Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 12:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 12:55

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 406/2017 pentru completarea art.28 din Legea tinerilor nr.350/2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:204 104 35 24 10 9 9 9 4
- voturi pentru (DA):204 104 35 24 10 9 9 9 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
29. Bran-Voinea Ioana PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cocoș Vasile PSD DA
41. Cosma Andreea PSD DA
42. Cosma Lavinia-Corina USR DA
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Cristache Cătălin PMP DA
45. Csép Éva-Andrea UDMR DA
46. Csoma Botond UDMR DA
47. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Cupșa Ioan PNL DA
51. Dan Nicușor Daniel USR DA
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
59. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Florea Damian - DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Gavrilă Camelia PSD DA
71. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
74. Gheorghe Tinel PNL DA
75. Gherman Dumitru PSD DA
76. Ghilea Găvrilă PNL DA
77. Gilia Claudia PSD DA
78. Giugea Nicolae PNL DA
79. Goga Octavian PSD DA
80. Gudu Vasile PNL DA
81. Halici Nicușor PSD DA
82. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Iftimie Neculai PSD DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Ion Stelian-Cristian USR DA
92. Ionescu George PNL DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Itu Cornel PSD DA
95. Lazăr Sorin PSD DA
96. Lovin Dumitru ALDE DA
97. Lungu Tudorița PNL DA
98. Lupașcu Costel PSD DA
99. Lupescu Dumitru USR DA
100. Macovei Silviu Nicu PSD DA
101. Marica Petru-Sorin PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
104. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
106. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
107. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
108. Movilă Petru PMP DA
109. Munteanu Ioan PSD DA
110. Mușoiu Ștefan PSD DA
111. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
112. Neagu Nicolae PNL DA
113. Neață Eugen PSD DA
114. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
115. Nicoară Romeo Florin PNL DA
116. Nicolae Andrei PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nistor Laurențiu PSD DA
119. Niță Mihai ALDE DA
120. Niță Nicu PSD DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Olar Corneliu PNL DA
123. Olteanu Daniel PNL DA
124. Oprea Dumitru PNL DA
125. Oteșanu Daniela PSD DA
126. Pambuccian Varujan Minoritati DA
127. Pau Radu - Adrian PSD DA
128. Păle Dănuț PSD DA
129. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
130. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
131. Pop Andrei PSD DA
132. Pop Georgian PSD DA
133. Pop Rareș Tudor USR DA
134. Popa Florin PSD DA
135. Popa Mihai Valentin PSD DA
136. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
137. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
138. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
139. Popescu Pavel PNL DA
140. Preda Cezar-Florin PNL DA
141. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
142. Presură Alexandra PSD DA
143. Prună Cristina-Mădălina USR DA
144. Radu Anișoara PSD DA
145. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
146. Rădulescu Alexandru PSD DA
147. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
148. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
149. Răduț Violeta PSD DA
150. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
151. Roman Florin-Claudiu PNL DA
152. Roșca Lucreția PSD DA
153. Rotaru Alexandru PSD DA
154. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
155. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
156. Sefer Cristian-George PMP DA
157. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Simion Lucian-Eduard PSD DA
160. Simionca Ionuț PMP DA
161. Simonis Alfred - Robert PSD DA
162. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
163. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
164. Solomon Adrian PSD DA
165. Spânu Ion PSD DA
166. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
167. Stancu Florinel PSD DA
168. Stativă Irinel Ioan PSD DA
169. Stănescu Alexandru PSD DA
170. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
171. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
172. Suciu Matei PSD DA
173. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
174. Șarapatin Elvira PSD DA
175. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
176. Șișcu George PNL DA
177. Șotcan Theodora PSD DA
178. Șovăială Constantin PNL DA
179. Ștefan Corneliu PSD DA
180. Ștefan Ion PNL DA
181. Ștefan Viorel PSD DA
182. Tabugan Ion PMP DA
183. Teiș Alina PSD DA
184. Tîlvăr Angel PSD DA
185. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
186. Toma Ilie PSD DA
187. Tripa Florin-Dan PSD DA
188. Tudor Beatrice PSD DA
189. Turcan Raluca PNL DA
190. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
191. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
192. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
193. Vasile Daniel Minoritati DA
194. Vass Levente UDMR DA
195. Velcea Nicolae PSD DA
196. Vexler Silviu Minoritati DA
197. Vîlceanu Dan PNL DA
198. Vîrză Mihăiță PSD DA
199. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
200. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
201. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
202. Weber Mihai PSD DA
203. Zainea Cornel USR DA
204. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 17:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro