Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 10:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 10:41

Subiect vot: Sistarea dezbaterilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:138 61 29 19 10 4 8 4 3
- voturi pentru (DA):77 61 - - 10 4 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):59 - 29 19 - - 8 1 2
- abțineri:2 - - - - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Anton Anton ALDE DA
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD DA
6. Barna Ilie Dan USR NU
7. Bende Sándor UDMR DA
8. Benedek Zacharie UDMR DA
9. Benga Tudor - Vlad USR NU
10. Bica Dănuț PNL NU
11. Bichineț Corneliu PMP NU
12. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
13. Bodea Marius PNL NU
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR NU
17. Bran Ioana PSD DA
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bulai Iulian USR NU
21. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Calista Mara-Daniela PNL NU
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Chiriac Viorel PSD DA
27. Ciuhodaru Tudor PSD DA
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Cocoș Vasile PSD DA
30. Codreanu Constantin PMP NU
31. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
32. Cosma Lavinia-Corina USR NU
33. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
34. Cristache Cătălin PMP NU
35. Csép Éva-Andrea UDMR DA
36. Csoma Botond UDMR DA
37. Culeafă Mihai PNL NU
38. Dinu Cristina-Elena PSD DA
39. Dîrzu Ioan PSD DA
40. Dobre Victor Paul PNL NU
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
43. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
46. Farago Petru UDMR DA
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
48. Gavrilă Camelia PSD DA
49. Georgescu Nicolae PSD DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
51. Gheorghe Tinel PNL NU
52. Gherman Dumitru PSD DA
53. Ghilea Găvrilă PNL NU
54. Giugea Nicolae PNL NU
55. Gudu Vasile PNL NU
56. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
57. Ion Stelian-Cristian USR NU
58. Iordache Florin PSD DA
59. Itu Cornel PSD DA
60. Lazăr Sorin PSD DA
61. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
62. Lungu Tudorița PNL NU
63. Lupașcu Costel PSD DA
64. Lupescu Dumitru USR NU
65. Macovei Silviu Nicu PSD DA
66. Marica Petru-Sorin PSD DA
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Mocioalcă Ion PSD DA
69. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
70. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
71. Movilă Petru PMP NU
72. Munteanu Ioan PSD DA
73. Mușoiu Ștefan PSD DA
74. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
75. Neagu Nicolae PNL NU
76. Neață Eugen PSD DA
77. Niță Mihai ALDE DA
78. Nosa Iuliu PSD DA
79. Olar Corneliu PNL NU
80. Oprea Dumitru PNL NU
81. Pau Radu - Adrian PSD DA
82. Păle Dănuț PSD DA
83. Pop Andrei PSD DA
84. Popa Florin PSD DA
85. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
86. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
87. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
88. Popescu Pavel PNL NU
89. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
90. Presură Alexandra PSD DA
91. Prună Cristina-Mădălina USR NU
92. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
93. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
94. Răduț Violeta PSD DA
95. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
96. Roman Florin-Claudiu PNL NU
97. Roșca Lucreția PSD DA
98. Rotaru Alexandru PSD DA
99. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
100. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
101. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
102. Seres Dénes UDMR DA
103. Simion Lucian-Eduard PSD DA
104. Simonis Alfred - Robert PSD DA
105. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
107. Solomon Adrian PSD DA
108. Spânu Ion PSD DA
109. Stancu Florinel PSD DA
110. Stănescu Alexandru PSD DA
111. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
112. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
113. Șarapatin Elvira PSD DA
114. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
115. Șișcu George PNL NU
116. Șotcan Theodora PSD DA
117. Șovăială Constantin PNL NU
118. Ștefan Ion PNL NU
119. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
120. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
121. Tabugan Ion PMP NU
122. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
123. Teiș Alina PSD DA
124. Toma Ilie PSD DA
125. Tripa Florin-Dan PSD DA
126. Tudor Beatrice PSD DA
127. Turcan Raluca PNL NU
128. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
129. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
130. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
131. Vasile Daniel Minoritati DA
132. Vass Levente UDMR DA
133. Velcea Nicolae PSD DA
134. Vîlceanu Dan PNL NU
135. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
136. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
137. Zainea Cornel USR NU
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 iulie 2018, 11:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro