Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.11.2017 > 11:48 Versiunea pentru printare
Marți, 21 noiembrie 2017, ora 11:48

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Amendament respins - La anexa 1, pct. 14 se elimina
PL 423/2017 prevenirii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:158 73 30 21 10 7 9 5 3
- voturi pentru (DA):31 - - 20 10 - - 1 -
- voturi împotrivă (NU):124 73 30 1 - 7 8 2 3
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Anton Anton ALDE NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bodea Marius PNL NU
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bran Ioana PSD NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Buican Cristian PNL NU
23. Bulai Iulian USR DA
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Cherecheș Viorica PNL NU
27. Chichirău Cosette-Paula USR DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
29. Ciuhodaru Tudor PSD NU
30. Cîtea Vasile PSD NU
31. Cobuz Maricela PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Codreanu Constantin PMP NU
34. Cosma Lavinia-Corina USR DA
35. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Csoma Botond UDMR DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Dan Nicușor Daniel USR DA
41. Dehelean Silviu USR DA
42. Dobre Victor Paul PNL NU
43. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
45. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
46. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
47. Drulă Cătălin USR DA
48. Dunava Costel Neculai PSD NU
49. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Farago Petru UDMR DA
52. Florea Damian - NU
53. Florea Oana-Consuela PSD NU
54. Floroiu Ionel PSD NU
55. Furtună Mirela PSD NU
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
57. Gavrilă Camelia PSD NU
58. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
59. Georgescu Nicolae PSD NU
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
61. Gheorghiu Bogdan PNL NU
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
63. Gherman Dumitru PSD NU
64. Ghilea Găvrilă PNL NU
65. Gilia Claudia PSD NU
66. Giugea Nicolae PNL NU
67. Gudu Vasile PNL NU
68. Halici Nicușor PSD NU
69. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
70. Huncă Mihaela PSD NU
71. Iancu Iulian PSD NU
72. Ibram Iusein Minoritati DA
73. Intotero Natalia-Elena PSD NU
74. Ion Stelian-Cristian USR DA
75. Ionescu George PNL NU
76. Itu Cornel PSD NU
77. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
78. Jivan Luminița-Maria PSD NU
79. Lazăr Sorin PSD NU
80. Lovin Dumitru ALDE NU
81. Lungu Tudorița PNL NU
82. Lupescu Dumitru USR DA
83. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
84. Mareș Mara PNL NU
85. Marica Petru-Sorin PSD NU
86. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
87. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
88. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
89. Mocioalcă Ion PSD NU
90. Mohaci Mihai PSD NU
91. Movilă Petru PMP NU
92. Munteanu Ioan PSD NU
93. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
94. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
95. Neagu Nicolae PNL NU
96. Neață Eugen PSD NU
97. Nicolicea Eugen PSD NU
98. Niță Nicu PSD NU
99. Nosa Iuliu PSD NU
100. Olar Corneliu PNL NU
101. Olteanu Daniel PNL NU
102. Oprea Dumitru PNL NU
103. Paraschiv Rodica PSD NU
104. Pașcan Emil-Marius PMP NU
105. Pau Radu - Adrian PSD NU
106. Păle Dănuț PSD NU
107. Petric Octavian PSD NU
108. Pop Andrei PSD NU
109. Pop Georgian PSD NU
110. Popa Florin PSD NU
111. Popa Mihai Valentin PSD NU
112. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
113. Presură Alexandra PSD NU
114. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
115. Prună Cristina-Mădălina USR DA
116. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
117. Rădulescu Alexandru PSD NU
118. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
119. Roman Florin-Claudiu PNL NU
120. Romanescu Cristinel PNL NU
121. Roșca Lucreția PSD NU
122. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
123. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
124. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
125. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
126. Seres Dénes UDMR DA
127. Simion Lucian-Eduard PSD NU
128. Simionca Ionuț PMP NU
129. Simonis Alfred - Robert PSD NU
130. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
131. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
132. Spânu Ion PSD NU
133. Stancu Florinel PSD NU
134. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
135. Șișcu George PNL NU
136. Șotcan Theodora PSD NU
137. Ștefan Corneliu PSD NU
138. Ștefan Ion PNL NU
139. Tabugan Ion PMP NU
140. Teiș Alina PSD NU
141. Terea Ioan PSD NU
142. Tîlvăr Angel PSD NU
143. Toma Ilie PSD NU
144. Tudor Beatrice PSD NU
145. Turcan Raluca PNL NU
146. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
147. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
148. Vasilică Radu Costin PSD NU
149. Vass Levente UDMR DA
150. Velcea Nicolae PSD NU
151. Vexler Silviu Minoritati -
152. Vișan George-Gabriel PSD NU
153. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
154. Vlase Petru Gabriel PSD NU
155. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
156. Vosganian Varujan ALDE NU
157. Zainea Cornel USR DA
158. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 13:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro