Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:32

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.99 - Amr 423
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:145 94 16 9 3 9 8 4 2
- voturi pentru (DA):5 - - 1 3 1 - - -
- voturi împotrivă (NU):128 94 15 1 - 8 7 2 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:10 - 1 5 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bran Ioana PSD NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR -
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Codreanu Constantin PMP NU
36. Coliu Doru-Petrișor PMP -
37. Cosma Andreea PSD NU
38. Cristache Cătălin PMP NU
39. Csoma Botond UDMR DA
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
41. Cupă Ion ALDE NU
42. Dinu Cristina-Elena PSD NU
43. Dobre Mircea-Titus PSD NU
44. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
49. Floroiu Ionel PSD NU
50. Găină Mihăiță PSD NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Gilia Claudia PSD NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
55. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD NU
57. Ibram Iusein Minoritati NU
58. Iftimie Neculai PSD NU
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
60. Intotero Natalia-Elena PSD NU
61. Ion Stelian-Cristian USR NU
62. Iordache Florin PSD NU
63. Lazăr Sorin PSD NU
64. Lovin Dumitru ALDE NU
65. Lungu Tudorița PNL NU
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Manole Petre-Florin PSD NU
68. Mareș Mara PNL NU
69. Marica Petru-Sorin PSD NU
70. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
71. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
72. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
73. Mînzatu Roxana PSD NU
74. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
75. Mohaci Mihai PSD NU
76. Munteanu Ioan PSD NU
77. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
78. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
79. Neață Eugen PSD NU
80. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
81. Nistor Laurențiu PSD NU
82. Niță Mihai ALDE NU
83. Nosa Iuliu PSD NU
84. Oteșanu Daniela PSD NU
85. Pană Adriana-Doina PSD NU
86. Paraschiv Rodica PSD NU
87. Păle Dănuț PSD NU
88. Petrea Gabriel PSD NU
89. Petric Octavian PSD NU
90. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
91. Plumb Rovana PSD NU
92. Pop Georgian PSD NU
93. Popa Florin PSD NU
94. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
95. Presură Alexandra PSD NU
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
97. Prună Cristina-Mădălina USR -
98. Radu Anișoara PSD NU
99. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
100. Rădulescu Alexandru PSD NU
101. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
102. Răduț Violeta PSD NU
103. Roman Florin-Claudiu PNL -
104. Roman Ioan Sorin PSD NU
105. Romanescu Cristinel PNL NU
106. Rotaru Alexandru PSD NU
107. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
108. Sefer Cristian-George PMP NU
109. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
110. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
111. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
112. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
113. Stancu Florinel PSD NU
114. Stativă Irinel Ioan PSD NU
115. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
116. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
117. Șișcu George PNL NU
118. Șotcan Theodora PSD NU
119. Șovăială Constantin PNL NU
120. Ștefan Corneliu PSD NU
121. Ștefan Viorel PSD NU
122. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
123. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
124. Teiș Alina PSD NU
125. Tîlvăr Angel PSD NU
126. Toma Ilie PSD NU
127. Tomac Eugen PMP NU
128. Tudor Beatrice PSD NU
129. Turcan Raluca PNL NU
130. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
131. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
132. Varga Vasile PNL NU
133. Vasile Daniel Minoritati NU
134. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
135. Velcea Nicolae PSD NU
136. Vișan George-Gabriel PSD NU
137. Vîrză Mihăiță PSD NU
138. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
139. Vlase Petru Gabriel PSD NU
140. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
141. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
142. Weber Mihai PSD NU
143. Zainea Cornel USR -
144. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
145. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 iulie 2018, 0:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro