Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 11:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 11:20

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 321/2017 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.9/2017 privind prorogarea termenului prevăzut la art.IV din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.51/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:120 64 31 1 7 5 7 3 2
- voturi pentru (DA):43 - 31 1 - 1 7 1 2
- voturi împotrivă (NU):71 64 - - 2 4 - 1 -
- abțineri:6 - - - 5 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Bende Sándor UDMR Abținere
7. Benedek Zacharie UDMR NU
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
11. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
12. Bodea Marius PNL DA
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
14. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
15. Bran Ioana PSD NU
16. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
17. Burciu Cristina PSD NU
18. Calista Mara-Daniela PNL DA
19. Calotă Florică Ică ALDE NU
20. Căciulă Aurel PSD NU
21. Chiriac Viorel PSD NU
22. Ciuhodaru Tudor PSD NU
23. Cocoș Vasile PSD NU
24. Codreanu Constantin PMP DA
25. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
26. Csoma Botond UDMR Abținere
27. Culeafă Mihai PNL DA
28. Cupă Ion ALDE NU
29. Cupșa Ioan PNL DA
30. Dinu Cristina-Elena PSD NU
31. Dobre Victor Paul PNL DA
32. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
33. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
34. Dunava Costel Neculai PSD NU
35. Floroiu Ionel PSD NU
36. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
37. Gavrilă Camelia PSD NU
38. Georgescu Nicolae PSD NU
39. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
40. Gheorghe Tinel PNL DA
41. Gherman Dumitru PSD NU
42. Ghilea Găvrilă PNL DA
43. Giugea Nicolae PNL DA
44. Gudu Vasile PNL DA
45. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
46. Iancu Marius-Ionel PSD NU
47. Iftimie Neculai PSD NU
48. Iordache Florin PSD NU
49. Itu Cornel PSD NU
50. Kelemen Hunor UDMR Abținere
51. Lazăr Sorin PSD NU
52. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
53. Lovin Dumitru ALDE DA
54. Lungu Tudorița PNL DA
55. Lupașcu Costel PSD NU
56. Macovei Silviu Nicu PSD NU
57. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
58. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
59. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
60. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
61. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
62. Movilă Petru PMP DA
63. Munteanu Ioan PSD NU
64. Mușoiu Ștefan PSD NU
65. Neață Eugen PSD NU
66. Niță Mihai ALDE NU
67. Nosa Iuliu PSD NU
68. Olar Corneliu PNL DA
69. Olteanu Daniel PNL DA
70. Oprea Dumitru PNL DA
71. Oteșanu Daniela PSD NU
72. Păle Dănuț PSD NU
73. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
74. Pop Andrei PSD NU
75. Popa Florin PSD NU
76. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
77. Popescu Pavel PNL DA
78. Presură Alexandra PSD NU
79. Radu Anișoara PSD NU
80. Rădulescu Alexandru PSD NU
81. Răduț Violeta PSD NU
82. Roșca Lucreția PSD NU
83. Rotaru Alexandru PSD NU
84. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
85. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
86. Seres Dénes UDMR NU
87. Simion Lucian-Eduard PSD NU
88. Simionca Ionuț PMP DA
89. Simonis Alfred - Robert PSD NU
90. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
91. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
92. Spânu Ion PSD NU
93. Stancu Florinel PSD NU
94. Stănescu Alexandru PSD NU
95. Suciu Matei PSD NU
96. Șarapatin Elvira PSD NU
97. Șișcu George PNL DA
98. Șotcan Theodora PSD NU
99. Șovăială Constantin PNL DA
100. Ștefan Corneliu PSD NU
101. Ștefan Ion PNL DA
102. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
103. Tabugan Ion PMP DA
104. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
105. Teiș Alina PSD NU
106. Tîlvăr Angel PSD NU
107. Toma Ilie PSD NU
108. Tripa Florin-Dan PSD NU
109. Tudor Beatrice PSD NU
110. Turcan Raluca PNL DA
111. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
112. Varga Glad-Aurel PNL DA
113. Vasile Daniel Minoritati NU
114. Velcea Nicolae PSD NU
115. Vîlceanu Dan PNL DA
116. Vîrză Mihăiță PSD NU
117. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
118. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
119. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
120. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 21:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro