Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:28

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.98-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:144 93 18 9 2 8 8 4 2
- voturi pentru (DA):102 90 - - 2 8 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):33 3 17 3 - - 8 - 2
- abțineri:2 - 1 1 - - - - -
- nu au votat:7 - - 5 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bran Ioana PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR -
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciuhodaru Tudor PSD DA
32. Cîtea Vasile PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Codreanu Constantin PMP NU
35. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
36. Cosma Andreea PSD DA
37. Cristache Cătălin PMP NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dobre Mircea-Titus PSD DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
47. Floroiu Ionel PSD DA
48. Găină Mihăiță PSD DA
49. Georgescu Nicolae PSD DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
51. Gilia Claudia PSD DA
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
53. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
54. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
55. Iancu Marius-Ionel PSD NU
56. Ibram Iusein Minoritati DA
57. Iftimie Neculai PSD DA
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
59. Intotero Natalia-Elena PSD DA
60. Ion Stelian-Cristian USR -
61. Iordache Florin PSD DA
62. Lazăr Sorin PSD DA
63. Lovin Dumitru ALDE DA
64. Lungu Tudorița PNL NU
65. Lupașcu Costel PSD DA
66. Manole Petre-Florin PSD DA
67. Mareș Mara PNL NU
68. Marica Petru-Sorin PSD DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
70. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
71. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
72. Mînzatu Roxana PSD DA
73. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Mohaci Mihai PSD DA
75. Munteanu Ioan PSD DA
76. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
78. Neagu Nicolae PNL NU
79. Neață Eugen PSD DA
80. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
81. Nistor Laurențiu PSD DA
82. Niță Mihai ALDE DA
83. Nosa Iuliu PSD DA
84. Oteșanu Daniela PSD DA
85. Pană Adriana-Doina PSD DA
86. Paraschiv Rodica PSD DA
87. Păle Dănuț PSD DA
88. Petrea Gabriel PSD DA
89. Petric Octavian PSD DA
90. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
91. Plumb Rovana PSD DA
92. Pop Georgian PSD DA
93. Popa Florin PSD DA
94. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
95. Presură Alexandra PSD DA
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
97. Prună Cristina-Mădălina USR NU
98. Radu Anișoara PSD DA
99. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
100. Rădulescu Alexandru PSD DA
101. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
102. Răduț Violeta PSD DA
103. Roman Florin-Claudiu PNL NU
104. Romanescu Cristinel PNL NU
105. Rotaru Alexandru PSD DA
106. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
107. Sefer Cristian-George PMP NU
108. Seidler Cristian-Gabriel USR -
109. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
110. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
111. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
112. Stancu Florinel PSD DA
113. Stativă Irinel Ioan PSD DA
114. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
115. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
116. Șișcu George PNL NU
117. Șotcan Theodora PSD DA
118. Șovăială Constantin PNL NU
119. Ștefan Corneliu PSD DA
120. Ștefan Viorel PSD DA
121. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
122. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
123. Teiș Alina PSD DA
124. Tîlvăr Angel PSD DA
125. Toma Ilie PSD DA
126. Tomac Eugen PMP NU
127. Tudor Beatrice PSD DA
128. Turcan Raluca PNL NU
129. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
130. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
131. Varga Vasile PNL Abținere
132. Vasile Daniel Minoritati DA
133. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
134. Velcea Nicolae PSD DA
135. Vișan George-Gabriel PSD DA
136. Vîrză Mihăiță PSD NU
137. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
138. Vlase Petru Gabriel PSD DA
139. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
140. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
141. Weber Mihai PSD DA
142. Zainea Cornel USR -
143. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 25 aprilie 2018, 15:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro