Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:30

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.99 - Amr 418
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:142 94 17 7 3 8 7 4 2
- voturi pentru (DA):3 - - - 3 - - - -
- voturi împotrivă (NU):128 94 16 1 - 8 6 2 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:9 - 1 4 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bran Ioana PSD NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR -
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciuhodaru Tudor PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Codreanu Constantin PMP NU
35. Coliu Doru-Petrișor PMP -
36. Cosma Andreea PSD NU
37. Cristache Cătălin PMP NU
38. Csoma Botond UDMR DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
40. Cupă Ion ALDE NU
41. Dinu Cristina-Elena PSD NU
42. Dobre Mircea-Titus PSD NU
43. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
46. Dunava Costel Neculai PSD NU
47. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
48. Floroiu Ionel PSD NU
49. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
50. Găină Mihăiță PSD NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Gilia Claudia PSD NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
55. Halici Nicușor PSD NU
56. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
57. Iancu Marius-Ionel PSD NU
58. Ibram Iusein Minoritati NU
59. Iftimie Neculai PSD NU
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
61. Intotero Natalia-Elena PSD NU
62. Ion Stelian-Cristian USR -
63. Iordache Florin PSD NU
64. Lazăr Sorin PSD NU
65. Lovin Dumitru ALDE NU
66. Lungu Tudorița PNL NU
67. Lupașcu Costel PSD NU
68. Manole Petre-Florin PSD NU
69. Mareș Mara PNL NU
70. Marica Petru-Sorin PSD NU
71. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
72. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
73. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
74. Mînzatu Roxana PSD NU
75. Mohaci Mihai PSD NU
76. Munteanu Ioan PSD NU
77. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
78. Neagu Nicolae PNL NU
79. Neață Eugen PSD NU
80. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
81. Nistor Laurențiu PSD NU
82. Niță Mihai ALDE NU
83. Nosa Iuliu PSD NU
84. Oteșanu Daniela PSD NU
85. Pană Adriana-Doina PSD NU
86. Paraschiv Rodica PSD NU
87. Păle Dănuț PSD NU
88. Petrea Gabriel PSD NU
89. Petric Octavian PSD NU
90. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
91. Plumb Rovana PSD NU
92. Pop Georgian PSD NU
93. Popa Florin PSD NU
94. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
95. Presură Alexandra PSD NU
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
97. Prună Cristina-Mădălina USR NU
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
99. Rădulescu Alexandru PSD NU
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
101. Răduț Violeta PSD NU
102. Roman Florin-Claudiu PNL -
103. Roman Ioan Sorin PSD NU
104. Romanescu Cristinel PNL NU
105. Rotaru Alexandru PSD NU
106. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
107. Sefer Cristian-George PMP NU
108. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
109. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
110. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
111. Stancu Florinel PSD NU
112. Stativă Irinel Ioan PSD NU
113. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
114. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
115. Șișcu George PNL NU
116. Șotcan Theodora PSD NU
117. Șovăială Constantin PNL NU
118. Ștefan Corneliu PSD NU
119. Ștefan Viorel PSD NU
120. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
121. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
122. Teiș Alina PSD NU
123. Tîlvăr Angel PSD NU
124. Toma Ilie PSD NU
125. Tomac Eugen PMP NU
126. Tudor Beatrice PSD NU
127. Turcan Raluca PNL NU
128. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
129. Varga Vasile PNL NU
130. Vasile Daniel Minoritati NU
131. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
132. Velcea Nicolae PSD NU
133. Vișan George-Gabriel PSD NU
134. Vîrză Mihăiță PSD NU
135. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
136. Vlase Petru Gabriel PSD NU
137. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
138. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
139. Weber Mihai PSD NU
140. Zainea Cornel USR -
141. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
142. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 23:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro