Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:22

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 - Amr 403- (10)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:149 93 19 11 3 9 6 6 2
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):137 93 18 5 3 9 4 4 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:10 - 1 4 - - 2 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR -
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benga Tudor - Vlad USR -
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Bran Ioana PSD NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
31. Chiriac Viorel PSD NU
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciuhodaru Tudor PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Codreanu Constantin PMP -
37. Coliu Doru-Petrișor PMP -
38. Cristache Cătălin PMP NU
39. Csoma Botond UDMR NU
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
41. Cupă Ion ALDE NU
42. Dinu Cristina-Elena PSD NU
43. Dobre Mircea-Titus PSD NU
44. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
49. Floroiu Ionel PSD NU
50. Găină Mihăiță PSD NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Gilia Claudia PSD NU
54. Giugea Nicolae PNL NU
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
56. Halici Nicușor PSD NU
57. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
58. Iancu Marius-Ionel PSD NU
59. Ibram Iusein Minoritati NU
60. Iftimie Neculai PSD NU
61. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
62. Intotero Natalia-Elena PSD NU
63. Ion Stelian-Cristian USR -
64. Iordache Florin PSD NU
65. Lazăr Sorin PSD NU
66. Lovin Dumitru ALDE NU
67. Lungu Tudorița PNL NU
68. Lupașcu Costel PSD NU
69. Manole Petre-Florin PSD NU
70. Mareș Mara PNL NU
71. Marica Petru-Sorin PSD NU
72. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
73. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
74. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
75. Mînzatu Roxana PSD NU
76. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
77. Mohaci Mihai PSD NU
78. Munteanu Ioan PSD NU
79. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
80. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
81. Neagu Nicolae PNL NU
82. Neață Eugen PSD NU
83. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
84. Nistor Laurențiu PSD NU
85. Niță Mihai ALDE NU
86. Nosa Iuliu PSD NU
87. Oteșanu Daniela PSD NU
88. Pană Adriana-Doina PSD NU
89. Paraschiv Rodica PSD NU
90. Păle Dănuț PSD NU
91. Petrea Gabriel PSD NU
92. Petric Octavian PSD NU
93. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
94. Plumb Rovana PSD NU
95. Pop Georgian PSD NU
96. Popa Florin PSD NU
97. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
98. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
99. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
100. Presură Alexandra PSD NU
101. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
102. Prună Cristina-Mădălina USR NU
103. Radu Anișoara PSD NU
104. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
105. Rădulescu Alexandru PSD NU
106. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
107. Răduț Violeta PSD NU
108. Roman Florin-Claudiu PNL -
109. Romanescu Cristinel PNL NU
110. Rotaru Alexandru PSD NU
111. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
112. Sefer Cristian-George PMP NU
113. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
114. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
115. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
116. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
117. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
118. Stancu Florinel PSD NU
119. Stativă Irinel Ioan PSD NU
120. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
121. Șișcu George PNL NU
122. Șotcan Theodora PSD NU
123. Șovăială Constantin PNL NU
124. Ștefan Corneliu PSD NU
125. Ștefan Viorel PSD NU
126. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
127. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
128. Teiș Alina PSD NU
129. Tîlvăr Angel PSD NU
130. Toma Ilie PSD NU
131. Tomac Eugen PMP NU
132. Tudor Beatrice PSD NU
133. Turcan Raluca PNL NU
134. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
135. Varga Vasile PNL NU
136. Vasile Daniel Minoritati NU
137. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
138. Velcea Nicolae PSD NU
139. Vexler Silviu Minoritati NU
140. Vișan George-Gabriel PSD NU
141. Vîrză Mihăiță PSD NU
142. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
143. Vlase Petru Gabriel PSD NU
144. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
145. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
146. Weber Mihai PSD NU
147. Zainea Cornel USR -
148. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
149. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 10:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro