasilică Radu Costin PSD DA
264. Vass Levente UDMR Abținere
265. Văcaru Alin Vasile - Abținere
266. Velcea Nicolae PSD DA
267. Vișan George-Gabriel PSD DA
268. Vîlceanu Dan PNL NU
269. Vîrză Mihăiță PSD DA
270. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
271. Vlase Petru Gabriel PSD DA
272. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
273. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
274. Vosganian Varujan ALDE DA
275. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zainea Cornel USR NU
278. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 15:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro