Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:34

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.99 - Amr 429
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:141 90 17 10 3 8 7 4 2
- voturi pentru (DA):3 - - - 3 - - - -
- voturi împotrivă (NU):124 90 16 - - 8 7 2 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:12 - 1 8 - - - 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
21. Bran Ioana PSD NU
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Bulai Iulian USR -
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Codreanu Constantin PMP NU
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Csoma Botond UDMR DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Dinu Cristina-Elena PSD NU
41. Dobre Mircea-Titus PSD NU
42. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
47. Floroiu Ionel PSD NU
48. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
49. Găină Mihăiță PSD NU
50. Georgescu Nicolae PSD NU
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
52. Gilia Claudia PSD NU
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
54. Halici Nicușor PSD NU
55. Iancu Marius-Ionel PSD NU
56. Ibram Iusein Minoritati NU
57. Iftimie Neculai PSD NU
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
59. Intotero Natalia-Elena PSD NU
60. Ion Stelian-Cristian USR -
61. Iordache Florin PSD NU
62. Lazăr Sorin PSD NU
63. Lovin Dumitru ALDE NU
64. Lungu Tudorița PNL NU
65. Lupașcu Costel PSD NU
66. Mareș Mara PNL NU
67. Marica Petru-Sorin PSD NU
68. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
69. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
71. Mînzatu Roxana PSD NU
72. Mohaci Mihai PSD NU
73. Munteanu Ioan PSD NU
74. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
75. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
76. Neagu Nicolae PNL NU
77. Neață Eugen PSD NU
78. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
79. Nistor Laurențiu PSD NU
80. Niță Mihai ALDE NU
81. Nosa Iuliu PSD NU
82. Oteșanu Daniela PSD NU
83. Pană Adriana-Doina PSD NU
84. Paraschiv Rodica PSD NU
85. Păle Dănuț PSD NU
86. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
87. Plumb Rovana PSD NU
88. Pop Georgian PSD NU
89. Popa Florin PSD NU
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
91. Presură Alexandra PSD NU
92. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
93. Prună Cristina-Mădălina USR -
94. Radu Anișoara PSD NU
95. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
96. Rădulescu Alexandru PSD NU
97. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
98. Răduț Violeta PSD NU
99. Roman Florin-Claudiu PNL -
100. Roman Ioan Sorin PSD NU
101. Romanescu Cristinel PNL NU
102. Rotaru Alexandru PSD NU
103. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
104. Sefer Cristian-George PMP NU
105. Seidler Cristian-Gabriel USR -
106. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
107. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
108. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
109. Stancu Florinel PSD NU
110. Stativă Irinel Ioan PSD NU
111. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
112. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
113. Șișcu George PNL NU
114. Șotcan Theodora PSD NU
115. Șovăială Constantin PNL NU
116. Ștefan Corneliu PSD NU
117. Ștefan Viorel PSD NU
118. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
119. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
120. Teiș Alina PSD NU
121. Tîlvăr Angel PSD NU
122. Toma Ilie PSD NU
123. Tomac Eugen PMP NU
124. Tudor Beatrice PSD NU
125. Turcan Raluca PNL NU
126. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
127. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
128. Varga Vasile PNL NU
129. Vasile Daniel Minoritati NU
130. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
131. Velcea Nicolae PSD NU
132. Vișan George-Gabriel PSD NU
133. Vîrză Mihăiță PSD NU
134. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
135. Vlase Petru Gabriel PSD NU
136. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
137. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
138. Weber Mihai PSD NU
139. Zainea Cornel USR -
140. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 15:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro