Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 11:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 331/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.321/2006 privind regimul acordării finanțărilor nerambursabile pentru programele, proiectele sau acțiunile privind sprijinirea activității românilor de preturindeni și a organizațiilor reprezentative ale acestora, precum și a modului de repartizare și de utilizare a sumei prevăzute în bugetul Ministerului pentru Românii de Pretutindeni pentru această activitate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:124 66 29 1 7 6 7 5 3
- voturi pentru (DA):43 1 29 1 - 2 7 1 2
- voturi împotrivă (NU):76 65 - - 3 4 - 4 -
- abțineri:5 - - - 4 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Anton Anton ALDE DA
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Bende Sándor UDMR NU
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
15. Bran-Voinea Ioana PSD NU
16. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
17. Burciu Cristina PSD NU
18. Calista Mara-Daniela PNL DA
19. Calotă Florică Ică ALDE NU
20. Căciulă Aurel PSD NU
21. Chiriac Viorel PSD NU
22. Ciocan Dan PSD NU
23. Ciuhodaru Tudor PSD NU
24. Cocoș Vasile PSD NU
25. Codreanu Constantin PMP DA
26. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
27. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
28. Csoma Botond UDMR Abținere
29. Culeafă Mihai PNL DA
30. Cupă Ion ALDE NU
31. Cupșa Ioan PNL DA
32. Dinu Cristina-Elena PSD NU
33. Dobre Victor Paul PNL DA
34. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
35. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
36. Dunava Costel Neculai PSD NU
37. Floroiu Ionel PSD NU
38. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
39. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
40. Gavrilă Camelia PSD NU
41. Georgescu Nicolae PSD NU
42. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
43. Gheorghe Tinel PNL DA
44. Gherman Dumitru PSD NU
45. Ghilea Găvrilă PNL DA
46. Giugea Nicolae PNL DA
47. Gudu Vasile PNL DA
48. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
49. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
50. Iftimie Neculai PSD NU
51. Iordache Florin PSD NU
52. Itu Cornel PSD NU
53. Kelemen Hunor UDMR Abținere
54. Lazăr Sorin PSD NU
55. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
56. Lovin Dumitru ALDE DA
57. Lungu Tudorița PNL DA
58. Lupașcu Costel PSD NU
59. Marica Petru-Sorin PSD NU
60. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
61. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
62. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
63. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
64. Movilă Petru PMP DA
65. Mușoiu Ștefan PSD NU
66. Neagu Nicolae PNL DA
67. Neață Eugen PSD NU
68. Niță Mihai ALDE NU
69. Olar Corneliu PNL DA
70. Olteanu Daniel PNL DA
71. Oprea Dumitru PNL DA
72. Oteșanu Daniela PSD NU
73. Pau Radu - Adrian PSD DA
74. Păle Dănuț PSD NU
75. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
76. Pop Andrei PSD NU
77. Popa Florin PSD NU
78. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
79. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
80. Presură Alexandra PSD NU
81. Radu Anișoara PSD NU
82. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
83. Rădulescu Alexandru PSD NU
84. Răduț Violeta PSD NU
85. Roman Florin-Claudiu PNL DA
86. Roșca Lucreția PSD NU
87. Rotaru Alexandru PSD NU
88. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
89. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
90. Seres Dénes UDMR NU
91. Simion Lucian-Eduard PSD NU
92. Simionca Ionuț PMP DA
93. Simonis Alfred - Robert PSD NU
94. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
95. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
96. Spânu Ion PSD NU
97. Stancu Florinel PSD NU
98. Stănescu Alexandru PSD NU
99. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
100. Șarapatin Elvira PSD NU
101. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
102. Șișcu George PNL DA
103. Șotcan Theodora PSD NU
104. Ștefan Ion PNL DA
105. Tabugan Ion PMP DA
106. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
107. Teiș Alina PSD NU
108. Tîlvăr Angel PSD NU
109. Toma Ilie PSD NU
110. Tripa Florin-Dan PSD NU
111. Tudor Beatrice PSD NU
112. Turcan Raluca PNL DA
113. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
114. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
115. Vasile Daniel Minoritati NU
116. Vass Levente UDMR Abținere
117. Velcea Nicolae PSD NU
118. Vexler Silviu Minoritati NU
119. Vîlceanu Dan PNL DA
120. Vîrză Mihăiță PSD NU
121. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
122. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
123. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
124. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 21:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro