Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:29

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.99
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:144 94 18 9 2 8 7 4 2
- voturi pentru (DA):106 94 - - 2 8 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):29 - 18 2 - - 7 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:7 - - 5 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR -
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bulai Iulian USR -
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP NU
37. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
38. Cosma Andreea PSD DA
39. Cristache Cătălin PMP NU
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
41. Cupă Ion ALDE DA
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Dobre Mircea-Titus PSD DA
44. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Găină Mihăiță PSD DA
51. Georgescu Nicolae PSD DA
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Gilia Claudia PSD DA
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
55. Halici Nicușor PSD DA
56. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
57. Iancu Marius-Ionel PSD DA
58. Ibram Iusein Minoritati DA
59. Iftimie Neculai PSD DA
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
61. Intotero Natalia-Elena PSD DA
62. Ion Stelian-Cristian USR -
63. Iordache Florin PSD DA
64. Lazăr Sorin PSD DA
65. Lovin Dumitru ALDE DA
66. Lungu Tudorița PNL NU
67. Lupașcu Costel PSD DA
68. Manole Petre-Florin PSD DA
69. Mareș Mara PNL NU
70. Marica Petru-Sorin PSD DA
71. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
72. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
73. Mînzatu Roxana PSD DA
74. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Mohaci Mihai PSD DA
76. Munteanu Ioan PSD DA
77. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
78. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
79. Neagu Nicolae PNL NU
80. Neață Eugen PSD DA
81. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
82. Nistor Laurențiu PSD DA
83. Niță Mihai ALDE DA
84. Nosa Iuliu PSD DA
85. Oteșanu Daniela PSD DA
86. Pană Adriana-Doina PSD DA
87. Paraschiv Rodica PSD DA
88. Păle Dănuț PSD DA
89. Petrea Gabriel PSD DA
90. Petric Octavian PSD DA
91. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
92. Plumb Rovana PSD DA
93. Pop Georgian PSD DA
94. Popa Florin PSD DA
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
96. Presură Alexandra PSD DA
97. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
98. Prună Cristina-Mădălina USR NU
99. Radu Anișoara PSD DA
100. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
101. Rădulescu Alexandru PSD DA
102. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
103. Răduț Violeta PSD DA
104. Roman Florin-Claudiu PNL NU
105. Romanescu Cristinel PNL NU
106. Rotaru Alexandru PSD DA
107. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
108. Sefer Cristian-George PMP NU
109. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
110. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
111. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
112. Stancu Florinel PSD DA
113. Stativă Irinel Ioan PSD DA
114. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
115. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
116. Șișcu George PNL NU
117. Șotcan Theodora PSD DA
118. Șovăială Constantin PNL NU
119. Ștefan Corneliu PSD DA
120. Ștefan Ion PNL NU
121. Ștefan Viorel PSD DA
122. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
123. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
124. Teiș Alina PSD DA
125. Tîlvăr Angel PSD DA
126. Toma Ilie PSD DA
127. Tomac Eugen PMP NU
128. Tudor Beatrice PSD DA
129. Turcan Raluca PNL NU
130. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
131. Varga Vasile PNL NU
132. Vasile Daniel Minoritati DA
133. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
134. Velcea Nicolae PSD DA
135. Vișan George-Gabriel PSD DA
136. Vîrză Mihăiță PSD DA
137. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
138. Vlase Petru Gabriel PSD DA
139. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
140. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
141. Weber Mihai PSD DA
142. Zainea Cornel USR -
143. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 iulie 2018, 1:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro