Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 12:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 12:58

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 381/2017 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.28/2017 pentru completarea art.6 din Legea nr.152/1998 privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe, precum și pentru stabilirea unor măsuri de aplicare a acesteia
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:199 102 35 23 10 8 9 8 4
- voturi pentru (DA):198 102 35 23 10 8 9 8 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Bran-Voinea Ioana PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
41. Cosma Andreea PSD DA
42. Cosma Lavinia-Corina USR DA
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Cristache Cătălin PMP DA
45. Csép Éva-Andrea UDMR DA
46. Csoma Botond UDMR DA
47. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Cupșa Ioan PNL DA
51. Dan Nicușor Daniel USR DA
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
59. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Farago Petru UDMR DA
64. Florea Damian - DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
67. Furtună Mirela PSD DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilă Camelia PSD DA
70. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghe Tinel PNL DA
74. Gherman Dumitru PSD DA
75. Ghilea Găvrilă PNL DA
76. Gilia Claudia PSD DA
77. Giugea Nicolae PNL DA
78. Goga Octavian PSD DA
79. Gudu Vasile PNL DA
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
84. Iancu Marius-Ionel PSD DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Intotero Natalia-Elena PSD DA
88. Ion Stelian-Cristian USR DA
89. Ionescu George PNL DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Itu Cornel PSD DA
92. Lazăr Sorin PSD DA
93. Lovin Dumitru ALDE DA
94. Lungu Tudorița PNL DA
95. Lupașcu Costel PSD DA
96. Lupescu Dumitru USR DA
97. Macovei Silviu Nicu PSD DA
98. Marica Petru-Sorin PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
101. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
102. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
103. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
105. Movilă Petru PMP DA
106. Munteanu Ioan PSD DA
107. Mușoiu Ștefan PSD DA
108. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
109. Neagu Nicolae PNL DA
110. Neață Eugen PSD DA
111. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
112. Nicoară Romeo Florin PNL DA
113. Nicolae Andrei PSD DA
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Nistor Laurențiu PSD DA
116. Niță Mihai ALDE DA
117. Niță Nicu PSD DA
118. Nosa Iuliu PSD DA
119. Olar Corneliu PNL DA
120. Olteanu Daniel PNL DA
121. Oprea Dumitru PNL DA
122. Oteșanu Daniela PSD DA
123. Pambuccian Varujan Minoritati DA
124. Pau Radu - Adrian PSD DA
125. Păle Dănuț PSD DA
126. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
127. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
128. Pop Andrei PSD DA
129. Pop Georgian PSD DA
130. Pop Rareș Tudor USR DA
131. Popa Florin PSD DA
132. Popa Mihai Valentin PSD DA
133. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
134. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
135. Popescu Pavel PNL DA
136. Preda Cezar-Florin PNL DA
137. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
138. Presură Alexandra PSD DA
139. Prună Cristina-Mădălina USR DA
140. Radu Anișoara PSD DA
141. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
142. Rădulescu Alexandru PSD DA
143. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
144. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
145. Răduț Violeta PSD DA
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
147. Roman Florin-Claudiu PNL DA
148. Roșca Lucreția PSD DA
149. Rotaru Alexandru PSD DA
150. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
151. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
152. Sefer Cristian-George PMP DA
153. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Simion Lucian-Eduard PSD DA
156. Simionca Ionuț PMP DA
157. Simonis Alfred - Robert PSD DA
158. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
159. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
160. Solomon Adrian PSD DA
161. Spânu Ion PSD DA
162. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
163. Stancu Florinel PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Alexandru PSD DA
166. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
167. Suciu Matei PSD DA
168. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
169. Șarapatin Elvira PSD DA
170. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
171. Șișcu George PNL DA
172. Șotcan Theodora PSD DA
173. Șovăială Constantin PNL DA
174. Ștefan Corneliu PSD DA
175. Ștefan Ion PNL DA
176. Ștefan Viorel PSD DA
177. Tabugan Ion PMP DA
178. Teiș Alina PSD DA
179. Tîlvăr Angel PSD DA
180. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
181. Toma Ilie PSD DA
182. Tripa Florin-Dan PSD DA
183. Tudor Beatrice PSD DA
184. Turcan Raluca PNL DA
185. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
186. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
187. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
188. Vasile Daniel Minoritati DA
189. Vass Levente UDMR DA
190. Velcea Nicolae PSD DA
191. Vexler Silviu Minoritati DA
192. Vîlceanu Dan PNL DA
193. Vîrză Mihăiță PSD DA
194. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
195. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
196. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Zainea Cornel USR DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 7:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro