Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 10:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 10:33

Subiect vot: Suspendare ședință
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:193 104 37 22 12 5 6 5 2
- voturi pentru (DA):67 - 36 22 - - 6 1 2
- voturi împotrivă (NU):124 104 - - 12 5 - 3 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Anastase Roberta Alma PNL -
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Bontea Vlad PSD NU
29. Bran Ioana PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budăi Marius-Constantin PSD NU
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Burciu Cristina PSD NU
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Căciulă Aurel PSD NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD NU
43. Ciocan Dan PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cocoș Vasile PSD NU
46. Codreanu Constantin PMP DA
47. Cosma Andreea PSD NU
48. Cosma Lavinia-Corina USR DA
49. Csép Éva-Andrea UDMR NU
50. Csoma Botond UDMR NU
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
52. Cupă Ion ALDE NU
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD NU
55. Dîrzu Ioan PSD NU
56. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
58. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
59. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
61. Drulă Cătălin USR DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
63. Dunava Costel Neculai PSD NU
64. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR NU
66. Farago Petru UDMR NU
67. Fădor Angelica PNL DA
68. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
69. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
70. Furic Iarco Minoritati NU
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gavrilă Camelia PSD NU
73. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
74. Găină Mihăiță PSD NU
75. Georgescu Nicolae PSD NU
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
77. Gherman Dumitru PSD NU
78. Ghilea Găvrilă PNL DA
79. Ghinea Cristian USR DA
80. Gilia Claudia PSD NU
81. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
82. Gudu Vasile PNL DA
83. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
85. Iancu Marius-Ionel PSD NU
86. Iftimie Neculai PSD NU
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
88. Ion Stelian-Cristian USR DA
89. Ionescu George PNL DA
90. Ioniță Antoneta PNL DA
91. Iordache Florin PSD NU
92. Itu Cornel PSD NU
93. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
94. Jivan Luminița-Maria PSD NU
95. Lazăr Sorin PSD NU
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
97. Lungu Tudorița PNL DA
98. Lupașcu Costel PSD NU
99. Macovei Silviu Nicu PSD NU
100. Mareș Mara PNL DA
101. Marica Petru-Sorin PSD NU
102. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
103. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
104. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
106. Mînzatu Roxana PSD NU
107. Mocioalcă Ion PSD NU
108. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
110. Munteanu Ioan PSD NU
111. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
113. Neagu Nicolae PNL DA
114. Neață Eugen PSD NU
115. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
116. Nicoară Romeo Florin PNL DA
117. Nistor Laurențiu PSD NU
118. Niță Nicu PSD NU
119. Nosa Iuliu PSD NU
120. Olar Corneliu PNL DA
121. Oteșanu Daniela PSD NU
122. Paraschiv Rodica PSD NU
123. Pașcan Emil-Marius PMP DA
124. Pau Radu - Adrian PSD NU
125. Păle Dănuț PSD NU
126. Petric Octavian PSD NU
127. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
128. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
129. Plumb Rovana PSD NU
130. Pop Andrei PSD NU
131. Pop Georgian PSD NU
132. Pop Tudor Rareș USR DA
133. Popa Florin PSD NU
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
135. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
136. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
137. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
138. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
139. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
140. Prună Cristina-Mădălina USR DA
141. Radu Anișoara PSD NU
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
143. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
144. Rădulescu Alexandru PSD NU
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
146. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
147. Răduț Violeta PSD NU
148. Roman Florin-Claudiu PNL DA
149. Romanescu Cristinel PNL DA
150. Rotaru Alexandru PSD NU
151. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
152. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
153. Seres Dénes UDMR NU
154. Simionca Ionuț PMP DA
155. Simonis Alfred - Robert PSD NU
156. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
157. Solomon Adrian PSD NU
158. Spânu Ion PSD NU
159. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
160. Stancu Florinel PSD NU
161. Stativă Irinel Ioan PSD NU
162. Stănescu Alexandru PSD NU
163. Suciu Matei PSD NU
164. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
165. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
166. Șarapatin Elvira PSD NU
167. Șotcan Theodora PSD NU
168. Șovăială Constantin PNL DA
169. Ștefan Corneliu PSD NU
170. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
171. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
172. Teiș Alina PSD NU
173. Tîlvăr Angel PSD NU
174. Tomac Eugen PMP DA
175. Tripa Florin-Dan PSD NU
176. Tudor Beatrice PSD NU
177. Turcan Raluca PNL DA
178. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
179. Tușa Adriana Diana PSD NU
180. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
181. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
182. Varga Vasile PNL DA
183. Vass Levente UDMR NU
184. Velcea Nicolae PSD NU
185. Vișan George-Gabriel PSD NU
186. Vîlceanu Dan PNL DA
187. Vîrză Mihăiță PSD NU
188. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
189. Vlase Petru Gabriel PSD NU
190. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
191. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
192. Weber Mihai PSD NU
193. Zainea Cornel USR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 9 decembrie 2018, 21:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro