Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 10:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 10:35

Subiect vot: Modificare ordine de zi - Eliminare pct.2 Plx 482/2017
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:210 111 38 23 12 5 9 9 3
- voturi pentru (DA):73 - 38 23 - - 9 1 2
- voturi împotrivă (NU):135 111 - - 12 5 - 7 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD NU
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benedek Zacharie UDMR NU
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Bran Ioana PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budăi Marius-Constantin PSD NU
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bulai Iulian USR DA
35. Burciu Cristina PSD NU
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE NU
38. Căciulă Aurel PSD NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD NU
44. Ciocan Dan PSD NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
46. Ciuhodaru Tudor PSD NU
47. Cobuz Maricela PSD NU
48. Cocoș Vasile PSD NU
49. Codreanu Constantin PMP DA
50. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
51. Cosma Andreea PSD NU
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR NU
54. Csoma Botond UDMR NU
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
56. Cupă Ion ALDE NU
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD NU
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
62. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
63. Dohotaru Adrian-Octavian - -
64. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dunava Costel Neculai PSD NU
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR NU
71. Farago Petru UDMR NU
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
76. Furic Iarco Minoritati NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Camelia PSD NU
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
80. Găină Mihăiță PSD NU
81. Georgescu Nicolae PSD NU
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
83. Gherman Dumitru PSD NU
84. Ghilea Găvrilă PNL DA
85. Ghinea Cristian USR DA
86. Gilia Claudia PSD NU
87. Giugea Nicolae PNL DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
89. Halici Nicușor PSD NU
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
93. Iancu Marius-Ionel PSD NU
94. Iftimie Neculai PSD NU
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Ionescu George PNL DA
98. Ioniță Antoneta PNL DA
99. Iordache Florin PSD NU
100. Itu Cornel PSD NU
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
102. Jivan Luminița-Maria PSD NU
103. Lazăr Sorin PSD NU
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Longher Victoria Minoritati NU
106. Lungu Tudorița PNL DA
107. Lupașcu Costel PSD NU
108. Macovei Silviu Nicu PSD NU
109. Manole Petre-Florin PSD NU
110. Mareș Mara PNL DA
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
116. Mînzatu Roxana PSD NU
117. Mocioalcă Ion PSD NU
118. Mohaci Mihai PSD NU
119. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Munteanu Ioan PSD NU
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
123. Neagu Nicolae PNL DA
124. Neață Eugen PSD NU
125. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nistor Laurențiu PSD NU
128. Niță Nicu PSD NU
129. Nosa Iuliu PSD NU
130. Oprea Dumitru PNL DA
131. Oros Nechita-Adrian PNL DA
132. Oteșanu Daniela PSD NU
133. Paraschiv Rodica PSD NU
134. Pașcan Emil-Marius PMP DA
135. Pau Radu - Adrian PSD NU
136. Păle Dănuț PSD NU
137. Petric Octavian PSD NU
138. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
139. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
140. Plumb Rovana PSD NU
141. Pop Andrei PSD NU
142. Pop Georgian PSD NU
143. Pop Tudor Rareș USR DA
144. Popa Florin PSD NU
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
146. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
147. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
148. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
149. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
150. Prună Cristina-Mădălina USR DA
151. Radu Anișoara PSD NU
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
153. Rădulescu Alexandru PSD NU
154. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
155. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
156. Răduț Violeta PSD NU
157. Roman Florin-Claudiu PNL DA
158. Roman Ioan Sorin PSD NU
159. Romanescu Cristinel PNL DA
160. Rotaru Alexandru PSD NU
161. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
162. Sefer Cristian-George PMP DA
163. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
164. Seres Dénes UDMR NU
165. Simionca Ionuț PMP DA
166. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
167. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
168. Solomon Adrian PSD NU
169. Spânu Ion PSD NU
170. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
171. Stancu Florinel PSD NU
172. Stativă Irinel Ioan PSD NU
173. Stănescu Alexandru PSD NU
174. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
175. Suciu Matei PSD NU
176. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
177. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
178. Șarapatin Elvira PSD NU
179. Șotcan Theodora PSD NU
180. Șovăială Constantin PNL DA
181. Ștefan Corneliu PSD NU
182. Ștefan Ion PNL DA
183. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
184. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
185. Teiș Alina PSD NU
186. Tîlvăr Angel PSD NU
187. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
188. Tomac Eugen PMP DA
189. Tripa Florin-Dan PSD NU
190. Tudor Beatrice PSD NU
191. Turcan Raluca PNL DA
192. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
193. Tușa Adriana Diana PSD NU
194. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
195. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
196. Varga Vasile PNL DA
197. Vasile Daniel Minoritati NU
198. Vass Levente UDMR NU
199. Velcea Nicolae PSD NU
200. Vișan George-Gabriel PSD NU
201. Vîlceanu Dan PNL DA
202. Vîrză Mihăiță PSD NU
203. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
204. Vlase Petru Gabriel PSD NU
205. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
206. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
207. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
208. Weber Mihai PSD NU
209. Zainea Cornel USR DA
210. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 21:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro