Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2017 > 12:15 Versiunea pentru printare
Marți, 14 noiembrie 2017, ora 12:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 153/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.6/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative, precum și pentru stabilirea unor măsuri privind realizarea investițiilor finanțate din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:276 134 56 27 18 11 11 13 6
- voturi pentru (DA):181 134 3 1 18 11 1 10 3
- voturi împotrivă (NU):82 - 52 26 - - 1 1 2
- abțineri:13 - 1 - - - 9 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bichineț Corneliu PMP Abținere
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
34. Borza Remus-Adrian - NU
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL NU
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL NU
53. Cherecheș Viorica PNL NU
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP Abținere
64. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
65. Constantin Daniel - Abținere
66. Cosma Andreea PSD DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR NU
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL NU
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL NU
76. Dan Nicușor Daniel USR NU
77. Dehelean Silviu USR NU
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL NU
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
85. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drulă Cătălin USR NU
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL NU
94. Florea Damian - DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
98. Furic Iarco Minoritati DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
101. Gavrilă Camelia PSD DA
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
107. Gheorghe Tinel PNL NU
108. Gheorghiu Bogdan PNL NU
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Gherman Dumitru PSD DA
111. Ghilea Găvrilă PNL NU
112. Gilia Claudia PSD DA
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huncă Mihaela PSD DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Iftimie Neculai PSD DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR NU
125. Ionescu George PNL NU
126. Ioniță Antoneta PNL NU
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL NU
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR NU
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL NU
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
147. Mihalescul Dumitru PNL NU
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Mocanu Adrian PMP Abținere
151. Mohaci Mihai PSD DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
154. Movilă Petru PMP DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
158. Neagu Nicolae PNL NU
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL NU
162. Nicolae Andrei PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL NU
168. Olteanu Daniel PNL NU
169. Oprea Dumitru PNL DA
170. Oros Nechita-Adrian PNL NU
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Palăr Ionel PNL NU
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pau Radu - Adrian PSD DA
177. Păle Dănuț PSD DA
178. Petrea Gabriel PSD DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Petric Octavian PSD DA
181. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
182. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
183. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
184. Plumb Rovana PSD DA
185. Ponta Victor-Viorel - DA
186. Pop Andrei PSD DA
187. Pop Georgian PSD DA
188. Pop Tudor Rareș USR NU
189. Popa Florin PSD DA
190. Popa Mihai Valentin PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
193. Popescu Pavel PNL NU
194. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
198. Prună Cristina-Mădălina USR NU
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Rădulescu Alexandru PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
203. Răduț Violeta PSD DA
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
205. Roman Florin-Claudiu PNL NU
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Romanescu Cristinel PNL NU
208. Roșca Lucreția PSD DA
209. Rotaru Alexandru PSD DA
210. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
211. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
212. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
213. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
214. Sefer Cristian-George PMP Abținere
215. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Simion Lucian-Eduard PSD DA
218. Simionca Ionuț PMP Abținere
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
221. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Spânu Ion PSD DA
224. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
225. Stancu Florinel PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Suciu Matei PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șarapatin Elvira PSD DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șișcu George PNL NU
239. Șotcan Theodora PSD DA
240. Șovăială Constantin PNL NU
241. Ștefan Corneliu PSD DA
242. Ștefan Ion PNL NU
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
246. Tabugan Ion PMP Abținere
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Teiș Alina PSD DA
249. Terea Ioan PSD DA
250. Todor Adrian PSD DA
251. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
252. Toma Ilie PSD DA
253. Trăilă Cristina PNL NU
254. Tripa Florin-Dan PSD DA
255. Tudor Beatrice PSD DA
256. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
257. Tușa Adriana Diana PSD DA
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
259. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
260. Varga Vasile PNL NU
261. Vasile Daniel Minoritati DA
262. Vasilică Radu Costin PSD DA
263. Vass Levente UDMR DA
264. Velcea Nicolae PSD DA
265. Vexler Silviu Minoritati DA
266. Vișan George-Gabriel PSD DA
267. Vîlceanu Dan PNL NU
268. Vîrză Mihăiță PSD DA
269. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
270. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
271. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
272. Vosganian Varujan ALDE DA
273. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zainea Cornel USR NU
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 octombrie 2018, 21:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro