Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 13:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 13:17

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Forma initiala
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:202 119 42 14 6 8 5 3 5
- voturi pentru (DA):138 119 - - 6 8 1 2 2
- voturi împotrivă (NU):63 - 42 14 - - 4 1 2
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Anton Anton ALDE DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Bodea Marius PNL NU
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
28. Borza Remus-Adrian - DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL NU
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP NU
50. Cosma Lavinia-Corina USR NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
54. Culeafă Mihai PNL NU
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL NU
57. Dan Nicușor Daniel USR NU
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobre Mircea-Titus PSD DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Drulă Cătălin USR NU
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Florea Oana-Consuela PSD DA
69. Floroiu Ionel PSD DA
70. Furic Iarco Minoritati DA
71. Furtună Mirela PSD DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
73. Gavrilă Camelia PSD DA
74. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
75. Găină Mihăiță PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
78. Gheorghe Tinel PNL NU
79. Gheorghiu Bogdan PNL NU
80. Gherman Dumitru PSD DA
81. Ghilea Găvrilă PNL NU
82. Gilia Claudia PSD DA
83. Goga Octavian PSD DA
84. Halici Nicușor PSD DA
85. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
86. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
89. Iancu Marius-Ionel PSD DA
90. Iftimie Neculai PSD DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Ioniță Antoneta PNL NU
94. Iordache Florin PSD DA
95. Itu Cornel PSD DA
96. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
97. Jivan Luminița-Maria PSD DA
98. Lazăr Sorin PSD DA
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
100. Lovin Dumitru ALDE DA
101. Lungu Tudorița PNL NU
102. Lupașcu Costel PSD DA
103. Macovei Silviu Nicu PSD DA
104. Manole Petre-Florin PSD DA
105. Marica Petru-Sorin PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
109. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
110. Mihalescul Dumitru PNL NU
111. Mînzatu Roxana PSD DA
112. Mocioalcă Ion PSD DA
113. Mohaci Mihai PSD DA
114. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
115. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
118. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
119. Neagu Nicolae PNL NU
120. Neață Eugen PSD DA
121. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
122. Nicoară Romeo Florin PNL NU
123. Nistor Laurențiu PSD DA
124. Niță Mihai ALDE DA
125. Niță Nicu PSD DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Oprea Dumitru PNL NU
128. Oros Nechita-Adrian PNL NU
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Pană Adriana-Doina PSD DA
131. Paraschiv Rodica PSD DA
132. Pașcan Emil-Marius PMP NU
133. Pau Radu - Adrian PSD DA
134. Păle Dănuț PSD DA
135. Petrea Gabriel PSD DA
136. Petric Octavian PSD DA
137. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
138. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
139. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
140. Plumb Rovana PSD DA
141. Pop Georgian PSD DA
142. Popa Florin PSD DA
143. Popa Mihai Valentin PSD DA
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
145. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
146. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
147. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
148. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
149. Radu Anișoara PSD DA
150. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
151. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
152. Rădulescu Alexandru PSD DA
153. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
154. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
155. Răduț Violeta PSD DA
156. Roman Florin-Claudiu PNL NU
157. Roman Ioan Sorin PSD DA
158. Romanescu Cristinel PNL NU
159. Rotaru Alexandru PSD DA
160. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
161. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
162. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
163. Simionca Ionuț PMP NU
164. Simonis Alfred - Robert PSD DA
165. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
166. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
167. Solomon Adrian PSD DA
168. Spânu Ion PSD DA
169. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
170. Stancu Florinel PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Alexandru PSD DA
173. Suciu Matei PSD DA
174. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
175. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
176. Șotcan Theodora PSD DA
177. Șovăială Constantin PNL NU
178. Ștefan Corneliu PSD DA
179. Ștefan Viorel PSD DA
180. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
181. Teiș Alina PSD DA
182. Terea Ioan PSD DA
183. Toma Ilie PSD DA
184. Tripa Florin-Dan PSD DA
185. Tudor Beatrice PSD DA
186. Turcan Raluca PNL NU
187. Tușa Adriana Diana PSD DA
188. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
189. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
190. Varga Vasile PNL NU
191. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
192. Velcea Nicolae PSD DA
193. Vișan George-Gabriel PSD DA
194. Vîlceanu Dan PNL NU
195. Vîrză Mihăiță PSD DA
196. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
197. Vlase Petru Gabriel PSD DA
198. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
199. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
200. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
201. Zainea Cornel USR NU
202. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 8:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro