Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 12:52

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 408/2017 privind instituirea zilei de 30 mai - ziua limbii și teatrului idiș
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:202 105 34 24 9 8 10 9 3
- voturi pentru (DA):202 105 34 24 9 8 10 9 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Bran Ioana PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Andreea PSD DA
41. Cosma Lavinia-Corina USR DA
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
43. Cristache Cătălin PMP DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dan Nicușor Daniel USR DA
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
58. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
63. Farago Petru UDMR DA
64. Florea Damian - DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
67. Furtună Mirela PSD DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilă Camelia PSD DA
70. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghe Tinel PNL DA
74. Gherman Dumitru PSD DA
75. Ghilea Găvrilă PNL DA
76. Gilia Claudia PSD DA
77. Giugea Nicolae PNL DA
78. Goga Octavian PSD DA
79. Halici Nicușor PSD DA
80. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
81. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
82. Iancu Marius-Ionel PSD DA
83. Ibram Iusein Minoritati DA
84. Iftimie Neculai PSD DA
85. Ignat Miron Minoritati DA
86. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
87. Intotero Natalia-Elena PSD DA
88. Ion Stelian-Cristian USR DA
89. Ionescu George PNL DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Itu Cornel PSD DA
92. Lazăr Sorin PSD DA
93. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
94. Lungu Tudorița PNL DA
95. Lupașcu Costel PSD DA
96. Lupescu Dumitru USR DA
97. Macovei Silviu Nicu PSD DA
98. Marica Petru-Sorin PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
101. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
102. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
103. Mocioalcă Ion PSD DA
104. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
105. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
106. Movilă Petru PMP DA
107. Munteanu Ioan PSD DA
108. Mușoiu Ștefan PSD DA
109. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
110. Neagu Nicolae PNL DA
111. Neață Eugen PSD DA
112. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
113. Nicoară Romeo Florin PNL DA
114. Nicolae Andrei PSD DA
115. Nicolicea Eugen PSD DA
116. Nistor Laurențiu PSD DA
117. Niță Mihai ALDE DA
118. Niță Nicu PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Olar Corneliu PNL DA
121. Olteanu Daniel PNL DA
122. Oprea Dumitru PNL DA
123. Oteșanu Daniela PSD DA
124. Pambuccian Varujan Minoritati DA
125. Pau Radu - Adrian PSD DA
126. Păle Dănuț PSD DA
127. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
128. Pop Andrei PSD DA
129. Pop Georgian PSD DA
130. Pop Tudor Rareș USR DA
131. Popa Florin PSD DA
132. Popa Mihai Valentin PSD DA
133. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
134. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
135. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
136. Popescu Pavel PNL DA
137. Preda Cezar-Florin PNL DA
138. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
139. Presură Alexandra PSD DA
140. Prună Cristina-Mădălina USR DA
141. Radu Anișoara PSD DA
142. Rădulescu Alexandru PSD DA
143. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
144. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
145. Răduț Violeta PSD DA
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
147. Roman Florin-Claudiu PNL DA
148. Roșca Lucreția PSD DA
149. Rotaru Alexandru PSD DA
150. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
151. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
152. Sefer Cristian-George PMP DA
153. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Simion Lucian-Eduard PSD DA
156. Simionca Ionuț PMP DA
157. Simonis Alfred - Robert PSD DA
158. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
159. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
160. Solomon Adrian PSD DA
161. Spânu Ion PSD DA
162. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
163. Stancu Florinel PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Alexandru PSD DA
166. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
167. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
168. Suciu Matei PSD DA
169. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
170. Șarapatin Elvira PSD DA
171. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
172. Șișcu George PNL DA
173. Șotcan Theodora PSD DA
174. Șovăială Constantin PNL DA
175. Ștefan Corneliu PSD DA
176. Ștefan Ion PNL DA
177. Ștefan Viorel PSD DA
178. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
180. Tabugan Ion PMP DA
181. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
182. Teiș Alina PSD DA
183. Tîlvăr Angel PSD DA
184. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
185. Toma Ilie PSD DA
186. Tripa Florin-Dan PSD DA
187. Tudor Beatrice PSD DA
188. Turcan Raluca PNL DA
189. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
190. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
191. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
192. Vasile Daniel Minoritati DA
193. Velcea Nicolae PSD DA
194. Vexler Silviu Minoritati DA
195. Vîlceanu Dan PNL DA
196. Vîrză Mihăiță PSD DA
197. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
198. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
199. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
200. Weber Mihai PSD DA
201. Zainea Cornel USR DA
202. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 12:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro