Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 13:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 13:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 291/2017 pentru modificarea art.84 alin.(1) și (4) din Legea educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:197 102 32 23 9 8 9 9 5
- voturi pentru (DA):197 102 32 23 9 8 9 9 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Cosma Andreea PSD DA
39. Cosma Lavinia-Corina USR DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
41. Cristache Cătălin PMP DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
45. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
46. Cupă Ion ALDE DA
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Dan Nicușor Daniel USR DA
49. Dehelean Silviu USR DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD DA
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Dobre Victor Paul PNL DA
53. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
54. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
55. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
56. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
57. Drulă Cătălin USR DA
58. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
59. Dunava Costel Neculai PSD DA
60. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
61. Farago Petru UDMR DA
62. Florea Damian - DA
63. Floroiu Ionel PSD DA
64. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
65. Furtună Mirela PSD DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gavrilă Camelia PSD DA
68. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
69. Georgescu Nicolae PSD DA
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
71. Gheorghe Tinel PNL DA
72. Gherman Dumitru PSD DA
73. Ghilea Găvrilă PNL DA
74. Gilia Claudia PSD DA
75. Goga Octavian PSD DA
76. Halici Nicușor PSD DA
77. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
78. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
79. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
80. Iancu Marius-Ionel PSD DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Iftimie Neculai PSD DA
83. Ignat Miron Minoritati DA
84. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
85. Intotero Natalia-Elena PSD DA
86. Ion Stelian-Cristian USR DA
87. Ionescu George PNL DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Itu Cornel PSD DA
90. Lazăr Sorin PSD DA
91. Lovin Dumitru ALDE DA
92. Lungu Tudorița PNL DA
93. Lupașcu Costel PSD DA
94. Lupescu Dumitru USR DA
95. Macovei Silviu Nicu PSD DA
96. Marica Petru-Sorin PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
99. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
101. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
102. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
103. Movilă Petru PMP DA
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Mușoiu Ștefan PSD DA
106. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
107. Neagu Nicolae PNL DA
108. Neață Eugen PSD DA
109. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
110. Nicoară Romeo Florin PNL DA
111. Nicolae Andrei PSD DA
112. Nicolicea Eugen PSD DA
113. Nistor Laurențiu PSD DA
114. Niță Mihai ALDE DA
115. Niță Nicu PSD DA
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Olar Corneliu PNL DA
118. Olteanu Daniel PNL DA
119. Oprea Dumitru PNL DA
120. Oteșanu Daniela PSD DA
121. Pambuccian Varujan Minoritati DA
122. Pau Radu - Adrian PSD DA
123. Păle Dănuț PSD DA
124. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Ponta Victor-Viorel - DA
127. Pop Andrei PSD DA
128. Pop Georgian PSD DA
129. Pop Tudor Rareș USR DA
130. Popa Florin PSD DA
131. Popa Mihai Valentin PSD DA
132. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
133. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
134. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
135. Popescu Pavel PNL DA
136. Preda Cezar-Florin PNL DA
137. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
138. Presură Alexandra PSD DA
139. Prună Cristina-Mădălina USR DA
140. Radu Anișoara PSD DA
141. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
142. Rădulescu Alexandru PSD DA
143. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
144. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
145. Răduț Violeta PSD DA
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
147. Roman Florin-Claudiu PNL DA
148. Roșca Lucreția PSD DA
149. Rotaru Alexandru PSD DA
150. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
151. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
152. Sefer Cristian-George PMP DA
153. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Simion Lucian-Eduard PSD DA
156. Simionca Ionuț PMP DA
157. Simonis Alfred - Robert PSD DA
158. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
159. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
160. Solomon Adrian PSD DA
161. Spânu Ion PSD DA
162. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
163. Stancu Florinel PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Alexandru PSD DA
166. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
167. Suciu Matei PSD DA
168. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
169. Șarapatin Elvira PSD DA
170. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
171. Șișcu George PNL DA
172. Șotcan Theodora PSD DA
173. Ștefan Corneliu PSD DA
174. Ștefan Ion PNL DA
175. Ștefan Viorel PSD DA
176. Tabugan Ion PMP DA
177. Teiș Alina PSD DA
178. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
179. Toma Ilie PSD DA
180. Tripa Florin-Dan PSD DA
181. Tudor Beatrice PSD DA
182. Turcan Raluca PNL DA
183. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
184. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
185. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
186. Vasile Daniel Minoritati DA
187. Vass Levente UDMR DA
188. Velcea Nicolae PSD DA
189. Vexler Silviu Minoritati DA
190. Vîlceanu Dan PNL DA
191. Vîrză Mihăiță PSD DA
192. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
193. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
194. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
195. Weber Mihai PSD DA
196. Zainea Cornel USR DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 20:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro