Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:23

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 - Amr 405- (11)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:145 - 94 16 12 2 9 5 5 2
- voturi pentru (DA):2 - - - 2 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):131 - 94 15 3 2 9 4 3 1
- abțineri:1 - - - 1 - - - - -
- nu au votat:11 - - 1 6 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Bran Ioana PSD NU
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Codreanu Constantin PMP NU
36. Coliu Doru-Petrișor PMP -
37. Cosma Andreea PSD NU
38. Cristache Cătălin PMP NU
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
40. Cupă Ion ALDE NU
41. Dinu Cristina-Elena PSD NU
42. Dobre Mircea-Titus PSD NU
43. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
46. Dunava Costel Neculai PSD NU
47. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
48. Floroiu Ionel PSD NU
49. Găină Mihăiță PSD NU
50. Georgescu Nicolae PSD NU
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
52. Ghinea Cristian USR -
53. Gilia Claudia PSD NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
55. Halici Nicușor PSD NU
56. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
57. Iancu Marius-Ionel PSD NU
58. Ibram Iusein Minoritati NU
59. Iftimie Neculai PSD NU
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
61. Intotero Natalia-Elena PSD NU
62. Ion Stelian-Cristian USR -
63. Iordache Florin PSD NU
64. Lazăr Sorin PSD NU
65. Lovin Dumitru ALDE NU
66. Lungu Tudorița PNL NU
67. Lupașcu Costel PSD NU
68. Manole Petre-Florin PSD NU
69. Mareș Mara PNL NU
70. Marica Petru-Sorin PSD NU
71. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
72. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
73. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
74. Mînzatu Roxana PSD NU
75. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
76. Mohaci Mihai PSD NU
77. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
78. Munteanu Ioan PSD NU
79. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
80. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
81. Neagu Nicolae PNL NU
82. Neață Eugen PSD NU
83. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
84. Nistor Laurențiu PSD NU
85. Niță Mihai ALDE NU
86. Nosa Iuliu PSD NU
87. Oteșanu Daniela PSD NU
88. Pană Adriana-Doina PSD NU
89. Paraschiv Rodica PSD NU
90. Păle Dănuț PSD NU
91. Petrea Gabriel PSD NU
92. Petric Octavian PSD NU
93. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
94. Plumb Rovana PSD NU
95. Pop Georgian PSD NU
96. Popa Florin PSD NU
97. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
98. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
99. Presură Alexandra PSD NU
100. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
101. Prună Cristina-Mădălina USR NU
102. Radu Anișoara PSD NU
103. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
104. Rădulescu Alexandru PSD NU
105. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
106. Răduț Violeta PSD NU
107. Roman Florin-Claudiu PNL -
108. Romanescu Cristinel PNL NU
109. Rotaru Alexandru PSD NU
110. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
111. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
112. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
113. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
114. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
115. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
116. Stancu Florinel PSD NU
117. Stativă Irinel Ioan PSD NU
118. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
119. Șișcu George PNL NU
120. Șotcan Theodora PSD NU
121. Șovăială Constantin PNL NU
122. Ștefan Corneliu PSD NU
123. Ștefan Viorel PSD NU
124. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
125. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
126. Teiș Alina PSD NU
127. Tîlvăr Angel PSD NU
128. Toma Ilie PSD NU
129. Tomac Eugen PMP NU
130. Tudor Beatrice PSD NU
131. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
132. Varga Vasile PNL NU
133. Vasile Daniel Minoritati NU
134. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
135. Velcea Nicolae PSD NU
136. Vișan George-Gabriel PSD NU
137. Vîrză Mihăiță PSD NU
138. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
139. Vlase Petru Gabriel PSD NU
140. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
141. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
142. Weber Mihai PSD NU
143. Zainea Cornel USR -
144. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
145. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 ianuarie 2018, 14:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro