Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 13:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 13:05

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 370/2017 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.22/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.458/2002 privind calitatea apei potabile
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:196 - 101 32 24 9 9 8 9 4
- voturi pentru (DA):195 - 101 32 24 8 9 8 9 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Andreea PSD DA
41. Cosma Lavinia-Corina USR DA
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
43. Cristache Cătălin PMP DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dan Nicușor Daniel USR DA
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
58. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
63. Farago Petru UDMR DA
64. Florea Damian - DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilă Camelia PSD DA
69. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
72. Gheorghe Tinel PNL DA
73. Gherman Dumitru PSD DA
74. Ghilea Găvrilă PNL DA
75. Gilia Claudia PSD DA
76. Goga Octavian PSD DA
77. Halici Nicușor PSD DA
78. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
80. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
81. Iancu Marius-Ionel PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Iftimie Neculai PSD DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
86. Intotero Natalia-Elena PSD DA
87. Ion Stelian-Cristian USR DA
88. Ionescu George PNL DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Itu Cornel PSD DA
91. Lazăr Sorin PSD DA
92. Lovin Dumitru ALDE DA
93. Lungu Tudorița PNL DA
94. Lupașcu Costel PSD DA
95. Lupescu Dumitru USR DA
96. Macovei Silviu Nicu PSD DA
97. Marica Petru-Sorin PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
99. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
100. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
102. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
103. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
105. Movilă Petru PMP DA
106. Munteanu Ioan PSD DA
107. Mușoiu Ștefan PSD DA
108. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
109. Neagu Nicolae PNL DA
110. Neață Eugen PSD DA
111. Nicoară Romeo Florin PNL DA
112. Nicolae Andrei PSD DA
113. Nicolicea Eugen PSD DA
114. Nistor Laurențiu PSD DA
115. Niță Mihai ALDE DA
116. Niță Nicu PSD DA
117. Nosa Iuliu PSD DA
118. Olar Corneliu PNL DA
119. Olteanu Daniel PNL DA
120. Oprea Dumitru PNL DA
121. Oteșanu Daniela PSD DA
122. Pambuccian Varujan Minoritati DA
123. Pau Radu - Adrian PSD DA
124. Păle Dănuț PSD DA
125. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
126. Pop Andrei PSD DA
127. Pop Georgian PSD DA
128. Pop Tudor Rareș USR DA
129. Popa Florin PSD DA
130. Popa Mihai Valentin PSD DA
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
132. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
133. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
134. Popescu Pavel PNL DA
135. Preda Cezar-Florin PNL DA
136. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
137. Presură Alexandra PSD DA
138. Prună Cristina-Mădălina USR DA
139. Radu Anișoara PSD DA
140. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
141. Rădulescu Alexandru PSD DA
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
143. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
144. Răduț Violeta PSD DA
145. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
146. Roman Florin-Claudiu PNL DA
147. Roșca Lucreția PSD DA
148. Rotaru Alexandru PSD DA
149. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
150. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
151. Sefer Cristian-George PMP DA
152. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Simion Lucian-Eduard PSD DA
155. Simionca Ionuț PMP DA
156. Simonis Alfred - Robert PSD DA
157. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
159. Solomon Adrian PSD DA
160. Spânu Ion PSD DA
161. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
162. Stancu Florinel PSD DA
163. Stativă Irinel Ioan PSD DA
164. Stănescu Alexandru PSD DA
165. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
166. Suciu Matei PSD DA
167. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
168. Șarapatin Elvira PSD DA
169. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
170. Șișcu George PNL DA
171. Șotcan Theodora PSD DA
172. Ștefan Corneliu PSD DA
173. Ștefan Ion PNL DA
174. Ștefan Viorel PSD DA
175. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Tabugan Ion PMP DA
177. Teiș Alina PSD DA
178. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
179. Toma Ilie PSD DA
180. Tripa Florin-Dan PSD DA
181. Tudor Beatrice PSD DA
182. Turcan Raluca PNL DA
183. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
184. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
185. Vasile Daniel Minoritati DA
186. Vass Levente UDMR DA
187. Velcea Nicolae PSD DA
188. Vexler Silviu Minoritati DA
189. Vîlceanu Dan PNL DA
190. Vîrză Mihăiță PSD DA
191. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
192. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
193. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
194. Weber Mihai PSD DA
195. Zainea Cornel USR DA
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 ianuarie 2018, 17:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro