Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 13:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
19
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 340/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.40 /2017 pentru modificarea art.4 alin.(1) lit.c) și d) din Legea nr.50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:196 103 29 24 9 8 9 9 5
- voturi pentru (DA):163 103 29 1 2 8 8 9 3
- voturi împotrivă (NU):23 - - 23 - - - - -
- abțineri:10 - - - 7 - 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR NU
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Cosma Andreea PSD DA
40. Cosma Lavinia-Corina USR NU
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Cristache Cătălin PMP DA
43. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
44. Csoma Botond UDMR Abținere
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
47. Cupă Ion ALDE DA
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Dan Nicușor Daniel USR NU
50. Dehelean Silviu USR NU
51. Dinu Cristina-Elena PSD DA
52. Dîrzu Ioan PSD DA
53. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
54. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
55. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
56. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
57. Drulă Cătălin USR NU
58. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
59. Dunava Costel Neculai PSD DA
60. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
61. Farago Petru UDMR Abținere
62. Florea Damian - DA
63. Floroiu Ionel PSD DA
64. Furtună Mirela PSD DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Camelia PSD DA
67. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
70. Gheorghe Tinel PNL DA
71. Gherman Dumitru PSD DA
72. Ghilea Găvrilă PNL DA
73. Gilia Claudia PSD DA
74. Goga Octavian PSD DA
75. Halici Nicușor PSD DA
76. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
77. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
79. Iancu Marius-Ionel PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Iftimie Neculai PSD DA
82. Ignat Miron Minoritati DA
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
84. Intotero Natalia-Elena PSD DA
85. Ion Stelian-Cristian USR NU
86. Ionescu George PNL DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Itu Cornel PSD DA
89. Lazăr Sorin PSD DA
90. Lovin Dumitru ALDE DA
91. Lungu Tudorița PNL DA
92. Lupașcu Costel PSD DA
93. Lupescu Dumitru USR NU
94. Macovei Silviu Nicu PSD DA
95. Marica Petru-Sorin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
98. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
100. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
101. Mocioalcă Ion PSD DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
104. Movilă Petru PMP DA
105. Munteanu Ioan PSD DA
106. Mușoiu Ștefan PSD DA
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
108. Neagu Nicolae PNL DA
109. Neață Eugen PSD DA
110. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
111. Nicoară Romeo Florin PNL DA
112. Nicolae Andrei PSD DA
113. Nicolicea Eugen PSD DA
114. Nistor Laurențiu PSD DA
115. Niță Mihai ALDE DA
116. Niță Nicu PSD DA
117. Nosa Iuliu PSD DA
118. Olar Corneliu PNL DA
119. Olteanu Daniel PNL DA
120. Oprea Dumitru PNL DA
121. Oteșanu Daniela PSD DA
122. Pambuccian Varujan Minoritati DA
123. Pau Radu - Adrian PSD DA
124. Păle Dănuț PSD DA
125. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
126. Ponta Victor-Viorel - DA
127. Pop Andrei PSD DA
128. Pop Georgian PSD DA
129. Pop Tudor Rareș USR NU
130. Popa Florin PSD DA
131. Popa Mihai Valentin PSD DA
132. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
133. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
134. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
135. Popescu Pavel PNL DA
136. Preda Cezar-Florin PNL DA
137. Presură Alexandra PSD DA
138. Prună Cristina-Mădălina USR NU
139. Radu Anișoara PSD DA
140. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
141. Rădulescu Alexandru PSD DA
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
143. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
144. Răduț Violeta PSD DA
145. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
146. Roman Florin-Claudiu PNL DA
147. Roșca Lucreția PSD DA
148. Rotaru Alexandru PSD DA
149. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
150. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
151. Sefer Cristian-George PMP DA
152. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Simion Lucian-Eduard PSD DA
155. Simionca Ionuț PMP DA
156. Simonis Alfred - Robert PSD DA
157. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
159. Solomon Adrian PSD DA
160. Spânu Ion PSD DA
161. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
162. Stancu Florinel PSD DA
163. Stativă Irinel Ioan PSD DA
164. Stănescu Alexandru PSD DA
165. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
166. Suciu Matei PSD DA
167. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
168. Șarapatin Elvira PSD DA
169. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
170. Șotcan Theodora PSD DA
171. Ștefan Corneliu PSD DA
172. Ștefan Ion PNL DA
173. Ștefan Viorel PSD DA
174. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Tabugan Ion PMP DA
176. Teiș Alina PSD DA
177. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
178. Toma Ilie PSD DA
179. Tripa Florin-Dan PSD DA
180. Tudor Beatrice PSD DA
181. Turcan Raluca PNL DA
182. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
183. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
184. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
185. Vasile Daniel Minoritati DA
186. Vass Levente UDMR Abținere
187. Velcea Nicolae PSD DA
188. Vexler Silviu Minoritati DA
189. Vîlceanu Dan PNL DA
190. Vîrză Mihăiță PSD DA
191. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
192. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
193. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
194. Weber Mihai PSD DA
195. Zainea Cornel USR NU
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 august 2018, 22:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro