Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2017 > 11:19 Versiunea pentru printare
Marți, 14 noiembrie 2017, ora 11:19

Subiect vot: Plx 413/2016/2017 - forma initiala
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:137 62 30 20 9 6 5 3 2
- voturi pentru (DA):109 61 29 - 9 6 1 2 1
- voturi împotrivă (NU):21 - - 20 - - - - 1
- abțineri:5 - - - - - 4 1 -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Barna Ilie Dan USR NU
6. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
7. Bălănescu Alexandru PSD DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP Abținere
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bode Lucian Nicolae PNL DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD -
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
20. Borza Remus-Adrian - NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Cherecheș Viorica PNL DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Ciuhodaru Tudor PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Cosma Lavinia-Corina USR NU
36. Csép Éva-Andrea UDMR DA
37. Csoma Botond UDMR DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Cupșa Ioan PNL -
41. Dehelean Silviu USR NU
42. Dobre Mircea-Titus PSD DA
43. Dobre Victor Paul PNL DA
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
45. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
46. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
47. Drulă Cătălin USR NU
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Fădor Angelica PNL DA
52. Floroiu Ionel PSD DA
53. Furtună Mirela PSD DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
56. Gheorghe Tinel PNL DA
57. Gherman Dumitru PSD DA
58. Ghilea Găvrilă PNL DA
59. Gilia Claudia PSD DA
60. Halici Nicușor PSD DA
61. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
62. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
63. Huncă Mihaela PSD DA
64. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
65. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
66. Ion Stelian-Cristian USR NU
67. Iordache Florin PSD DA
68. Lazăr Sorin PSD DA
69. Longher Victoria Minoritati Abținere
70. Lovin Dumitru ALDE DA
71. Lungu Tudorița PNL DA
72. Lupescu Dumitru USR NU
73. Mareș Mara PNL DA
74. Marica Petru-Sorin PSD DA
75. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
76. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
77. Mihalescul Dumitru PNL DA
78. Mohaci Mihai PSD DA
79. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
80. Munteanu Ioan PSD DA
81. Mușoiu Ștefan PSD DA
82. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
83. Neagu Nicolae PNL DA
84. Neață Eugen PSD DA
85. Niță Mihai ALDE DA
86. Niță Nicu PSD DA
87. Olar Corneliu PNL DA
88. Olteanu Daniel PNL DA
89. Oprea Dumitru PNL DA
90. Pașcan Emil-Marius PMP DA
91. Păle Dănuț PSD DA
92. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
93. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
94. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
95. Pop Andrei PSD DA
96. Popa Florin PSD DA
97. Popescu Pavel PNL DA
98. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
99. Presură Alexandra PSD DA
100. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
101. Prună Cristina-Mădălina USR NU
102. Radu Anișoara PSD DA
103. Rădulescu Alexandru PSD DA
104. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
105. Răduț Violeta PSD DA
106. Roșca Lucreția PSD DA
107. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
108. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
109. Seres Dénes UDMR DA
110. Simionca Ionuț PMP Abținere
111. Simonis Alfred - Robert PSD DA
112. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
113. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
114. Stancu Florinel PSD DA
115. Stănescu Alexandru PSD DA
116. Suciu Matei PSD DA
117. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
118. Șarapatin Elvira PSD DA
119. Șotcan Theodora PSD DA
120. Șovăială Constantin PNL DA
121. Tabugan Ion PMP Abținere
122. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
123. Teiș Alina PSD DA
124. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
125. Toma Ilie PSD DA
126. Tudor Beatrice PSD DA
127. Turcan Raluca PNL DA
128. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
129. Varga Glad-Aurel PNL DA
130. Varga Vasile PNL DA
131. Vasilică Radu Costin PSD DA
132. Vass Levente UDMR DA
133. Vîlceanu Dan PNL DA
134. Vîrză Mihăiță PSD DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
136. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
137. Zainea Cornel USR NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 22:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro