Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:27

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 -tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:144 - 95 18 9 2 9 5 4 2
- voturi pentru (DA):101 - 95 - - 2 1 1 2 -
- voturi împotrivă (NU):28 - - 17 5 - - 4 - 2
- abțineri:9 - - 1 - - 8 - - -
- nu au votat:6 - - - 4 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE Abținere
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE Abținere
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
21. Bran Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bulai Iulian USR -
26. Calotă Florică Ică ALDE Abținere
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP NU
37. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
38. Cosma Andreea PSD DA
39. Cristache Cătălin PMP NU
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE Abținere
41. Cupă Ion ALDE Abținere
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Dobre Mircea-Titus PSD DA
44. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Găină Mihăiță PSD DA
51. Georgescu Nicolae PSD DA
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Gilia Claudia PSD DA
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
55. Halici Nicușor PSD DA
56. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
57. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
58. Iancu Marius-Ionel PSD DA
59. Ibram Iusein Minoritati DA
60. Iftimie Neculai PSD DA
61. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
62. Intotero Natalia-Elena PSD DA
63. Ion Stelian-Cristian USR -
64. Iordache Florin PSD DA
65. Lazăr Sorin PSD DA
66. Lovin Dumitru ALDE Abținere
67. Lupașcu Costel PSD DA
68. Manole Petre-Florin PSD DA
69. Mareș Mara PNL NU
70. Marica Petru-Sorin PSD DA
71. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
72. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
73. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
74. Mînzatu Roxana PSD DA
75. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Mohaci Mihai PSD DA
77. Munteanu Ioan PSD DA
78. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
79. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
80. Neagu Nicolae PNL NU
81. Neață Eugen PSD DA
82. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
83. Nistor Laurențiu PSD DA
84. Niță Mihai ALDE Abținere
85. Nosa Iuliu PSD DA
86. Oteșanu Daniela PSD DA
87. Pană Adriana-Doina PSD DA
88. Paraschiv Rodica PSD DA
89. Păle Dănuț PSD DA
90. Petrea Gabriel PSD DA
91. Petric Octavian PSD DA
92. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
93. Plumb Rovana PSD DA
94. Pop Georgian PSD DA
95. Popa Florin PSD DA
96. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
97. Presură Alexandra PSD DA
98. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
99. Prună Cristina-Mădălina USR NU
100. Radu Anișoara PSD DA
101. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
102. Rădulescu Alexandru PSD DA
103. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
104. Răduț Violeta PSD DA
105. Roman Florin-Claudiu PNL NU
106. Romanescu Cristinel PNL NU
107. Rotaru Alexandru PSD DA
108. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
109. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
110. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
111. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
112. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
113. Stancu Florinel PSD DA
114. Stativă Irinel Ioan PSD DA
115. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
116. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
117. Șișcu George PNL NU
118. Șotcan Theodora PSD DA
119. Șovăială Constantin PNL NU
120. Ștefan Corneliu PSD DA
121. Ștefan Ion PNL NU
122. Ștefan Viorel PSD DA
123. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
124. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
125. Teiș Alina PSD DA
126. Tîlvăr Angel PSD DA
127. Toma Ilie PSD DA
128. Tudor Beatrice PSD DA
129. Turcan Raluca PNL NU
130. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
131. Varga Vasile PNL Abținere
132. Vasile Daniel Minoritati DA
133. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
134. Velcea Nicolae PSD DA
135. Vișan George-Gabriel PSD DA
136. Vîrză Mihăiță PSD DA
137. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
138. Vlase Petru Gabriel PSD DA
139. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
140. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
141. Weber Mihai PSD DA
142. Zainea Cornel USR -
143. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 ianuarie 2018, 11:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro