Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.10.2017 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 octombrie 2017, ora 12:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 38/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.41/1994 privind organizarea și funcționarea Societății de Radiodifuziune și Societății Române de Televiziune
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:280 - 135 52 28 17 14 14 16 4
- voturi pentru (DA):181 - 135 1 - 15 14 - 14 2
- voturi împotrivă (NU):15 - - 1 - - - 14 - -
- abțineri:83 - - 49 28 2 - - 2 2
- nu au votat:1 - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR Abținere
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL Abținere
27. Bichineț Corneliu PMP NU
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
33. Bodea Marius PNL Abținere
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL Abținere
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR Abținere
46. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL Abținere
54. Cherecheș Viorica PNL Abținere
55. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciuhodaru Tudor PSD DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Codreanu Constantin PMP NU
66. Constantin Daniel - Abținere
67. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
68. Cristache Cătălin PMP NU
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
73. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL Abținere
76. Dehelean Silviu USR Abținere
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
82. Dohotaru Adrian-Octavian USR Abținere
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR Abținere
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL Abținere
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian - DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
105. Gheorghe Tinel PNL Abținere
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL DA
109. Ghinea Cristian USR Abținere
110. Gilia Claudia PSD DA
111. Giugea Nicolae PNL Abținere
112. Goga Octavian PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
114. Gudu Vasile PNL Abținere
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
117. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela PSD DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Iftimie Neculai PSD DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
128. Ionescu George PNL Abținere
129. Ioniță Antoneta PNL Abținere
130. Iordache Florin PSD DA
131. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
132. Jivan Luminița-Maria PSD DA
133. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
134. Lazăr Sorin PSD DA
135. Longher Victoria Minoritati DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL Abținere
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR Abținere
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mînzatu Roxana PSD DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mohaci Mihai PSD DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
153. Movilă Petru PMP NU
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
158. Neagu Nicolae PNL Abținere
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
162. Nicolae Andrei PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL Abținere
168. Olteanu Daniel PNL Abținere
169. Oprea Dumitru PNL -
170. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
171. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Palăr Ionel PNL Abținere
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pașcan Emil-Marius PMP NU
178. Păle Dănuț PSD DA
179. Petcu Toma-Florin ALDE DA
180. Petrea Gabriel PSD DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Petric Octavian PSD DA
183. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
184. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Georgian PSD DA
187. Pop Tudor Rareș USR Abținere
188. Popa Florin PSD DA
189. Popa Mihai Valentin PSD DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
192. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
193. Popescu Pavel PNL Abținere
194. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
196. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
198. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
199. Radu Anișoara PSD DA
200. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
202. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
203. Rădulescu Alexandru PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
206. Răduț Violeta PSD DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
208. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Romanescu Cristinel PNL Abținere
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Rotaru Alexandru PSD DA
213. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
214. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
215. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
216. Sefer Cristian-George PMP NU
217. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
219. Simion Lucian-Eduard PSD DA
220. Simionca Ionuț PMP NU
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
223. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Spânu Ion PSD DA
226. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
227. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
228. Stancu Florinel PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
232. Suciu Matei PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șarapatin Elvira PSD DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL Abținere
240. Șotcan Theodora PSD DA
241. Șova Lucian PSD DA
242. Ștefan Ion PNL Abținere
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
246. Tabugan Ion PMP NU
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Teiș Alina PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Todor Adrian PSD DA
251. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
252. Toma Ilie PSD DA
253. Tomac Eugen PMP NU
254. Trăilă Cristina PNL Abținere
255. Tripa Florin-Dan PSD DA
256. Tudor Beatrice PSD DA
257. Tudose Mihai PSD DA
258. Turcan Raluca PNL Abținere
259. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Vasile PNL Abținere
263. Vasile Daniel Minoritati DA
264. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
265. Vass Levente UDMR DA
266. Văcaru Alin Vasile - Abținere
267. Vexler Silviu Minoritati DA
268. Vișan George-Gabriel PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL Abținere
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
274. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
275. Vosganian Varujan ALDE DA
276. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zainea Cornel USR Abținere
279. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 noiembrie 2017, 1:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro