Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.10.2017 > 12:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 octombrie 2017, ora 12:13

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - Motiunea simpla initiata de 102 deputati (MS 4/2017).
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:275 - 134 54 26 17 14 12 14 4
- voturi pentru (DA):97 - 3 54 26 1 - 12 - 1
- voturi împotrivă (NU):149 - 131 - - 1 14 - - 3
- abțineri:19 - - - - 15 - - 4 -
- nu au votat:10 - - - - - - - 10 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati -
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR Abținere
9. Anton Anton ALDE NU
10. Apjok Norbert UDMR Abținere
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Axinte Vasile PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD NU
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
19. Bălănescu Alexandru PSD NU
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bende Sándor UDMR Abținere
23. Benedek Zacharie UDMR Abținere
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR Abținere
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Birchall Ana PSD NU
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
30. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
35. Borza Remus-Adrian - NU
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD NU
40. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
41. Budăi Marius-Constantin PSD NU
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
44. Bulai Iulian USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE NU
47. Căciulă Aurel PSD NU
48. Călin Ion PSD NU
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
50. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD NU
56. Chiriță Dumitru PSD NU
57. Ciocan Dan PSD NU
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
60. Ciuhodaru Tudor PSD NU
61. Cîtea Vasile PSD NU
62. Cobuz Maricela PSD NU
63. Cocoș Vasile PSD NU
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Constantin Daniel - NU
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Cristache Cătălin PMP DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
70. Csoma Botond UDMR Abținere
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
73. Cupă Ion ALDE NU
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD NU
77. Dîrzu Ioan PSD NU
78. Dobre Mircea-Titus PSD NU
79. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
80. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dunava Costel Neculai PSD NU
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
88. Farago Petru UDMR Abținere
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Florea Damian - NU
91. Floroiu Ionel PSD NU
92. Furic Iarco Minoritati Abținere
93. Furtună Mirela PSD NU
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
95. Gavrilă Camelia PSD NU
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
98. Găină Mihăiță PSD NU
99. Georgescu Nicolae PSD NU
100. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
104. Gherman Dumitru PSD NU
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Gilia Claudia PSD NU
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Goga Octavian PSD NU
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Halici Nicușor PSD NU
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
115. Huncă Mihaela PSD NU
116. Iancu Iulian PSD NU
117. Iancu Marius-Ionel PSD NU
118. Ibram Iusein Minoritati -
119. Iftimie Neculai PSD NU
120. Ignat Miron Minoritati -
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
122. Intotero Natalia-Elena PSD NU
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD NU
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD NU
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Victoria Minoritati Abținere
132. Lovin Dumitru ALDE NU
133. Lungu Tudorița PNL DA
134. Lupașcu Costel PSD NU
135. Macovei Silviu Nicu PSD NU
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
137. Marica Petru-Sorin PSD NU
138. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
141. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
143. Mînzatu Roxana PSD NU
144. Mocioalcă Ion PSD NU
145. Mohaci Mihai PSD NU
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Movilă Petru PMP DA
149. Munteanu Ioan PSD NU
150. Mușoiu Ștefan PSD NU
151. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL DA
154. Neață Eugen PSD NU
155. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
156. Nicoară Romeo Florin PNL DA
157. Nicolae Andrei PSD NU
158. Nistor Laurențiu PSD NU
159. Niță Mihai ALDE NU
160. Niță Nicu PSD NU
161. Nosa Iuliu PSD NU
162. Olar Corneliu PNL DA
163. Olteanu Daniel PNL DA
164. Oprea Dumitru PNL DA
165. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
166. Oros Nechita-Adrian PNL DA
167. Oteșanu Daniela PSD NU
168. Palăr Ionel PNL DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati -
170. Pană Adriana-Doina PSD NU
171. Paraschiv Rodica PSD NU
172. Pașcan Emil-Marius PMP DA
173. Păle Dănuț PSD NU
174. Petcu Toma-Florin ALDE NU
175. Petrea Gabriel PSD NU
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
177. Petric Octavian PSD NU
178. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
179. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
180. Pop Andrei PSD NU
181. Pop Georgian PSD NU
182. Pop Tudor Rareș USR DA
183. Popa Florin PSD NU
184. Popa Mihai Valentin PSD NU
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
186. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
187. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
188. Popescu Pavel PNL DA
189. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
190. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
191. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Radu Anișoara PSD NU
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
197. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
198. Rădulescu Alexandru PSD NU
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
200. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
201. Răduț Violeta PSD NU
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
203. Roman Florin-Claudiu PNL DA
204. Romanescu Cristinel PNL DA
205. Roșca Lucreția PSD NU
206. Rotaru Alexandru PSD NU
207. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
208. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
209. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
210. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
211. Sefer Cristian-George PMP DA
212. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
213. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
214. Simion Lucian-Eduard PSD NU
215. Simionca Ionuț PMP DA
216. Simonis Alfred - Robert PSD NU
217. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
218. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
219. Solomon Adrian PSD NU
220. Spânu Ion PSD NU
221. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
222. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
223. Stancu Florinel PSD NU
224. Stativă Irinel Ioan PSD NU
225. Stănescu Alexandru PSD NU
226. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
227. Suciu Matei PSD NU
228. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
229. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șarapatin Elvira PSD NU
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
233. Șimon Gheorghe PSD NU
234. Șișcu George PNL DA
235. Șotcan Theodora PSD NU
236. Șova Lucian PSD DA
237. Șovăială Constantin PNL DA
238. Ștefan Ion PNL DA
239. Ștefan Viorel PSD NU
240. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tabugan Ion PMP DA
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
244. Teiș Alina PSD NU
245. Tîlvăr Angel PSD NU
246. Todor Adrian PSD NU
247. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
248. Toma Ilie PSD NU
249. Tomac Eugen PMP DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Tripa Florin-Dan PSD NU
252. Tudor Beatrice PSD NU
253. Tudose Mihai PSD NU
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
256. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
257. Varga Vasile PNL DA
258. Vasile Daniel Minoritati -
259. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
260. Vasilică Radu Costin PSD NU
261. Vass Levente UDMR Abținere
262. Văcaru Alin Vasile - DA
263. Vișan George-Gabriel PSD NU
264. Vîlceanu Dan PNL DA
265. Vîrză Mihăiță PSD NU
266. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
267. Vlase Petru Gabriel PSD NU
268. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
269. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
270. Vosganian Varujan ALDE NU
271. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
272. Weber Mihai PSD NU
273. Zainea Cornel USR DA
274. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 noiembrie 2017, 19:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro