Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:31

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.99 - Amr 421
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:137 91 16 6 3 8 7 4 2
- voturi pentru (DA):3 - - - 3 - - - -
- voturi împotrivă (NU):124 91 15 - - 8 7 2 1
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:7 - 1 3 - - - 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bran Ioana PSD NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR -
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciuhodaru Tudor PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Codreanu Constantin PMP NU
35. Cosma Andreea PSD NU
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Csoma Botond UDMR DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Dinu Cristina-Elena PSD NU
41. Dobre Mircea-Titus PSD NU
42. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
47. Floroiu Ionel PSD NU
48. Găină Mihăiță PSD NU
49. Georgescu Nicolae PSD NU
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
51. Gilia Claudia PSD NU
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
53. Halici Nicușor PSD NU
54. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
55. Iancu Marius-Ionel PSD NU
56. Ibram Iusein Minoritati NU
57. Iftimie Neculai PSD NU
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
59. Intotero Natalia-Elena PSD NU
60. Iordache Florin PSD NU
61. Lazăr Sorin PSD NU
62. Lovin Dumitru ALDE NU
63. Lungu Tudorița PNL NU
64. Lupașcu Costel PSD NU
65. Manole Petre-Florin PSD NU
66. Mareș Mara PNL NU
67. Marica Petru-Sorin PSD NU
68. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
69. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
71. Mînzatu Roxana PSD NU
72. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
73. Munteanu Ioan PSD NU
74. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
75. Neață Eugen PSD NU
76. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
77. Nistor Laurențiu PSD NU
78. Niță Mihai ALDE NU
79. Nosa Iuliu PSD NU
80. Oteșanu Daniela PSD NU
81. Pană Adriana-Doina PSD NU
82. Paraschiv Rodica PSD NU
83. Păle Dănuț PSD NU
84. Petrea Gabriel PSD NU
85. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
86. Plumb Rovana PSD NU
87. Pop Georgian PSD NU
88. Popa Florin PSD NU
89. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
90. Presură Alexandra PSD NU
91. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
92. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
93. Rădulescu Alexandru PSD NU
94. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
95. Răduț Violeta PSD NU
96. Roman Florin-Claudiu PNL -
97. Roman Ioan Sorin PSD NU
98. Romanescu Cristinel PNL NU
99. Rotaru Alexandru PSD NU
100. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
101. Sefer Cristian-George PMP NU
102. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
103. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
104. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
105. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
106. Stancu Florinel PSD NU
107. Stativă Irinel Ioan PSD NU
108. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
109. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
110. Șișcu George PNL NU
111. Șotcan Theodora PSD NU
112. Șovăială Constantin PNL NU
113. Ștefan Corneliu PSD NU
114. Ștefan Viorel PSD NU
115. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
116. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
117. Teiș Alina PSD NU
118. Tîlvăr Angel PSD NU
119. Toma Ilie PSD NU
120. Tomac Eugen PMP NU
121. Tudor Beatrice PSD NU
122. Turcan Raluca PNL NU
123. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
124. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
125. Varga Vasile PNL NU
126. Vasile Daniel Minoritati NU
127. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
128. Velcea Nicolae PSD NU
129. Vișan George-Gabriel PSD NU
130. Vîrză Mihăiță PSD NU
131. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
132. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
133. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
134. Weber Mihai PSD NU
135. Zainea Cornel USR -
136. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
137. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 iulie 2018, 21:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro