Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:33

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.99 - Amr 427
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:140 94 15 8 2 8 7 4 2
- voturi pentru (DA):2 - - 2 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):129 94 14 1 2 8 7 2 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:8 - 1 4 - - - 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bran Ioana PSD NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR -
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciuhodaru Tudor PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Codreanu Constantin PMP NU
35. Cosma Andreea PSD NU
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Dinu Cristina-Elena PSD NU
40. Dobre Mircea-Titus PSD NU
41. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
44. Dunava Costel Neculai PSD NU
45. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
46. Floroiu Ionel PSD NU
47. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
48. Găină Mihăiță PSD NU
49. Georgescu Nicolae PSD NU
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
51. Gilia Claudia PSD NU
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
53. Halici Nicușor PSD NU
54. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
55. Iancu Marius-Ionel PSD NU
56. Ibram Iusein Minoritati NU
57. Iftimie Neculai PSD NU
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
59. Intotero Natalia-Elena PSD NU
60. Ion Stelian-Cristian USR -
61. Iordache Florin PSD NU
62. Lazăr Sorin PSD NU
63. Lovin Dumitru ALDE NU
64. Lungu Tudorița PNL NU
65. Lupașcu Costel PSD NU
66. Manole Petre-Florin PSD NU
67. Marica Petru-Sorin PSD NU
68. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
69. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
71. Mînzatu Roxana PSD NU
72. Mohaci Mihai PSD NU
73. Munteanu Ioan PSD NU
74. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
75. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
76. Neață Eugen PSD NU
77. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
78. Nistor Laurențiu PSD NU
79. Niță Mihai ALDE NU
80. Nosa Iuliu PSD NU
81. Oteșanu Daniela PSD NU
82. Pană Adriana-Doina PSD NU
83. Paraschiv Rodica PSD NU
84. Păle Dănuț PSD NU
85. Petrea Gabriel PSD NU
86. Petric Octavian PSD NU
87. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
88. Plumb Rovana PSD NU
89. Pop Georgian PSD NU
90. Popa Florin PSD NU
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
92. Presură Alexandra PSD NU
93. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
94. Radu Anișoara PSD NU
95. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
96. Rădulescu Alexandru PSD NU
97. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
98. Răduț Violeta PSD NU
99. Roman Florin-Claudiu PNL -
100. Roman Ioan Sorin PSD NU
101. Romanescu Cristinel PNL NU
102. Rotaru Alexandru PSD NU
103. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
104. Sefer Cristian-George PMP NU
105. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
106. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
107. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
108. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
109. Stancu Florinel PSD NU
110. Stativă Irinel Ioan PSD NU
111. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
112. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
113. Șișcu George PNL NU
114. Șotcan Theodora PSD NU
115. Șovăială Constantin PNL NU
116. Ștefan Corneliu PSD NU
117. Ștefan Viorel PSD NU
118. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
119. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
120. Teiș Alina PSD NU
121. Tîlvăr Angel PSD NU
122. Toma Ilie PSD NU
123. Tomac Eugen PMP NU
124. Tudor Beatrice PSD NU
125. Turcan Raluca PNL NU
126. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
127. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
128. Varga Vasile PNL NU
129. Vasile Daniel Minoritati NU
130. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
131. Velcea Nicolae PSD NU
132. Vișan George-Gabriel PSD NU
133. Vîrză Mihăiță PSD NU
134. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
135. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
136. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
137. Weber Mihai PSD NU
138. Zainea Cornel USR -
139. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
140. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 octombrie 2018, 17:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro