Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 12:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 12:58

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 423/2017 prevenirii
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:203 103 35 24 10 9 9 9 4
- voturi pentru (DA):177 103 35 - 10 9 9 9 2
- voturi împotrivă (NU):26 - - 24 - - - - 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR NU
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
29. Bran Ioana PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR NU
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Chiriac Viorel PSD DA
39. Ciuhodaru Tudor PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
43. Cosma Andreea PSD DA
44. Cosma Lavinia-Corina USR NU
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
46. Cristache Cătălin PMP DA
47. Csép Éva-Andrea UDMR DA
48. Csoma Botond UDMR DA
49. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
51. Cupă Ion ALDE DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Dan Nicușor Daniel USR NU
54. Dehelean Silviu USR NU
55. Dinu Cristina-Elena PSD DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
61. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
62. Drulă Cătălin USR NU
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
66. Farago Petru UDMR DA
67. Florea Damian - DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
70. Furtună Mirela PSD DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gavrilă Camelia PSD DA
73. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
74. Georgescu Nicolae PSD DA
75. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
76. Gheorghe Tinel PNL DA
77. Gherman Dumitru PSD DA
78. Ghilea Găvrilă PNL DA
79. Gilia Claudia PSD DA
80. Giugea Nicolae PNL DA
81. Goga Octavian PSD DA
82. Gudu Vasile PNL DA
83. Halici Nicușor PSD DA
84. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
85. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
86. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
87. Iancu Marius-Ionel PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Iftimie Neculai PSD DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
92. Intotero Natalia-Elena PSD DA
93. Ion Stelian-Cristian USR NU
94. Ionescu George PNL DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Itu Cornel PSD DA
97. Lazăr Sorin PSD DA
98. Lovin Dumitru ALDE DA
99. Lungu Tudorița PNL DA
100. Lupașcu Costel PSD DA
101. Lupescu Dumitru USR NU
102. Macovei Silviu Nicu PSD DA
103. Marica Petru-Sorin PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
106. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
108. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
110. Munteanu Ioan PSD DA
111. Mușoiu Ștefan PSD DA
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
113. Neagu Nicolae PNL DA
114. Neață Eugen PSD DA
115. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
116. Nicoară Romeo Florin PNL DA
117. Nicolae Andrei PSD DA
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Niță Mihai ALDE DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Olar Corneliu PNL DA
123. Olteanu Daniel PNL DA
124. Oprea Dumitru PNL DA
125. Oteșanu Daniela PSD DA
126. Pambuccian Varujan Minoritati DA
127. Pau Radu - Adrian PSD DA
128. Păle Dănuț PSD DA
129. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
130. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
131. Pop Andrei PSD DA
132. Pop Georgian PSD DA
133. Pop Tudor Rareș USR NU
134. Popa Florin PSD DA
135. Popa Mihai Valentin PSD DA
136. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
137. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
138. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
139. Popescu Pavel PNL DA
140. Preda Cezar-Florin PNL DA
141. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
142. Presură Alexandra PSD DA
143. Prună Cristina-Mădălina USR NU
144. Radu Anișoara PSD DA
145. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
146. Rădulescu Alexandru PSD DA
147. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
148. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
149. Răduț Violeta PSD DA
150. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
151. Roman Florin-Claudiu PNL DA
152. Roșca Lucreția PSD DA
153. Rotaru Alexandru PSD DA
154. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
155. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
156. Sefer Cristian-George PMP DA
157. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Simion Lucian-Eduard PSD DA
160. Simionca Ionuț PMP DA
161. Simonis Alfred - Robert PSD DA
162. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
163. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
164. Solomon Adrian PSD DA
165. Spânu Ion PSD DA
166. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
167. Stancu Florinel PSD DA
168. Stativă Irinel Ioan PSD DA
169. Stănescu Alexandru PSD DA
170. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
171. Suciu Matei PSD DA
172. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
173. Șarapatin Elvira PSD DA
174. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
175. Șișcu George PNL DA
176. Șotcan Theodora PSD DA
177. Șovăială Constantin PNL DA
178. Ștefan Corneliu PSD DA
179. Ștefan Ion PNL DA
180. Ștefan Viorel PSD DA
181. Tabugan Ion PMP DA
182. Teiș Alina PSD DA
183. Tîlvăr Angel PSD DA
184. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
185. Toma Ilie PSD DA
186. Tripa Florin-Dan PSD DA
187. Tudor Beatrice PSD DA
188. Turcan Raluca PNL DA
189. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
190. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
191. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
192. Vasile Daniel Minoritati DA
193. Vass Levente UDMR DA
194. Velcea Nicolae PSD DA
195. Vexler Silviu Minoritati DA
196. Vîlceanu Dan PNL DA
197. Vîrză Mihăiță PSD DA
198. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
199. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
200. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
201. Weber Mihai PSD DA
202. Zainea Cornel USR NU
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 18:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro