Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:22

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 - Amr 401- (9)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:141 - 90 17 9 2 9 7 5 2
- voturi pentru (DA):1 - - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):126 - 90 15 - 2 9 6 3 1
- abțineri:2 - - 1 1 - - - - -
- nu au votat:12 - - 1 7 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
22. Bran Ioana PSD NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bulai Iulian USR -
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
32. Chiriac Viorel PSD NU
33. Ciocan Dan PSD NU
34. Ciuhodaru Tudor PSD NU
35. Cîtea Vasile PSD NU
36. Codreanu Constantin PMP NU
37. Coliu Doru-Petrișor PMP -
38. Cosma Andreea PSD NU
39. Cristache Cătălin PMP NU
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
41. Cupă Ion ALDE NU
42. Dinu Cristina-Elena PSD NU
43. Dobre Mircea-Titus PSD NU
44. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
49. Floroiu Ionel PSD NU
50. Găină Mihăiță PSD NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Gilia Claudia PSD NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
55. Halici Nicușor PSD NU
56. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
57. Iancu Marius-Ionel PSD NU
58. Ibram Iusein Minoritati NU
59. Iftimie Neculai PSD NU
60. Intotero Natalia-Elena PSD NU
61. Ion Stelian-Cristian USR -
62. Iordache Florin PSD NU
63. Lazăr Sorin PSD NU
64. Lovin Dumitru ALDE NU
65. Lungu Tudorița PNL NU
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Manole Petre-Florin PSD NU
68. Marica Petru-Sorin PSD NU
69. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
70. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
71. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
72. Mînzatu Roxana PSD NU
73. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
74. Mohaci Mihai PSD NU
75. Munteanu Ioan PSD NU
76. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
78. Neagu Nicolae PNL NU
79. Neață Eugen PSD NU
80. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
81. Nistor Laurențiu PSD NU
82. Niță Mihai ALDE NU
83. Nosa Iuliu PSD NU
84. Oteșanu Daniela PSD NU
85. Pană Adriana-Doina PSD NU
86. Paraschiv Rodica PSD NU
87. Păle Dănuț PSD NU
88. Petrea Gabriel PSD NU
89. Petric Octavian PSD NU
90. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
91. Plumb Rovana PSD NU
92. Pop Georgian PSD NU
93. Popa Florin PSD NU
94. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
95. Presură Alexandra PSD NU
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
97. Prună Cristina-Mădălina USR -
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
99. Rădulescu Alexandru PSD NU
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
101. Răduț Violeta PSD NU
102. Roman Florin-Claudiu PNL -
103. Romanescu Cristinel PNL NU
104. Rotaru Alexandru PSD NU
105. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
106. Sefer Cristian-George PMP NU
107. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
108. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
110. Stancu Florinel PSD NU
111. Stativă Irinel Ioan PSD NU
112. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
113. Șișcu George PNL NU
114. Șotcan Theodora PSD NU
115. Șovăială Constantin PNL NU
116. Ștefan Corneliu PSD NU
117. Ștefan Viorel PSD NU
118. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
119. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
120. Teiș Alina PSD NU
121. Tîlvăr Angel PSD NU
122. Toma Ilie PSD NU
123. Tomac Eugen PMP NU
124. Tudor Beatrice PSD NU
125. Turcan Raluca PNL NU
126. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
127. Varga Vasile PNL Abținere
128. Vasile Daniel Minoritati NU
129. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
130. Velcea Nicolae PSD NU
131. Vexler Silviu Minoritati NU
132. Vișan George-Gabriel PSD NU
133. Vîrză Mihăiță PSD NU
134. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
135. Vlase Petru Gabriel PSD NU
136. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
137. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
138. Weber Mihai PSD NU
139. Zainea Cornel USR -
140. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 ianuarie 2018, 7:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro