Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 12:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 12:46

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind bugetul Camerei Deputatilor pe anul 2018 (PHCD 96/2017).
PHC 96/2017 privind bugetul Camerei Deputaților pe anul 2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:200 102 38 21 9 8 10 8 4
- voturi pentru (DA):173 102 34 - 9 8 10 7 3
- voturi împotrivă (NU):24 - 2 21 - - - - 1
- abțineri:2 - 2 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Bran-Voinea Ioana PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR NU
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Andreea PSD DA
41. Cosma Lavinia-Corina USR NU
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
43. Cristache Cătălin PMP DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dan Nicușor Daniel USR NU
51. Dehelean Silviu USR NU
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
58. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dunava Costel Neculai PSD DA
61. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
62. Farago Petru UDMR DA
63. Florea Damian - DA
64. Floroiu Ionel PSD DA
65. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
66. Gavrilă Camelia PSD DA
67. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
70. Gheorghe Tinel PNL NU
71. Gherman Dumitru PSD DA
72. Ghilea Găvrilă PNL DA
73. Gilia Claudia PSD DA
74. Giugea Nicolae PNL DA
75. Goga Octavian PSD DA
76. Gudu Vasile PNL DA
77. Halici Nicușor PSD DA
78. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
80. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
81. Iancu Marius-Ionel PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Iftimie Neculai PSD DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
86. Intotero Natalia-Elena PSD DA
87. Ion Stelian-Cristian USR NU
88. Ionescu George PNL DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Itu Cornel PSD DA
91. Lazăr Sorin PSD DA
92. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
93. Lovin Dumitru ALDE DA
94. Lungu Tudorița PNL DA
95. Lupașcu Costel PSD DA
96. Macovei Silviu Nicu PSD DA
97. Marica Petru-Sorin PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
100. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
102. Mocioalcă Ion PSD DA
103. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
105. Movilă Petru PMP DA
106. Munteanu Ioan PSD DA
107. Mușoiu Ștefan PSD DA
108. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
109. Neagu Nicolae PNL DA
110. Neață Eugen PSD DA
111. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
112. Nicoară Romeo Florin PNL DA
113. Nicolae Andrei PSD DA
114. Nistor Laurențiu PSD DA
115. Niță Mihai ALDE DA
116. Niță Nicu PSD DA
117. Nosa Iuliu PSD DA
118. Olar Corneliu PNL DA
119. Olteanu Daniel PNL DA
120. Oprea Dumitru PNL DA
121. Oteșanu Daniela PSD DA
122. Pambuccian Varujan Minoritati -
123. Pau Radu - Adrian PSD DA
124. Păle Dănuț PSD DA
125. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
126. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
127. Pop Andrei PSD DA
128. Pop Georgian PSD DA
129. Pop Rareș Tudor USR NU
130. Popa Florin PSD DA
131. Popa Mihai Valentin PSD DA
132. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
133. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
134. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
135. Popescu Pavel PNL Abținere
136. Preda Cezar-Florin PNL DA
137. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
138. Presură Alexandra PSD DA
139. Prună Cristina-Mădălina USR NU
140. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
141. Rădulescu Alexandru PSD DA
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
143. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
144. Răduț Violeta PSD DA
145. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
146. Roman Florin-Claudiu PNL DA
147. Roman Ioan Sorin PSD DA
148. Roșca Lucreția PSD DA
149. Rotaru Alexandru PSD DA
150. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
151. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
152. Sefer Cristian-George PMP DA
153. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Simion Lucian-Eduard PSD DA
156. Simionca Ionuț PMP DA
157. Simonis Alfred - Robert PSD DA
158. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
159. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
160. Solomon Adrian PSD DA
161. Spânu Ion PSD DA
162. Stancu Florinel PSD DA
163. Stativă Irinel Ioan PSD DA
164. Stănescu Alexandru PSD DA
165. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
166. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
167. Suciu Matei PSD DA
168. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
169. Șarapatin Elvira PSD DA
170. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
171. Șișcu George PNL DA
172. Șotcan Theodora PSD DA
173. Șovăială Constantin PNL DA
174. Ștefan Corneliu PSD DA
175. Ștefan Ion PNL DA
176. Ștefan Viorel PSD DA
177. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
178. Tabugan Ion PMP DA
179. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
180. Teiș Alina PSD DA
181. Tîlvăr Angel PSD DA
182. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
183. Toma Ilie PSD DA
184. Tripa Florin-Dan PSD DA
185. Tudor Beatrice PSD DA
186. Turcan Raluca PNL DA
187. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
188. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
189. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
190. Vasile Daniel Minoritati DA
191. Vexler Silviu Minoritati DA
192. Vîlceanu Dan PNL DA
193. Vîrză Mihăiță PSD DA
194. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
195. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
196. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
197. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
198. Weber Mihai PSD DA
199. Zainea Cornel USR NU
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 17:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro