Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 12:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 321/2017 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.9/2017 privind prorogarea termenului prevăzut la art.IV din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.51/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:204 103 35 23 10 9 11 9 4
- voturi pentru (DA):144 103 - 23 - 9 - 7 2
- voturi împotrivă (NU):35 - 34 - - - - - 1
- abțineri:24 - - - 10 - 11 2 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR Abținere
15. Benedek Zacharie UDMR Abținere
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP Abținere
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Bodea Marius PNL NU
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
29. Bran-Voinea Ioana PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Chiriac Viorel PSD DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciuhodaru Tudor PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
44. Cosma Andreea PSD DA
45. Cosma Lavinia-Corina USR DA
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
47. Cristache Cătălin PMP Abținere
48. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
49. Csoma Botond UDMR Abținere
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Cupșa Ioan PNL NU
54. Dan Nicușor Daniel USR DA
55. Dehelean Silviu USR DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL NU
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
61. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
62. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
67. Farago Petru UDMR Abținere
68. Florea Damian - DA
69. Floroiu Ionel PSD DA
70. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
71. Furtună Mirela PSD DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
73. Gavrilă Camelia PSD DA
74. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
77. Gheorghe Tinel PNL NU
78. Gherman Dumitru PSD DA
79. Ghilea Găvrilă PNL NU
80. Gilia Claudia PSD DA
81. Giugea Nicolae PNL NU
82. Goga Octavian PSD DA
83. Gudu Vasile PNL NU
84. Halici Nicușor PSD DA
85. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
86. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
87. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
88. Iancu Marius-Ionel PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Iftimie Neculai PSD DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Intotero Natalia-Elena PSD DA
94. Ion Stelian-Cristian USR DA
95. Ionescu George PNL NU
96. Iordache Florin PSD DA
97. Itu Cornel PSD DA
98. Lazăr Sorin PSD DA
99. Lovin Dumitru ALDE DA
100. Lungu Tudorița PNL NU
101. Lupașcu Costel PSD DA
102. Lupescu Dumitru USR DA
103. Macovei Silviu Nicu PSD DA
104. Marica Petru-Sorin PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
109. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
110. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
111. Movilă Petru PMP Abținere
112. Munteanu Ioan PSD DA
113. Mușoiu Ștefan PSD DA
114. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
115. Neagu Nicolae PNL NU
116. Neață Eugen PSD DA
117. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
118. Nicoară Romeo Florin PNL NU
119. Nicolae Andrei PSD DA
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nistor Laurențiu PSD DA
122. Niță Mihai ALDE DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Olar Corneliu PNL NU
126. Olteanu Daniel PNL NU
127. Oprea Dumitru PNL -
128. Oteșanu Daniela PSD DA
129. Pambuccian Varujan Minoritati DA
130. Pau Radu - Adrian PSD DA
131. Păle Dănuț PSD DA
132. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
133. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
134. Pop Andrei PSD DA
135. Pop Georgian PSD DA
136. Pop Rareș Tudor USR DA
137. Popa Florin PSD DA
138. Popa Mihai Valentin PSD DA
139. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
140. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
141. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
142. Popescu Pavel PNL NU
143. Preda Cezar-Florin PNL NU
144. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
145. Presură Alexandra PSD DA
146. Prună Cristina-Mădălina USR DA
147. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
148. Rădulescu Alexandru PSD DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
150. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
151. Răduț Violeta PSD DA
152. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
153. Roman Florin-Claudiu PNL NU
154. Roșca Lucreția PSD DA
155. Rotaru Alexandru PSD DA
156. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
157. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
158. Sefer Cristian-George PMP Abținere
159. Seres Dénes UDMR Abținere
160. Simion Lucian-Eduard PSD DA
161. Simionca Ionuț PMP Abținere
162. Simonis Alfred - Robert PSD DA
163. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
165. Solomon Adrian PSD DA
166. Spânu Ion PSD DA
167. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
168. Stancu Florinel PSD DA
169. Stativă Irinel Ioan PSD DA
170. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
171. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
172. Suciu Matei PSD DA
173. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
174. Șarapatin Elvira PSD DA
175. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
176. Șișcu George PNL NU
177. Șotcan Theodora PSD DA
178. Șovăială Constantin PNL NU
179. Ștefan Corneliu PSD DA
180. Ștefan Ion PNL NU
181. Ștefan Viorel PSD DA
182. Tabugan Ion PMP Abținere
183. Teiș Alina PSD DA
184. Tîlvăr Angel PSD DA
185. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
186. Toma Ilie PSD DA
187. Tripa Florin-Dan PSD DA
188. Tudor Beatrice PSD DA
189. Turcan Raluca PNL NU
190. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
191. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
192. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
193. Vasile Daniel Minoritati DA
194. Vass Levente UDMR Abținere
195. Velcea Nicolae PSD DA
196. Vexler Silviu Minoritati DA
197. Vîlceanu Dan PNL NU
198. Vîrză Mihăiță PSD DA
199. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
200. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
201. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
202. Weber Mihai PSD DA
203. Zainea Cornel USR DA
204. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 15:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro