Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:24

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 - Amr 409- (13)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:144 90 19 9 3 9 7 5 2
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):132 90 18 2 3 9 6 3 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:10 - 1 5 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR -
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benga Tudor - Vlad USR -
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
23. Bran Ioana PSD NU
24. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
25. Budăi Marius-Constantin PSD NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
32. Chiriac Viorel PSD NU
33. Ciocan Dan PSD NU
34. Ciuhodaru Tudor PSD NU
35. Cîtea Vasile PSD NU
36. Cocoș Vasile PSD NU
37. Codreanu Constantin PMP NU
38. Coliu Doru-Petrișor PMP -
39. Cristache Cătălin PMP NU
40. Csoma Botond UDMR NU
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
42. Cupă Ion ALDE NU
43. Dinu Cristina-Elena PSD NU
44. Dobre Mircea-Titus PSD NU
45. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
48. Dunava Costel Neculai PSD NU
49. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
50. Floroiu Ionel PSD NU
51. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
52. Găină Mihăiță PSD NU
53. Georgescu Nicolae PSD NU
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
55. Gilia Claudia PSD NU
56. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
57. Halici Nicușor PSD NU
58. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
59. Iancu Marius-Ionel PSD NU
60. Ibram Iusein Minoritati NU
61. Iftimie Neculai PSD NU
62. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
63. Intotero Natalia-Elena PSD NU
64. Ion Stelian-Cristian USR -
65. Iordache Florin PSD NU
66. Lazăr Sorin PSD NU
67. Lovin Dumitru ALDE NU
68. Lungu Tudorița PNL NU
69. Lupașcu Costel PSD NU
70. Manole Petre-Florin PSD NU
71. Mareș Mara PNL NU
72. Marica Petru-Sorin PSD NU
73. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
74. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
75. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
76. Mînzatu Roxana PSD NU
77. Mohaci Mihai PSD NU
78. Munteanu Ioan PSD NU
79. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
80. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
81. Neagu Nicolae PNL NU
82. Neață Eugen PSD NU
83. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
84. Nistor Laurențiu PSD NU
85. Niță Mihai ALDE NU
86. Nosa Iuliu PSD NU
87. Oteșanu Daniela PSD NU
88. Pană Adriana-Doina PSD NU
89. Păle Dănuț PSD NU
90. Petrea Gabriel PSD NU
91. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
92. Plumb Rovana PSD NU
93. Pop Georgian PSD NU
94. Popa Florin PSD NU
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
96. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
97. Presură Alexandra PSD NU
98. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
99. Prună Cristina-Mădălina USR NU
100. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
101. Rădulescu Alexandru PSD NU
102. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
103. Răduț Violeta PSD NU
104. Roman Florin-Claudiu PNL -
105. Romanescu Cristinel PNL NU
106. Rotaru Alexandru PSD NU
107. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
108. Sefer Cristian-George PMP NU
109. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
110. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
111. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
112. Stancu Florinel PSD NU
113. Stativă Irinel Ioan PSD NU
114. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
115. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
116. Șișcu George PNL NU
117. Șotcan Theodora PSD NU
118. Șovăială Constantin PNL NU
119. Ștefan Corneliu PSD NU
120. Ștefan Ion PNL NU
121. Ștefan Viorel PSD NU
122. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
123. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
124. Teiș Alina PSD NU
125. Tîlvăr Angel PSD NU
126. Tomac Eugen PMP NU
127. Tudor Beatrice PSD NU
128. Turcan Raluca PNL NU
129. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
130. Varga Vasile PNL NU
131. Vasile Daniel Minoritati NU
132. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
133. Velcea Nicolae PSD NU
134. Vexler Silviu Minoritati NU
135. Vișan George-Gabriel PSD NU
136. Vîrză Mihăiță PSD NU
137. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
138. Vlase Petru Gabriel PSD NU
139. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
140. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
141. Weber Mihai PSD NU
142. Zainea Cornel USR -
143. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 3:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro