Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2017 > 12:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 octombrie 2017, ora 12:47

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - Motiunea simpla initiata de 92 de deputati (MS 3/2017).
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:267 - 132 57 29 12 12 12 9 4
- voturi pentru (DA):104 - 3 57 29 3 - 12 - -
- voturi împotrivă (NU):155 - 129 - - 3 12 - 7 4
- abțineri:6 - - - - 5 - - 1 -
- nu au votat:2 - - - - 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD NU
15. Banias Mircea Marius - NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
18. Bălănescu Alexandru PSD NU
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Benedek Zacharie UDMR Abținere
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
33. Bontea Vlad PSD NU
34. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
40. Budăi Marius-Constantin PSD NU
41. Buican Cristian PNL DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD NU
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE NU
47. Căciulă Aurel PSD NU
48. Călin Ion PSD NU
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
50. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD NU
56. Chiriță Dumitru PSD NU
57. Ciocan Dan PSD NU
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
59. Cîmpeanu Sorin Mihai - NU
60. Cîtea Vasile PSD NU
61. Cobuz Maricela PSD NU
62. Cocoș Vasile PSD NU
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
65. Constantin Daniel - NU
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupă Ion ALDE NU
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dan Nicușor Daniel USR DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD NU
76. Dîrzu Ioan PSD NU
77. Dobre Mircea-Titus PSD NU
78. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
80. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR NU
86. Farago Petru UDMR Abținere
87. Florea Damian - NU
88. Florea Oana-Consuela PSD NU
89. Floroiu Ionel PSD NU
90. Furic Iarco Minoritati Abținere
91. Furtună Mirela PSD NU
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
93. Gavrilă Camelia PSD NU
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
96. Găină Mihăiță PSD NU
97. Georgescu Nicolae PSD NU
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Gherman Dumitru PSD NU
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Ghinea Cristian USR DA
104. Gilia Claudia PSD NU
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Goga Octavian PSD NU
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Halici Nicușor PSD NU
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
111. Huncă Mihaela PSD NU
112. Iancu Iulian PSD NU
113. Iancu Marius-Ionel PSD NU
114. Ibram Iusein Minoritati NU
115. Iftimie Neculai PSD NU
116. Ignat Miron Minoritati NU
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
118. Intotero Natalia-Elena PSD NU
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD NU
123. Itu Cornel PSD NU
124. Jivan Luminița-Maria PSD NU
125. Kelemen Hunor UDMR -
126. Lazăr Sorin PSD NU
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Lovin Dumitru ALDE NU
129. Lungu Tudorița PNL DA
130. Lupașcu Costel PSD NU
131. Lupescu Dumitru USR DA
132. Manole Petre-Florin PSD NU
133. Marica Petru-Sorin PSD NU
134. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
136. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
137. Mihalescul Dumitru PNL DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
139. Mînzatu Roxana PSD NU
140. Mocioalcă Ion PSD NU
141. Mohaci Mihai PSD NU
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
143. Munteanu Ioan PSD NU
144. Mușoiu Ștefan PSD NU
145. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
147. Neață Eugen PSD NU
148. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
149. Nicoară Romeo Florin PNL DA
150. Nicolae Andrei PSD NU
151. Nicolicea Eugen PSD NU
152. Nistor Laurențiu PSD NU
153. Niță Mihai ALDE NU
154. Niță Nicu PSD NU
155. Nosa Iuliu PSD NU
156. Olar Corneliu PNL DA
157. Olteanu Daniel PNL DA
158. Oprea Dumitru PNL DA
159. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
160. Oros Nechita-Adrian PNL DA
161. Oteșanu Daniela PSD NU
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati NU
164. Paraschiv Rodica PSD NU
165. Pașcan Emil-Marius PMP DA
166. Păle Dănuț PSD NU
167. Petrea Gabriel PSD NU
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
169. Petric Octavian PSD NU
170. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
171. Plumb Rovana PSD NU
172. Pop Andrei PSD NU
173. Pop Georgian PSD NU
174. Pop Tudor Rareș USR DA
175. Popa Florin PSD NU
176. Popa Mihai Valentin PSD NU
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
178. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
179. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
180. Popescu Pavel PNL DA
181. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
182. Preda Cezar-Florin PNL DA
183. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
184. Presură Alexandra PSD NU
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
189. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
190. Rădulescu Alexandru PSD NU
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
193. Răduț Violeta PSD NU
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
195. Roman Florin-Claudiu PNL DA
196. Roman Ioan Sorin PSD NU
197. Romanescu Cristinel PNL DA
198. Roșca Lucreția PSD NU
199. Rotaru Alexandru PSD NU
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
201. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
202. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
203. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
204. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
205. Sefer Cristian-George PMP DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
207. Seres Dénes UDMR NU
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
209. Simion Lucian-Eduard PSD NU
210. Simionca Ionuț PMP DA
211. Simonis Alfred - Robert PSD NU
212. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
213. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
214. Solomon Adrian PSD NU
215. Spânu Ion PSD NU
216. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
217. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
218. Stancu Florinel PSD NU
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stănescu Alexandru PSD NU
221. Suciu Matei PSD NU
222. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
223. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
224. Șarapatin Elvira PSD NU
225. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
226. Șimon Gheorghe PSD NU
227. Șișcu George PNL DA
228. Șotcan Theodora PSD NU
229. Șovăială Constantin PNL DA
230. Ștefan Corneliu PSD NU
231. Ștefan Viorel PSD NU
232. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
233. Tabugan Ion PMP DA
234. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
235. Teiș Alina PSD NU
236. Tîlvăr Angel PSD NU
237. Todor Adrian PSD NU
238. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
239. Toma Ilie PSD NU
240. Tomac Eugen PMP DA
241. Trăilă Cristina PNL DA
242. Tripa Florin-Dan PSD NU
243. Tudor Beatrice PSD NU
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
246. Tușa Adriana Diana PSD NU
247. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
248. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
249. Varga Glad-Aurel PNL DA
250. Varga Vasile PNL DA
251. Vasile Daniel Minoritati NU
252. Vasilică Radu Costin PSD NU
253. Vass Levente UDMR DA
254. Velcea Nicolae PSD NU
255. Vișan George-Gabriel PSD NU
256. Vîlceanu Dan PNL DA
257. Vîrză Mihăiță PSD NU
258. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
259. Vlase Petru Gabriel PSD NU
260. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Vosganian Varujan ALDE NU
263. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
264. Weber Mihai PSD NU
265. Zainea Cornel USR DA
266. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 2:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro