Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 12:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 12:56

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 331/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.321/2006 privind regimul acordării finanțărilor nerambursabile pentru programele, proiectele sau acțiunile privind sprijinirea activității românilor de preturindeni și a organizațiilor reprezentative ale acestora, precum și a modului de repartizare și de utilizare a sumei prevăzute în bugetul Ministerului pentru Românii de Pretutindeni pentru această activitate
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:203 104 35 23 10 9 11 8 3
- voturi pentru (DA):156 104 - 23 10 9 - 8 2
- voturi împotrivă (NU):9 - 1 - - - 8 - -
- abțineri:38 - 34 - - - 3 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL Abținere
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
21. Bodea Marius PNL Abținere
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
27. Bran Ioana PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Ciuhodaru Tudor PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
40. Cosma Andreea PSD DA
41. Cosma Lavinia-Corina USR DA
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
43. Cristache Cătălin PMP NU
44. Csép Éva-Andrea UDMR DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Cupșa Ioan PNL NU
50. Dan Nicușor Daniel USR DA
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL Abținere
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
58. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
63. Farago Petru UDMR DA
64. Florea Damian - DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilă Camelia PSD DA
69. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
72. Gheorghe Tinel PNL Abținere
73. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
74. Gilia Claudia PSD DA
75. Giugea Nicolae PNL Abținere
76. Goga Octavian PSD DA
77. Gudu Vasile PNL Abținere
78. Halici Nicușor PSD DA
79. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
80. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
81. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
82. Iancu Marius-Ionel PSD DA
83. Ibram Iusein Minoritati DA
84. Iftimie Neculai PSD DA
85. Ignat Miron Minoritati DA
86. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
87. Intotero Natalia-Elena PSD DA
88. Ion Stelian-Cristian USR DA
89. Ionescu George PNL Abținere
90. Iordache Florin PSD DA
91. Itu Cornel PSD DA
92. Lazăr Sorin PSD DA
93. Lovin Dumitru ALDE DA
94. Lungu Tudorița PNL Abținere
95. Lupașcu Costel PSD DA
96. Lupescu Dumitru USR DA
97. Macovei Silviu Nicu PSD DA
98. Marica Petru-Sorin PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
101. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
102. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
103. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
104. Mocioalcă Ion PSD DA
105. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
106. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
107. Movilă Petru PMP NU
108. Munteanu Ioan PSD DA
109. Mușoiu Ștefan PSD DA
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
111. Neagu Nicolae PNL Abținere
112. Neață Eugen PSD DA
113. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
114. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
115. Nicolae Andrei PSD DA
116. Nicolicea Eugen PSD DA
117. Nistor Laurențiu PSD DA
118. Niță Mihai ALDE DA
119. Niță Nicu PSD DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Olar Corneliu PNL Abținere
122. Olteanu Daniel PNL Abținere
123. Oprea Dumitru PNL Abținere
124. Oteșanu Daniela PSD DA
125. Pambuccian Varujan Minoritati DA
126. Pau Radu - Adrian PSD DA
127. Păle Dănuț PSD DA
128. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
129. Pop Andrei PSD DA
130. Pop Georgian PSD DA
131. Pop Tudor Rareș USR DA
132. Popa Florin PSD DA
133. Popa Mihai Valentin PSD DA
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
135. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
136. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
137. Popescu Pavel PNL Abținere
138. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
139. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
140. Presură Alexandra PSD DA
141. Prună Cristina-Mădălina USR DA
142. Radu Anișoara PSD DA
143. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
144. Rădulescu Alexandru PSD DA
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
146. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
147. Răduț Violeta PSD DA
148. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
149. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
150. Roman Ioan Sorin PSD DA
151. Roșca Lucreția PSD DA
152. Rotaru Alexandru PSD DA
153. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
154. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
155. Sefer Cristian-George PMP NU
156. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Simion Lucian-Eduard PSD DA
159. Simionca Ionuț PMP NU
160. Simonis Alfred - Robert PSD DA
161. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
162. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
163. Solomon Adrian PSD DA
164. Spânu Ion PSD DA
165. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
166. Stancu Florinel PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Alexandru PSD DA
169. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
170. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
171. Suciu Matei PSD DA
172. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
173. Șarapatin Elvira PSD DA
174. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
175. Șișcu George PNL Abținere
176. Șotcan Theodora PSD DA
177. Șovăială Constantin PNL Abținere
178. Ștefan Corneliu PSD DA
179. Ștefan Ion PNL Abținere
180. Ștefan Viorel PSD DA
181. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Tabugan Ion PMP NU
183. Teiș Alina PSD DA
184. Tîlvăr Angel PSD DA
185. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
186. Toma Ilie PSD DA
187. Tripa Florin-Dan PSD DA
188. Tudor Beatrice PSD DA
189. Turcan Raluca PNL Abținere
190. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
191. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
192. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
193. Vasile Daniel Minoritati DA
194. Vass Levente UDMR DA
195. Velcea Nicolae PSD DA
196. Vîlceanu Dan PNL Abținere
197. Vîrză Mihăiță PSD DA
198. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
199. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
200. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
201. Weber Mihai PSD DA
202. Zainea Cornel USR DA
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 25 aprilie 2018, 23:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro