Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 12:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 356/2017 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.26/2017 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.107/1999 privind activitatea de comercializare a pachetelor de servicii turistice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:203 - 105 33 24 9 9 10 9 4
- voturi pentru (DA):202 - 105 32 24 9 9 10 9 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
29. Bran Ioana PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Chiriac Viorel PSD DA
39. Ciuhodaru Tudor PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
43. Cosma Andreea PSD DA
44. Cosma Lavinia-Corina USR DA
45. Cristache Cătălin PMP DA
46. Csép Éva-Andrea UDMR DA
47. Csoma Botond UDMR DA
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
49. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Dan Nicușor Daniel USR DA
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
59. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Florea Damian - DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Furtună Mirela PSD DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilă Camelia PSD DA
70. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghe Tinel PNL DA
74. Gherman Dumitru PSD DA
75. Ghilea Găvrilă PNL DA
76. Gilia Claudia PSD DA
77. Giugea Nicolae PNL DA
78. Goga Octavian PSD DA
79. Gudu Vasile PNL DA
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
84. Iancu Marius-Ionel PSD DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Iftimie Neculai PSD DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
89. Intotero Natalia-Elena PSD DA
90. Ion Stelian-Cristian USR DA
91. Ionescu George PNL -
92. Iordache Florin PSD DA
93. Itu Cornel PSD DA
94. Lazăr Sorin PSD DA
95. Lovin Dumitru ALDE DA
96. Lungu Tudorița PNL DA
97. Lupașcu Costel PSD DA
98. Lupescu Dumitru USR DA
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Marica Petru-Sorin PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
103. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
104. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
105. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
106. Mocioalcă Ion PSD DA
107. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
108. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
109. Movilă Petru PMP DA
110. Munteanu Ioan PSD DA
111. Mușoiu Ștefan PSD DA
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
113. Neagu Nicolae PNL DA
114. Neață Eugen PSD DA
115. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
116. Nicoară Romeo Florin PNL DA
117. Nicolae Andrei PSD DA
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Niță Mihai ALDE DA
121. Niță Nicu PSD DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Olar Corneliu PNL DA
124. Olteanu Daniel PNL DA
125. Oprea Dumitru PNL DA
126. Oteșanu Daniela PSD DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati DA
128. Pau Radu - Adrian PSD DA
129. Păle Dănuț PSD DA
130. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
131. Pop Andrei PSD DA
132. Pop Georgian PSD DA
133. Pop Tudor Rareș USR DA
134. Popa Florin PSD DA
135. Popa Mihai Valentin PSD DA
136. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
137. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
138. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
139. Popescu Pavel PNL DA
140. Preda Cezar-Florin PNL DA
141. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
142. Presură Alexandra PSD DA
143. Prună Cristina-Mădălina USR DA
144. Radu Anișoara PSD DA
145. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
146. Rădulescu Alexandru PSD DA
147. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
148. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
149. Răduț Violeta PSD DA
150. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
151. Roman Florin-Claudiu PNL DA
152. Roșca Lucreția PSD DA
153. Rotaru Alexandru PSD DA
154. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
155. Sefer Cristian-George PMP DA
156. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Simion Lucian-Eduard PSD DA
159. Simionca Ionuț PMP DA
160. Simonis Alfred - Robert PSD DA
161. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
162. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
163. Solomon Adrian PSD DA
164. Spânu Ion PSD DA
165. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
166. Stancu Florinel PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Alexandru PSD DA
169. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
170. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
171. Suciu Matei PSD DA
172. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
173. Șarapatin Elvira PSD DA
174. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
175. Șișcu George PNL DA
176. Șotcan Theodora PSD DA
177. Șovăială Constantin PNL DA
178. Ștefan Corneliu PSD DA
179. Ștefan Ion PNL DA
180. Ștefan Viorel PSD DA
181. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Tabugan Ion PMP DA
183. Teiș Alina PSD DA
184. Tîlvăr Angel PSD DA
185. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
186. Toma Ilie PSD DA
187. Tripa Florin-Dan PSD DA
188. Tudor Beatrice PSD DA
189. Turcan Raluca PNL DA
190. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
191. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
192. Vasile Daniel Minoritati DA
193. Vass Levente UDMR DA
194. Velcea Nicolae PSD DA
195. Vexler Silviu Minoritati DA
196. Vîlceanu Dan PNL DA
197. Vîrză Mihăiță PSD DA
198. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
199. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
200. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
201. Weber Mihai PSD DA
202. Zainea Cornel USR DA
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 ianuarie 2018, 7:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro